Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

TSK Cup, Klassisk 2019

Tårnby, d. 15-17 Nov 2019


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
57 kg
1. Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 85 90 95 95 67.5 72.5 75 72.5 125 132.5 137.5 137.5 305 366.305
2. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 75 82.5 82.5 82.5 47.5 52.5 55 55 115 120 127.5 127.5 265 316.675
63 kg
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 100 105 110 110 75 80 85 85 125 135 145 145 340 385.560
2. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 120 125 127.5 125 67.5 70 72.5 70 125 125 130 130 325 351.163
3. Lærke Vad 1985(S) AK Nordland 100 107.5 112.5 112.5 57.5 60 62.5 62.5 127.5 135 140 135 310 338.241
4. Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF 92.5 97.5 100 100 62.5 67.5 70 67.5 112.5 117.5 122.5 122.5 290 328.860
5. Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF 97.5 102.5 107.5 102.5 52.5 57.5 60 57.5 110 117.5 120 120 280 302.176
6. Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 82.5 87.5 92.5 92.5 45 50 55 55 117.5 125 130 130 277.5 298.562
7. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 100 107.5 110 107.5 42.5 45 45 105 110 112.5 110 262.5 287.306
72 kg
1. Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 122.5 130 132.5 132.5 77.5 82.5 85 82.5 145 155 160 160 375 375.488
2. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 130 137.5 145 137.5 60 65 67.5 65 152.5 160 165 165 367.5 360.701
3. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 110 117.5 122.5 122.5 87.5 92.5 92.5 92.5 130 140 147.5 147.5 362.5 356.990
4. Laura E Lillelund 1997(J) SDU Styrkeløft 115 120 125 125 55 60 62.5 60 115 120 120 305 305.549
5. Rikke K Christensen 1991(S) Hvidovre SF 90 95 100 95 60 65 67.5 65 115 120 125 125 285 286.368
6. Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK 80 85 87.5 87.5 50 52.5 55 55 105 110 115 115 257.5 256.161
84 kg
1. Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 140 145 145 77.5 82.5 87.5 82.5 167.5 177.5 180 180 407.5 364.916
2. Katrine Kristensen 1997(J) Fyns SK 100 105 115 115 70 75 77.5 75 135 145 155 145 335 301.400
+84 kg
1. Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 117.5 125 130 130 67.5 72.5 77.5 77.5 145 152.5 162.5 152.5 360 312.012

Herrer Senior
66 kg
1. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 180 195 205.5 180 127.5 132.5 137.5 137.5 185 200 210 200 517.5 407.376
2. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 100 110 112.5 110 75 80 82.5 82.5 125 140 150 150 342.5 283.624
74 kg
1. Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 170 182.5 187.5 182.5 122.5 127.5 127.5 122.5 240 260.5 260.5 240 545 399.049
2. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 170 180 185 180 117.5 122.5 125 125 205 215 220 220 525 382.883
3. Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft 145 152.5 157.5 152.5 105 110 112.5 110 162.5 177.5 190 177.5 440 322.520
4. Jakob T Thiberg 2000(J) Ares 110 125 135 135 82.5 92.5 100 92.5 135 150 165 165 392.5 291.314
83 kg
1. Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 227.5 245 263.5 245 142.5 150 155 150 262.5 277.5 277.5 277.5 672.5 455.215
2. Lasse Hansen 1994(S) Aarhus AK 210 210 217.5 217.5 160 167.5 170 170 255 260 260 255 642.5 429.768
3. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 212.5 222.5 227.5 227.5 132.5 137.5 140 140 255 272.5 275 272.5 640 428.864
4. Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF 212.5 222.5 227.5 227.5 152.5 160 160 152.5 235 242.5 235 615 413.034
5. Jonas K Larsen 1990(S) Fyns SK 200 210 220 220 132.5 140 142.5 140 240 252.5 252.5 240 600 410.580
6. Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 205 212.5 212.5 212.5 100 110 120 120 240 240 250 240 572.5 384.491
7. Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 175 190 200 190 120 130 140 130 190 210 225 225 545 366.840
8. Jannick J Egede 2000(J) VK Kono 155 165 175 175 117.5 122.5 127.5 127.5 195 210 222.5 222.5 525 350.543
9. Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 185 195 195 195 115 120 125 120 185 195 200 200 515 344.896
10. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 180 185 187.5 185 102.5 115 117.5 117.5 200 207.5 222.5 207.5 510 362.916
11. Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) VK Kono 170 185 200 185 115 122.5 130 122.5 180 190 195 195 502.5 340.293
12. Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK 152.5 162.5 170 170 97.5 102.5 107.5 107.5 212.5 222.5 232.5 212.5 490 328.153
13. Nichlas T Sørensen 1991(S) Roskilde AK 160 165 165 165 105 110 115 110 175 185 192.5 192.5 467.5 314.581
14. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 152.5 167.5 175 167.5 95 102.5 107.5 102.5 175 187.5 187.5 457.5 319.793
15. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 160 172.5 172.5 160 85 90 95 90 175 187.5 195 195 445 311.189
16. Linus B Nikolajsen 2000(J) Ares 140 150 160 160 65 75 82.5 82.5 170 185 200 200 442.5 297.095
93 kg
1. Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 220 230 237.5 237.5 142.5 150 155 155 250 262.5 272.5 272.5 665 422.674
2. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 215 225 235 235 160 167.5 172.5 172.5 225 240 257.5 257.5 665 421.012
3. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 202.5 215 225 225 122.5 130 132.5 132.5 252.5 265 270 270 627.5 395.074
4. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 202.5 212.5 215 215 155 162.5 167.5 167.5 225 237.5 242.5 242.5 625 395.625
5. Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem 192.5 205 210 210 130 135 140 140 240 252.5 260 260 610 388.204
6. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 210 220 225 220 152.5 160 162.5 160 205 215 222.5 222.5 602.5 385.721
7. Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK 190 202.5 207.5 207.5 120 125 130 130 235 250 255 255 592.5 373.453
8. Philip K Nickel 2001(SJ) Ares 180 190 200 200 110 117.5 122.5 122.5 230 250 260 260 582.5 367.732
9. Kasper Pørksen 1988(S) Rødby M 180 190 192.5 192.5 170 175 177.5 175 200 210 210 577.5 363.883
10. Danny Tran 1999(J) VK Kono 165 177.5 187.5 187.5 110 120 120 120 225 245 260 260 567.5 363.427
11. Jonas Andersen 1999(J) Odense BBC 180 190 195 190 115 120 125 125 205 215 220 220 535 339.083
12. Asger V Jensen 1999(J) Roskilde AK 165 175 182.5 182.5 120 125 130 130 210 222.5 222.5 210 522.5 329.332
13. Christopher T Nielsen 1988(S) Københavns SK 160 170 175 175 110 115 117.5 117.5 200 210 220 210 502.5 320.143
14. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 140 150 160 160 100 105 110 105 180 190 200 200 465 300.437
15. Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 145 155 155 155 97.5 105 105 97.5 170 182.5 190 190 442.5 278.465
105 kg
1. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 245 257.5 257.5 257.5 175 182.5 182.5 272.5 280 285 285 725 436.160
2. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 255 262.5 262.5 160 162.5 165 165 275 282.5 287.5 287.5 715 427.499
3. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 250 270.5 270.5 250 160 165 170 170 272.5 282.5 285 285 705 422.507
4. Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK 235 250 262.5 262.5 135 145 155 155 265 285 302.5 285 702.5 423.327
5. Martin Faber 1982(S) AK Frem 200 200 162.5 172.5 172.5 290 312.5 317.5 312.5 685 419.083
6. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 235 247.5 257.5 247.5 150 157.5 162.5 162.5 245 255 262.5 255 665 399.200
7. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 242.5 255 262.5 255 130 135 137.5 137.5 232.5 245 250 245 637.5 381.098
8. Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 190 200 205 205 140 145 150 150 240 250 260 260 615 377.364
9. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 217.5 237.5 247.5 237.5 125 132.5 140 140 217.5 222.5 230 230 607.5 371.669
10. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 185 195 202.5 202.5 140 145 145 222.5 232.5 242.5 242.5 590 353.174
11. Rasmus Dalgas 1986(S) Target 180 190 200 200 150 160 170 160 210 220 232.5 220 580 351.712
12. Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK 170 180 190 190 115 120 125 125 205 217.5 232.5 232.5 547.5 330.909
13. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 190 197.5 202.5 202.5 105 112.5 115 115 200 215 225 225 542.5 327.833
14. Magne J Pedersen 2002(SJ) AK Frem 140 140 125 140 145 145 225 240 252.5 240 525 317.048
15. Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK 165 175 175 115 120 120 215 225 225 520 318.032
16. Mathias JE Nissen 1997(J) VK Kono 145 150 160 160 125 135 140 140 160 175 200 200 500 300.100
17. Eskild R Andersen 2001(SJ) AK Odin 150 165 170 165 105 110 115 115 190 200 207.5 207.5 487.5 292.451
18. Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M 130 140 150 150 100 105 100 170 185 195 195 445 269.626
19. Philip Stehning 1974(M1) Rødby M 130 140 145 140 110 115 120 120 160 170 175 175 435 271.832
120 kg
1. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 205 222.5 235 235 165 175 182.5 182.5 280 305 333 305 722.5 415.510
2. Mikkel Lindgreen 1990(S) SDU Styrkeløft 215 230 242.5 230 120 132.5 140 132.5 265 285 285 265 627.5 361.126
3. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 200 212.5 220 212.5 150 157.5 162.5 157.5 210 225 235 235 605 350.114
+120 kg
1. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 260 272.5 280 280 130 140 150 140 227.5 240 245 245 665 369.674


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt