Resultater

TSK Cup, Klassisk 2021

Tårnby, d. 19-21 Nov 2021


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 105 114.5 118 118 62.5 65 68 68 132.5 139.5 144.5 144.5 330.5 92.80
2. Amanda D Andersen 1998(J) Københavns SK 90 100 102.5 102.5 50 55 57.5 57.5 110 120 120 110 270 74.92
52 kg
1. Sofie J Lanng 1997(S) Hydra SK 75 82.5 85 82.5 42.5 45 47.5 47.5 85 95 105 105 235 62.76
57 kg
1. Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 135 142.5 142.5 142.5 72.5 75 77.5 77.5 150 162.5 170 170 390 91.97
2. Josefine M Seegert 1998(J) Københavns SK 120 125 130 130 60 65 67.5 65 140 150 152.5 150 345 81.80
3. Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK 102.5 110 115 110 57.5 62.5 65 62.5 120 127.5 130 127.5 300 70.37
4. Cindy N Poorisri 1997(S) Københavns SK 77.5 82.5 85 82.5 37.5 40 42.5 42.5 92.5 100 105 100 225 53.42
63 kg
1. Martine I Jørgensen 1997(S) Københavns SK 102.5 107.5 115 107.5 65 70 72.5 72.5 115 120 125 125 305 68.70
2. Maria Dalgas 1990(S) Target 112.5 117.5 120 120 60 62.5 65 65 112.5 117.5 120 120 305 67.57
3. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 100 105 107.5 105 45 47.5 50 50 107.5 112.5 120 120 275 60.73
4. Winnie Holdt 1994(S) Hydra SK 80 85 90 90 45 47.5 50 50 100 105 110 110 250 56.58
69 kg
1. Mia Schjøtt Irving 1998(J) Holstebro S 135 140 145 145 75 80 82.5 82.5 175 187.5 200 187.5 415 86.83
2. Nanna Malmgaard 1998(J) Aalborg SK 125 132.5 137.5 137.5 67.5 72.5 75 75 155 162.5 172.5 172.5 385 80.29
3. Caroline AS Skovlind 1998(J) Norce 135 140 145 145 70 75 77.5 77.5 150 155 160 160 382.5 81.30
4. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 125 132.5 140 140 65 70 75 75 135 142.5 150 150 365 76.66
5. Anne SS Nilausen 1987(S) Aarhus AK 100 110 120 120 60 65 70 70 130 140 150 150 340 71.57
76 kg
1. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 140 147.5 155 147.5 65 70 72.5 72.5 165 175 180 180 400 82.18
2. Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem 132.5 140 145 140 67.5 72.5 75 75 140 150 160 160 375 74.47
3. Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK 107.5 115 117.5 117.5 72.5 77.5 77.5 77.5 170 177.5 182.5 177.5 372.5 75.00
4. Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 117.5 122.5 125 125 60 65 67.5 67.5 150 155 162.5 162.5 355 72.15
5. Jeanette H Sørensen 1994(S) Aarhus AK 112.5 122.5 127.5 127.5 57.5 62.5 65 65 127.5 137.5 142.5 137.5 330 66.22
6. Mathilde D Skovgaard 1998(J) Københavns SK 107.5 115 120 115 57.5 60 62.5 62.5 107.5 115 120 120 297.5 59.84
84 kg
1. Anna K Haar 1993(S) Københavns SK 157.5 170 175 175 77.5 82.5 85 85 160 170 175 175 435 82.80
2. Simone K Holm 1999(J) VK Kono 137.5 145 152.5 152.5 67.5 72.5 75 72.5 155 162.5 170 162.5 387.5 74.00
3. Line Kinnerup 1996(S) AK Nordland 90 97.5 105 105 50 60 65 60 120 130 137.5 137.5 302.5 58.45
+84 kg
1. Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 180 180 80 90 100 90 180 205.5 205.5 180 450 81.52
2. Karen T Andersen 2000(J) Sportshøjskolen 160 170 180 180 65 72.5 80 72.5 160 170 175 175 427.5 79.23

Herrer Senior
59 kg
1. Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 102.5 107.5 112.5 107.5 82.5 85 90 90 130 140 140 130 327.5 54.46
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 92.5 102.5 107.5 92.5 60 62.5 62.5 167.5 177.5 187.5 187.5 342.5 53.85
74 kg
1. Thomas H Meldgaard 1992(S) VK Kono 180 190 200 190 127.5 132.5 137.5 137.5 220 235 240 235 562.5 83.52
2. Niklas S Jepsen 2003(SJ) Haderslev SK 170 180 190 190 100 107.5 112.5 112.5 210 220 230 230 532.5 79.62
3. Brian H Holgersen 1988(S) Pure PP 155 165 167.5 165 95 100 102.5 100 202.5 215 220 220 485 72.83
4. Tomaz Radys 1985(S) Københavns SK 180 185 185 180 105 105 110 110 180 190 200 190 480 71.51
5. Theis VR Clemmensen 2000(J) Pure PP 145 152.5 160 160 92.5 97.5 102.5 102.5 175 190 200 190 452.5 66.62
6. David M Bruhn 1990(S) Københavns SK 120 127.5 132.5 127.5 72.5 77.5 82.5 77.5 125 130 135 130 335 50.16
83 kg
1. Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono 230 240 245 245 145 152.5 157.5 152.5 250 262.5 267.5 267.5 665 92.59
2. Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK 215 222.5 230 230 135 145 150 150 255 270 285 270 650 92.42
3. Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK 210 220 220 140 150 160 160 210 225 235 235 615 85.37
4. Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 185 195 200 200 145 145 152.5 145 230 247.5 260 247.5 592.5 83.91
5. Frederik T Nielsen 1989(S) Odense BBC 190 192.5 200 192.5 125 132.5 140 132.5 240 245 250 245 570 80.60
6. Tobias Jonsson 1997(S) Odense BBC 182.5 192.5 200 200 112.5 120 127.5 127.5 215 225 232.5 232.5 560 78.29
7. Jeppe Miksa 2003(SJ) Ares 185 205 222.5 205 117.5 122.5 127.5 127.5 195 220 235 220 552.5 76.64
8. Andreas Due 2005(SJ) Hvidovre SF 180 190 200 200 110 120 125 120 200 220 230 230 550 76.65
9. Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 157.5 167.5 175 175 120 127.5 132.5 132.5 185 192.5 200 200 507.5 70.73
10. Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 162.5 170 180 180 115 122.5 127.5 127.5 180 195 205 195 502.5 69.86
11. Philip Munksgaard 1989(S) Københavns SK 170 180 192.5 180 125 132.5 140 132.5 175 185 190 190 502.5 69.56
12. Martin S Thomasen 1990(S) Aarhus AK 152.5 162.5 170 170 100 105 107.5 107.5 197.5 210 222.5 222.5 500 58.62
13. Mads K Lauridsen 2002(J) Roskilde AK 152.5 160 167.5 160 92.5 97.5 105 105 202.5 215 230 215 480 67.38
14. Andreas Holm 2003(SJ) Gudenådalens SK 130 140 150 150 100 107.5 115 115 160 172.5 185 185 450 62.97
15. Rasmus Adrian 1954(M3) ER Powerlifting 115 120 122.5 120 95 105 107.5 105 135 145 147.5 145 370 51.52
93 kg
1. Marcus Kruhøffer 2000(J) Sportshøjskolen 235 250 262.5 262.5 145 152.5 157.5 157.5 250 270 280 280 700 92.16
2. Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 210 222.5 230 230 135 142.5 150 142.5 260 270 277.5 277.5 650 86.60
3. Sigurd P Lindholm 2000(J) Sportshøjskolen 200 210 220 220 145 152.5 157.5 157.5 245 260 277.5 260 637.5 84.43
4. Jakob Thorbjørnsen 1998(J) Odense BBC 200 215 222.5 222.5 132.5 140 145 140 240 262.5 270 262.5 625 84.21
5. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 222.5 230 235 235 125 132.5 137.5 137.5 235 242.5 247.5 247.5 620 82.29
6. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 205 215 222.5 222.5 125 132.5 137.5 132.5 240 260 275 260 615 81.89
7. Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 205 215 222.5 222.5 167.5 175 180 180 180 192.5 200 200 602.5 79.32
8. Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK 175 190 200 190 145 152.5 157.5 152.5 230 247.5 252.5 252.5 595 79.14
9. Rasmus D Hansen 1994(S) Aarhus AK 225 225 140 140 220 220 585 77.43
10. Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 190 200 210 210 117.5 125 130 130 215 227.5 240 240 580 78.64
11. Jannick J Egede 2000(J) VK Kono 180 187.5 195 195 120 127.5 135 135 220 232.5 242.5 242.5 572.5 77.49
12. Nicolai H Roed 1997(S) Atlas MF 175 187.5 195 195 112.5 120 125 125 220 230 240 240 560 75.58
13. Lauritz C Dræby 2001(J) Target 182.5 190 200 200 122.5 130 137.5 130 220 230 235 230 560 74.16
14. Per EV Alban 1997(S) AK Frem 200 215 225 225 120 130 135 135 190 200 205 200 560 74.00
15. Thomas Ebdrup 1988(S) Haderslev SK 195 205 215 215 102.5 112.5 117.5 112.5 200 220 237.5 220 547.5 71.93
16. Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 175 187.5 200 200 105 110 117.5 117.5 205 215 225 225 542.5 73.01
17. Benjamin Cardel 1994(S) Hvidovre SF 170 180 190 190 110 115 120 120 210 222.5 227.5 227.5 537.5 73.09
18. Philip Bang 2002(J) Target 150 160 172.5 172.5 110 117.5 125 125 220 230 240 240 537.5 72.30
19. Johan Hervik 2002(J) AK Nordland 170 185 190 190 120 127.5 132.5 132.5 205 205 210 210 532.5 69.96
20. Jonas G Olsen 1996(S) Vordingborg SK 180 185 190 185 100 107.5 112.5 112.5 210 220 220 210 507.5 67.58
21. Kasper R Rasmussen 1996(S) Københavns SK 150 165 170 170 120 125 127.5 127.5 180 200 210 210 507.5 67.25
22. Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland 170 182.5 185 182.5 102.5 112.5 117.5 117.5 185 200 210 200 500 68.27
23. David Jenkins 1971(M2) Vesterbronx 140 150 160 160 100 107.5 112.5 112.5 200 215 227.5 215 487.5 64.99
24. Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP 157.5 167.5 175 175 105 110 115 115 167.5 180 190 190 480 66.40
25. Hovsep S Galstjan 1997(S) Hydra SK 150 157.5 165 150 110 120 127.5 127.5 190 200 200 190 467.5 62.01
26. Daniel A Hall 2003(SJ) Ares 130 145 160 160 85 92.5 92.5 85 160 175 195 175 420 55.90
27. Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK 105 110 115 115 85 90 90 85 140 145 150 150 350 46.20
105 kg
1. Jonas M Brandt 1998(J) Odense BBC 210 220 230 230 150 160 170 170 260 275 290 290 690 86.10
2. Andreas Olsen 1997(S) Københavns SK 210 225 232.5 232.5 142.5 150 157.5 150 260 280 300 300 682.5 85.16
3. Snorre Jallbjørn 1992(S) Ares 225 235 242.5 242.5 140 145 150 150 260 275 285 285 677.5 84.71
4. Christian N Enger 2001(J) AK Frem 235 245 250 250 142.5 147.5 150 150 250 260 267.5 260 660 84.87
5. Elias L Madsen 1996(S) Københavns SK 252.5 262.5 270 262.5 135 140 142.5 140 232.5 242.5 255 255 657.5 81.41
6. Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 240 247.5 247.5 240 125 132.5 137.5 137.5 240 250 255 250 627.5 78.55
7. Adam E Karsø 2000(J) Sportshøjskolen 205 215 220 220 135 142.5 145 145 245 255 260 260 625 77.90
8. Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK 220 232.5 237.5 232.5 142.5 147.5 152.5 147.5 235 245 255 245 625 77.77
9. Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK 195 207.5 215 215 147.5 152.5 155 155 242.5 252.5 257.5 252.5 622.5 79.67
10. Frederik H Vissing 1997(S) Roskilde AK 215 215 230 230 122.5 130 137.5 137.5 217.5 227.5 240 240 607.5 76.19
11. Sebastian Sabroe 1996(S) Aarhus AK 195 205 215 215 115 122.5 127.5 127.5 225 240 252.5 252.5 595 73.96
12. Janus Jespersen 2003(SJ) Ares 170 195 215 195 120 125 127.5 127.5 232.5 252.5 262.5 262.5 585 73.55
13. Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK 187.5 200 205 200 125 135 140 140 215 232.5 242.5 242.5 582.5 72.24
14. Mathias S Andersen 1997(S) VK Kono 185 195 202.5 202.5 120 125 132.5 132.5 230 240 250 240 575 73.15
15. Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK 155 165 180 180 137.5 145 152.5 152.5 200 215 230 230 562.5 71.04
16. Anton Galsgaard 2003(SJ) Vordingborg SK 175 190 205 190 115 125 132.5 132.5 210 232.5 240 232.5 555 69.47
17. Peter L Bæk 1997(S) Hydra SK 170 180 190 190 117.5 125 130 125 210 220 230 220 535 68.19
18. Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK 165 175 180 180 110 115 120 120 210 220 230 230 530 66.03
19. Viktor Biener 1998(J) Hvidovre SF 180 190 195 195 107.5 115 120 115 190 205 210 210 520 67.19
20. Victor J Lanng 2000(J) Hydra SK 150 160 170 170 100 107.5 112.5 112.5 190 200 210 210 492.5 63.64
21. William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland 150 150 102.5 110 112.5 112.5 210 220 220 482.5 60.36
22. Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK 152.5 160 170 170 107.5 115 120 115 180 195 195 195 480 59.72
120 kg
1. Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK 202.5 210 215 210 155 165 165 155 200 242.5 200 565 68.19
2. Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) Haderslev SK 150 150 160 160 120 125 125 120 190 200 210 210 490 57.00
3. Yannick B Jørgensen 2005(SJ) Hydra SK 145 155 165 165 100 110 122.5 110 180 190 200 200 475 56.44
+120 kg
1. Mads V Sørensen 1998(J) Hvidovre SF 230 240 247.5 247.5 175 185 192.5 192.5 282.5 302.5 302.5 302.5 742.5 82.77
2. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 285 300.5 305.5 305.5 120 137.5 150 150 230 245 255 245 700.5 74.10
3. Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF 220 235 250 250 142.5 147.5 152.5 152.5 270 287.5 300 287.5 690 78.62
4. Radu M Valean 1998(J) Videbæk SK 220 240 260 260 120 130 142.5 130 260 280 300 300 690 77.34
5. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 175 190 200 200 145 150 155 155 170 185 200 200 555 62.41
6. Jacob H Krebs 1995(S) Vordingborg SK 160 170 172.5 172.5 100 107.5 110 110 160 170 180 170 452.5 50.41


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt