Nomineringer

DM Klassisk, Platform 2 2023

VK Kono, 1 Apr 2023. 67 løftere tilmeldt

Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser

Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Herrer Junior
66
Jesper F Ravn 2004(J) Thisted VF 1 357.5 Aask Open, Klassisk 2022
Christian H Porsborg 2004(J) Haderslev SK 2 435 (74) TSK Cup, Klassisk 2022
74
Leon Pham 2001(J) Djurs SK 1 573 HaSK Open 2023
Jacob K Heise 2003(J) Thisted VF 2 572.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Niklas S Jepsen 2003(J) Haderslev SK 3 557.5 NM Klassisk 2022
Alexander Bondeé 2001(J) Rødby M 4 507.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Asbjørn Tinning 2003(J) AK Nordland 5 470 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Jacob L Khanano 2000(J) Aalborg SK - - -
Jacob Joon 2004(J) BK Limfjord - - -
83
Martin Bundgaard 2000(J) Aarhus AK 1 632.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Emil Ottosen 2001(J) Københavns SK 2 630 TSK Cup, Klassisk 2022
Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 3 590 NM Klassisk 2022
Rasmus Jefsen 2000(J) Aarhus AK 4 585 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Samuel F Søndergaard 2000(J) Aarhus AK 5 582.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Joakim G Larsen 2002(J) SDU Styrkeløft 6 540 DM Klassisk 2022
Frederik S Eskildsen 2003(J) Djurs SK 7 537.5 HaSK Open 2023
Philip T Borg 2003(J) Amager PL 8 535 TSK Cup, Klassisk 2022
Magnus H Hedegård 2004(J) Rødby M 9 525 (74) TSK Cup, Klassisk 2022
Malthe Røder 2001(J) Sportshøjskolen 10 497.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Christoffer Pold 2003(J) Pure PP 11 482.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Christian H Mohr 2002(J) Pure PP 12 465 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Otto Stoklund 2004(J) Sportscenter 13 435 Aask Open, Klassisk 2022
Marcus Kovdal 2002(J) Gudenådalens SK 14 412.5 (74) DM Klassisk 2022
Simon B Pedersen 2003(J) Pure PP 15 390 TSK Cup, Klassisk 2022
Asger W Yde 2003(J) AK Nordland 16 375 TSK Cup, Klassisk 2022
Soroosh Sabri 2004(J) AK Nordland - - -
Albert H Nyholm 2003(J) Aarhus AK - - -
Mathias R Jensen 2004(J) Horsens SK - - -
Laurids Jensen 2000(J) VK Kono - - -
93
Marcus Kruhøffer 2000(J) Aarhus AK 1 705 Aask Open, Klassisk 2022
Niklas Lundholm 2000(J) Aarhus AK 2 672.5 DM Klassisk 2022
Jeppe Miksa 2003(J) Ares 3 640 SM Klassisk Styrkeløft 2022
Thomas K Bertelsen 2004(J) AK Frem 4 632.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Mathias R Vestergaard 2002(J) Horsens SK 5 570 HaSK Open 2023
Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland 6 555 TSK Cup, Klassisk 2022
Victor E Fuglsang 2003(J) Pure PP 7 552.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Mathias F Vestergaard 2001(J) Pure PP 8 527.5 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2022
Gustav T Seyffart 2004(J) VK Kono 9 520 HaSK Open 2023
Tore Beier 2002(J) Haderslev SK 10 515 TSK Cup, Klassisk 2022
Kristian P Ambrus 2002(J) Horsens SK 11 510 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Frede F Jakobsen 2001(J) Københavns SK 12 505 (83) SM Klassisk Styrkeløft 2022
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Pure PP 13 535 (105) JM Klassisk Styrkeløft 2022
Jeppe Koch-houmann 2002(J) Roskilde AK - - -
Emirhan Kökten 2002(J) VK Kono - - -
Elias Pedersen 2000(J) VK Kono - - -
Søren Glent-madsen 2000(J) VK Kono - - -
Jannick J Egede 2000(J) VK Kono - - -
Mads A Colding 2004(J) Hvidovre SF - - -
105
Regin SGA Stergakis 2002(J) Roskilde AK 1 795 TSK Cup, Klassisk 2022
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 2 717.5 HaSK Open 2023
Frederik S Faber 2000(J) Sportshøjskolen 3 682.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Malthe B Fuglkjær 2004(J) Gudenådalens SK 4 670 TSK Cup, Klassisk 2022
Janus Jespersen 2003(J) Ares 5 652.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Kasper T Hvidkjær 2001(J) Aarhus AK 6 645 JM Klassisk Styrkeløft 2022
Victor Lahm 2000(J) Aalborg SK 7 622.5 DM Klassisk 2022
Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem 8 585 TSK Cup, Klassisk 2022
Tobias B Jensen 2002(J) VK Kono 9 580 TSK Cup, Klassisk 2022
Albert V Jensen 2003(J) Hvidovre SF 10 565 (93) TSK Cup, Klassisk 2022
Noah Keldsen 2002(J) Pure PP 11 540 TSK Cup, Klassisk 2022
Mathias E Viskum 2002(J) Pure PP - - -
Gustav T Madsen 2001(J) VK Kono - - -
Nikolaj MB Pedersen 2001(J) Amager PL - - -
Mikkel K Nørgaard 2004(J) Aalborg SK - - -
120
Frederik D Sinkbæk 2001(J) Aalborg SK 1 795 DM Klassisk Open 2022
Laurits E Due 2002(J) Ares 2 740 TSK Cup, Klassisk 2022
120+
Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF 1 780.5 TSK Cup, Klassisk 2022
Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK 2 690 JM Klassisk Styrkeløft 2022


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt