Resultater

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2017

Videbæk SS, d. 29 Apr 2017


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
52 kg
1. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 57.5 60 62.5 62.5 81.294
72 kg
1. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 62.5 65 67.5 65 63.837
84 kg
1. Katja Jørgensen 1988(S) Sportshøjskolen 85 92.5 97.5 92.5 83.176
2. Ditte LJ Pedersen 1990(S) Odense BBC 65 70 75 70 63.000
3. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 55 57.5 60 60 54.240
+84 kg
1. Cæcilie L Bonne 1991(S) Aalborg SK 75 80 85 80 67.872

Damer Junior
84 kg
1. Sissel P Machholm 1994(J) Aarhus SVK 72.5 75 80 75 69.668

Damer Masters 2
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 55 60 62.5 60 67.314

Damer Masters 3
72 kg
1. Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 60 65 67.5 65 63.700

Herrer Senior
74 kg
1. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 105 110 115 110 82.665
83 kg
1. Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 165 172.5 177.5 172.5 116.765
2. Daniel Højland 1993(S) Odense BBC 122.5 127.5 130 130 90.909
3. Karsten L Kristensen 1991(S) Odense BBC 120 125 130 125 84.000
93 kg
1. Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC 160 165 170 170 106.896
2. Tobias Hangel 1992(S) Haderslev SK 130 140 147.5 147.5 96.244
3. Leon S Simonsen 1992(S) Thisted VF 135 140 145 140 91.420
4. Michael Broek 1977(M1) AK Odin 130 137.5 145 137.5 87.519
5. Mikkel Sølvkjær 1987(S) Hobro SV 120 125 127.5 127.5 82.748
6. Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK 115 120 125 120 76.680
105 kg
1. Mareks Bartasevics 1990(S) Odense BBC 185 195 200 200 121.140
2. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 167.5 180 185 185 110.889
3. Martin Faber 1982(S) AK Frem 162.5 170 175 175 108.168
4. Michael Nørlev 1978(S) Hjørring SS 140 150 160 160 96.912
5. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 142.5 147.5 152.5 147.5 89.105
120 kg
1. Rasmus Mortensen 1979(S) Grenå SK 150 150 170 170 98.192
2. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 125 130 135 135 80.649
3. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 100 107.5 110 107.5 64.199
+120 kg
1. Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC 165 175 180 180 101.862
2. Tommy Hansen 1988(S) Haderslev SK 132.5 142.5 145 145 82.201
3. Søren L Nielsen 1993(S) Odense BBC 115 125 127.5 127.5 72.611
4. Daniel Christensen 1980(S) Aalborg SK 117.5 122.5 125 122.5 69.801

Herrer Junior
83 kg
1. Frederik OT Mogensen 1994(J) Sportshøjskolen 130 137.5 145 145 97.759
2. Patrick S Poulsen 1994(J) Thisted VF 85 90 95 90 60.930
93 kg
1. Sonny M Kastberg 1995(J) Horsens SK 132.5 140 142.5 142.5 93.893
120 kg
1. Lars Mogensen 1996(J) Videbæk SK 150 165 175 165 95.321
+120 kg
1. Martin S Nielsen 1994(J) AK Frem 150 160 165 165 92.499
2. Nicolaj Scupii 1994(J) Aalborg SK 162.5 170 170 162.5 92.901

Herrer Masters 1
93 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 142.5 150 155 155 102.006
2. Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden 145 150 155 155 99.898
105 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 140 150 160 160 100.352
2. Jesper Clausen 1976(M1) Haderslev SK 140 145 150 145 91.075
3. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 135 140 142.5 142.5 87.068
4. Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 110 120 125 125 75.900
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 180 190 200 200 116.700

Herrer Masters 2
83 kg
1. John Koedstrøm 1960(M2) AK Odin 95 105 110 105 72.776
105 kg
1. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 125 130 135 135 83.525
120 kg
1. Benny Jensen 1964(M2) Sportshøjskolen 137.5 140 140 137.5 81.428

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 110 120 130 130 87.958
93 kg
1. Jens Serup 1955(M3) Hobro SV 90 97.5 105 105 66.938
105 kg
1. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 120 130 142.5 130 78.455


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt