Nomineringer

Aask Open, Klassisk 2024

Aalborg SK, 18-19 Maj 2024. 76 løftere tilmeldt

Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser

Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
57
Lærke S Carlsen 1998(S) Roskilde AK - - -
63
Maria MT Jacobsen 1985(S) Vesterbronx 1 297.5 AAK Open 2024
Laura L Nielsen 2004(J) Roskilde AK 2 275 (69) DM Klassisk Junior 2024
69
Dorthea Dittmer 1981(M1) Horsens SK - - -
Thea Mølvadgaard 2002(J) Hydra SK - - -
76
Mille O Høyer 1996(S) Pure PP 1 330 HaSK X OLC Open 2024
Julianna Wood 2000(S) Horsens SK 2 247.5 Aask Open, Klassisk 2023
Maria H Nielsen 1988(S) Gudenådalens SK - - -
84
Sofie N Jørgensen 2004(J) Pure PP 1 330 JM Klassisk Styrkeløft, Damer 2023
84+
Stine Park 1984(M1) Randers SM 1 345 DM Klassisk Sub-Junior og Masters 2024
Cæcilie Vedel 1997(S) AK Atlas 2 290 TSK Cup, Klassisk 2023
Kathe B Cox 1991(S) Horsens SK - - -

Herrer Senior
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 398 DM Klassisk Sub-Junior og Masters 2024
Thomas Eriksen 2000(S) Aalborg SK - - -
74
Tobias Sørensen 2004(J) Horsens SK - - -
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 742.5 EM Klassisk 2024
Mads S Korsbæk 1997(S) Aalborg SK 2 582.5 HaSK X OLC Open 2024
Mads Hjermitslev 1999(S) Sportshøjskolen 3 460 Aask Open, Klassisk 2023
Jeppe W Zakariassen 2005(J) Aalborg SK - - -
Jens R Andersen 1997(S) Sportshøjskolen - - -
Niklas S Jepsen 2003(J) Haderslev SK - - -
Zacharias G Petersen 2001(J) Pure PP - - -
Jonathan Nielsen 2002(J) Københavns SK - - -
Andreas S Bach 2001(J) Hydra SK - - -
Valdemar D Kjøller 2004(J) Horsens SK - - -
Nicklas Wollesen 2000(S) PO Esbjerg - - -
Alexander T Stein 1997(S) SDU Styrkeløft - - -
Emil A Bækdal 1996(S) Motionsklubben OUH - - -
Lauge M Pedersen 2005(J) Odense BBC - - -
93
Peter Slipsager 1995(S) Aarhus AK 1 665 AAK Open 2024
Martin H Stenvang 2001(J) Sportshøjskolen 2 642.5 DM Klassisk Junior 2024
Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 3 617.5 TSK Cup, Klassisk 2023
Jacob M Barsøe 2000(S) Sportshøjskolen 4 565 JM Klassisk Styrkeløft, Herrer 2023
Malthe Røder 2001(J) Atlas MF 5 547.5 TSK Cup, Klassisk 2023
Anders Steensig 1992(S) Aalborg SK 6 540 TSK Cup, Klassisk 2023
Alberto P Colomar 1996(S) Vesterbronx 7 492.5 (83) TSK Cup, Klassisk 2023
William S Catak 2000(S) Pure PP 8 485 (83) HaSK X OLC Open 2024
Jakob S Kristensen 1999(S) Aalborg SK 9 440 JM Klassisk Styrkeløft, Herrer 2023
Tim K Hammer 1998(S) Københavns SK 10 565 (105) TSK Cup, Klassisk 2023
Rasmus BI Ziegler 1992(S) PO Esbjerg - - -
Anders Maare 1997(S) Hvidovre SF - - -
Loke R Olsen 1995(S) Roskilde AK - - -
Alexander Winther 2002(J) Horsens SK - - -
Rasmus D Sørensen 1997(S) Horsens SK - - -
Zander B Johansen 2003(J) Aarhus AK - - -
Elias M Grøndahl 2005(J) Power SV - - -
Peter Rohmann 1997(S) Atlas MF - - -
105
Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK 1 720 DM Klassisk 2023
Thomas K Bertelsen 2004(J) AK Frem 2 682.5 (93) DM Klassisk Junior 2024
Bjørn Sønnichsen 1990(S) Aarhus AK 3 680 Aask Open, Klassisk 2023
Karl LT Hansen 2000(S) Hydra SK 4 660 Aask Open, Klassisk 2023
Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 5 660 DM Klassisk 2023
Frederik B Larsen 1999(S) Aalborg SK 6 527.5 Aask Open, Klassisk 2023
Peter L Bæk 1997(S) Hydra SK 7 502.5 Aask Open, Klassisk 2023
Meklas Majlandt 2001(J) Holstebro S - - -
Christian Graham 2002(J) Aarhus AK - - -
Noah F Vad 2002(J) Holstebro S - - -
Casper HB Hauge 1995(S) Odense BBC - - -
Frederik R Jørgensen 2006(SJ) Pure PP - - -
Malthe B Fuglkjær 2004(J) Gudenådalens SK - - -
Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK - - -
Nicolas W Christiansen 2000(S) Sportshøjskolen - - -
Frederik Korsbakke 1997(S) Sportshøjskolen - - -
120
Sebastian Sabroe 1996(S) Aarhus AK 1 700 TSK Cup, Klassisk 2023
Christopher N Nissen 1997(S) Horsens SK 2 600 JM Klassisk Styrkeløft, Herrer 2023
Christian Hansen 2004(J) Haderslev SK 3 402.5 (105) Aask Open, Klassisk 2023
Frederik R Pedersen 1999(S) Aalborg SK - - -
Gustav D Jensen 1998(S) Aalborg SK - - -
Mads Nielsen 2001(J) Aalborg SK - - -
Alex L Dietz 1999(S) Hjørring SS - - -
Benjamin H Thomsen 2000(S) PO Esbjerg - - -
120+
Mark Guldager 1996(S) Horsens SK 1 580 (120) Aask Open, Klassisk 2023
Emil Jensen 2005(J) Randers SM 2 580 DM Klassisk Junior 2024
Robert Stampe 1973(M2) Randers SM 3 485 DM Klassisk Sub-Junior og Masters 2024
Jesper J Albinus 1980(M1) Hvidovre SF - - -
Ulrik Nielsen 1999(S) Sportshøjskolen - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt