Stævner og andre aktiviteter 2024 | |||||
Juli | |||||
Andre aktiviteter | |||||
5-7 | Ferielejr Styrkeløft og Vægtløftning | Slagelse | |||
August | |||||
Andre aktiviteter | |||||
17 | Master fællestræning | Horsens | |||
September | |||||
Stævner | |||||
7-8 | JM Bænkpres | Bænkpres | Udstyr | Open | Aarhus AK |
7-8 | JM Klassisk Bænkpres | Bænkpres | Klassisk | Open | Aarhus AK |
7-8 | JM Klassisk Styrkeløft | 3-kamp | Klassisk | Open | Aarhus AK |
7-8 | JM Styrkeløft | 3-kamp | Udstyr | Open | Aarhus AK |
7-8 | SM Bænkpres | Bænkpres | Udstyr | Open | Albertslund SF/Roskilde AK |
7-8 | SM Klassisk Bænkpres | Bænkpres | Klassisk | Open | Albertslund SF/Roskilde AK |
7-8 | SM Klassisk Styrkeløft | 3-kamp | Klassisk | Open | Albertslund SF/Roskilde AK |
7-8 | SM Styrkeløft | 3-kamp | Udstyr | Open | Albertslund SF/Roskilde AK |
13-14 | NM Sub-Junior, Junior, Klassisk | 3-kamp | Klassisk | SJ+J | Horsens |
13-14 | NM Sub-Junior, Junior, Udstyr | 3-kamp | Udstyr | SJ+J | Horsens |
13-15 | NM Sub-Junior/Junior, Bænkpres Klassisk | Bænkpres | Klassisk | SJ+J | Horsens |
13-15 | NM Sub-Junior/Junior, Bænkpres Udstyr | Bænkpres | Udstyr | SJ+J | Horsens |
21-22 | DM Klassisk Bænkpres | Bænkpres | Klassisk | S+SJ+J+M | Randers SM |
Oktober | |||||
Stævner | |||||
19 | DM Hold Runde 3, Vest | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
19 | DM Hold Runde 3, Øst | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Københavns SK |
November | |||||
Stævner | |||||
2 | DM Masters Dødløft, Klassisk | Dødløft | Klassisk | M | VK Kono |
2 | DM Masters Dødløft, Udstyr | Dødløft | Udstyr | M | VK Kono |
2 | DM Masters Squat, Klassisk | Squat | Klassisk | M | VK Kono |
2 | DM Masters Squat, Udstyr | Squat | Udstyr | M | VK Kono |
15-17 | TSK Cup, Klassisk | 3-kamp | Klassisk | Open | Tårnby |
15-17 | TSK Cup, Udstyr | 3-kamp | Udstyr | Open | Tårnby |
23-24 | DM Bænkpres | Bænkpres | Udstyr | S+SJ+J+M | Rødby |
December | |||||
Stævner | |||||
7 | DM Hold Finale | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Københavns SK |
Stævner og andre aktiviteter 2025 | |||||
Januar | |||||
Stævner | |||||
18 | DM Hold Runde 1, Vest | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
18 | DM Hold Runde 1, Øst | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
Februar | |||||
Stævner | |||||
1 | HaSK Open | 3-kamp | Klassisk | Open | Haderslev |
Marts | |||||
Stævner | |||||
1-2 | DM Styrkeløft | 3-kamp | Udstyr | S+SJ+J+M | Mangler arrangør! |
April | |||||
Stævner | |||||
5-6 | DM Klassisk, Sub-Junior, Masters | 3-kamp | Klassisk | SJ+M | Aarhus AK |
12-13 | DM Klassisk, Junior | 3-kamp | Klassisk | J | Mangler arrangør! |
26 | Jørgen Krog Cup | Bænkpres | Klassisk | S+SJ+J+M | |
Maj | |||||
Stævner | |||||
1 | Aask Open, Klassisk MANGLER DATO | 3-kamp | Klassisk | Open | Aalborg SK |
1 | Aask Open, Udstyr MANGLER DATO | 3-kamp | Udstyr | Open | Aalborg SK |
Juni | |||||
Stævner | |||||
14 | DM Hold Runde 2, Vest | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
14 | DM Hold Runde 2, Øst | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
21-22 | DM Klassisk Open | 3-kamp | Klassisk | Open | Mangler arrangør! |
September | |||||
Stævner | |||||
20-21 | JM Bænkpres | Bænkpres | Udstyr | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | JM Klassisk Bænkpres | Bænkpres | Klassisk | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | JM Klassisk Styrkeløft | 3-kamp | Klassisk | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | JM Styrkeløft, Damer | 3-kamp | Udstyr | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | SM Bænkpres | Bænkpres | Udstyr | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | SM Klassisk Bænkpres | Bænkpres | Klassisk | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | SM Klassisk Styrkeløft | 3-kamp | Klassisk | Open | Mangler arrangør! |
20-21 | SM Styrkeløft | 3-kamp | Udstyr | Open | Mangler arrangør! |
27-28 | JM Styrkeløft, Herrer | 3-kamp | Udstyr | Open | Mangler arrangør! |
Oktober | |||||
Stævner | |||||
4-5 | DM Klassisk Bænkpres | Bænkpres | Klassisk | S+SJ+J+M | Københavns SK |
10-12 | AAK Open | 3-kamp | Klassisk | Open | Aarhus AK |
18 | DM Hold Runde 3, Vest | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
18 | DM Hold Runde 3, Øst | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |
November | |||||
Stævner | |||||
1-2 | DM Masters Dødløft | Dødløft | Udstyr | M | Mangler arrangør! |
1-2 | DM Masters Dødløft, Klassisk | Dødløft | Klassisk | M | Mangler arrangør! |
1-2 | DM Masters Squat | Squat | Udstyr | M | Mangler arrangør! |
1-2 | DM Masters Squat, Klassisk | Squat | Klassisk | M | Mangler arrangør! |
14-16 | TSK Cup, Klassisk | 3-kamp | Klassisk | Open | Tårnby |
14-16 | TSK Cup, Udstyr | 3-kamp | Udstyr | Open | Tårnby |
22-23 | DM Bænkpres | Bænkpres | Udstyr | S+SJ+J+M | Mangler arrangør! |
December | |||||
Stævner | |||||
6 | DM Hold Finale | 3-kamp | Udstyr+Klassisk | S+J | Mangler arrangør! |