Rekordskema, Klassisk

Overblik :: Detaljer

DM Klassisk i AK Nordland/Videbæk, 2-3 Apr 2022
Skemaet viser automatisk mulige rekorder, udelukkende i forhold til den eksisterende rekord inden stævnets afholdelse.



Overblik udfra løfterens bedste løft. Der vises mulige rekorder højere end den gældende rekord.
Se Detaljer for info og status om alle mulige rekorder fra alle runder.

Info Kl L Navn Klub Disciplin Squat Bænk Dødløft Total Dato Status

Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022
Damer S 84+
Caroline Stougaard (S) Aalborg SK Squat 197.5
30.11.2019 Godkendt

Resultat 57 15 Thea A Simonsen (SJ) VK Kono
90.0 61.0 115.0 266.0 01.04.2022
Damer SJ 57
Mia Toft (SJ) WL 8600 Bænkpres, 3-kamp
55.0
16.09.2018 Godkendt
Damer SJ 57
Chiaki Ø Masaki (SJ) Københavns SK Bænkpres, enkelt
60.5
21.09.2014 Godkendt

Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland
155.0 80.0 160.0 395.0 01.04.2022
Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland Squat 150.0
06.11.2021 Godkendt
Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland Bænkpres, 3-kamp
72.5
06.11.2021 Godkendt
Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland Dødløft
155.0
06.11.2021 Godkendt
Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland Total
377.5 06.11.2021 Godkendt
Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland Bænkpres, enkelt
72.5
06.11.2021 Godkendt

Resultat 57 11 Mie Jungclaus (J) Holstebro S
105.0 57.5 152.5 315.0 01.04.2022
Damer J 57
Josefine M Seegert (J) Københavns SK Dødløft
150.0
19.11.2021 Godkendt

Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland
155.0 80.0 160.0 395.0 01.04.2022
Damer J 76
Marie L Kalmejer (SJ) AK Nordland Squat 150.0
06.11.2021 Godkendt

Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022
Damer J 84+
Karen T Andersen (J) Sportshøjskolen Squat 180.0
21.11.2021 Godkendt
Damer J 84+
Anna S Rye (J) Horsens SK Bænkpres, 3-kamp
82.5
07.04.2019 Godkendt
Damer J 84+
Karen T Andersen (J) Sportshøjskolen Dødløft
175.0
21.11.2021 Godkendt
Damer J 84+
Karen T Andersen (J) Sportshøjskolen Total
427.5 21.11.2021 Godkendt
Damer J 84+
Anna S Rye (J) Horsens SK Bænkpres, enkelt
82.5
07.04.2019 Godkendt

Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) HG Styrkeløft
131.0 81.0 166.0 378.0 02.04.2022
Damer M1 69
Anne Skaalum (M1) HG Styrkeløft Squat 127.5
03.09.2021 Godkendt
Damer M1 69
Anne Skaalum (M1) HG Styrkeløft Bænkpres, 3-kamp
80.0
03.09.2021 Godkendt
Damer M1 69
Eva Buxbom (63) (M1) Horsens SK Dødløft
165.5
24.01.2015 Godkendt
Damer M1 69
Anne Skaalum (M1) HG Styrkeløft Total
355.0 03.09.2021 Godkendt
Damer M1 69
Anne Skaalum (M1) HG Styrkeløft Bænkpres, enkelt
80.0
03.09.2021 Godkendt

Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) HG Styrkeløft
95.0 60.0 142.5 297.5 02.04.2022
Damer M2 69
Ulla N Hembo (63) (M2) HG Styrkeløft Bænkpres, 3-kamp
55.0
17.11.2019 Godkendt
Damer M2 69
Lise Madsen (63) (M3) Thisted VF Dødløft
137.5
20.11.2016 Godkendt
Damer M2 69
Ulla N Hembo (63) (M2) HG Styrkeløft Total
282.5 07.04.2019 Godkendt

Resultat 59 59 Danny C Huynh (J) Aalborg SK
163.0 122.5 190.0 475.5 01.04.2022
Herrer S 59
Danny C Huynh (J) Aalborg SK Squat 162.5
05.09.2021 Godkendt
Herrer S 59
Danny C Huynh (J) Aalborg SK Total
475.0 05.09.2021 Godkendt

Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) Haderslev SK
250.0 145.0 315.0 710.0 01.04.2022
Herrer S 83
Martin Wilkens (J) Haderslev SK Dødløft
300.0
04.09.2021 Godkendt
Herrer S 83
Martin Wilkens (J) Haderslev SK Total
685.0 04.09.2021 Godkendt

Resultat 83 20 Andreas Due (SJ) Københavns SK
200.0 128.0 225.0 553.0 01.04.2022
Herrer SJ 83
Jeppe Miksa (SJ) Ares Bænkpres, 3-kamp
127.5
21.11.2021 Godkendt

Resultat 83 29 Mathias Ølgaard (SJ) Aalborg SK
180.0 105.0 250.5 535.5 01.04.2022
Herrer SJ 83
Mads K Christensen (SJ) Holstebro S Dødløft
250.0
03.09.2021 Godkendt

Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) AK Nordland
220.0 160.5 285.0 665.5 01.04.2022
Herrer SJ 93
Jesper Vogelius (SJ) Rødby M Bænkpres, 3-kamp
160.0
25.11.2018 Godkendt
Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ) AK Nordland Dødløft
277.5
20.11.2021 Godkendt
Herrer SJ 93
Jesper Vogelius (SJ) Rødby M Total
657.5 25.11.2018 Godkendt
Herrer SJ 93
Jesper Vogelius (SJ) Rødby M Bænkpres, enkelt
160.0
25.11.2018 Godkendt

Resultat 105 30 Malthe B Fuglkjær (SJ) Gudenådalens SK
225.0 157.0 250.0 632.0 01.04.2022
Herrer SJ 105
Laurits N Søgaard (SJ) Horsens SK Bænkpres, 3-kamp
156.5
07.04.2019 Godkendt
Herrer SJ 105
Laurits N Søgaard (SJ) Horsens SK Bænkpres, enkelt
156.5
07.04.2019 Godkendt

Resultat 59 59 Danny C Huynh (J) Aalborg SK
163.0 122.5 190.0 475.5 01.04.2022
Herrer J 59
Danny C Huynh (J) Aalborg SK Squat 162.5
05.09.2021 Godkendt
Herrer J 59
Danny C Huynh (J) Aalborg SK Total
475.0 05.09.2021 Godkendt

Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) Haderslev SK
250.0 145.0 315.0 710.0 01.04.2022
Herrer J 83
Martin Wilkens (J) Haderslev SK Dødløft
300.0
04.09.2021 Godkendt
Herrer J 83
Martin Wilkens (J) Haderslev SK Total
685.0 04.09.2021 Godkendt

Resultat 120 91 Jesper Vogelius (J) Ares
270.0 190.5 290.0 750.5 01.04.2022
Herrer J 120
Marcus Boesen (J) Thisted VF Bænkpres, 3-kamp
190.0
07.04.2019 Godkendt

Resultat 120+ 58 Alexander O Andersen (J) Hvidovre SF
275.0 165.0 315.5 755.5 01.04.2022
Herrer J 120+
Mads V Sørensen (J) Hvidovre SF Dødløft
302.5
19.11.2021 Godkendt
Herrer J 120+
Lars Mogensen (J) Pure PP Total
755.0 07.04.2019 Godkendt

Resultat 105 136 Rune Glud (M1) AK Nordland
200.0 188.0 195.0 583.0 02.04.2022
Herrer M1 105
Sune Bak (M1) Hvidovre SF Bænkpres, 3-kamp
187.5
02.06.2014 Godkendt
Herrer M1 105
Sune Bak (M1) Hvidovre SF Bænkpres, enkelt
187.5
02.06.2014 Godkendt

Resultat 74 131 Dan Kristensen (M2) Thisted VF
100.0 121.0 150.0 371.0 02.04.2022
Herrer M2 74
John Terragni (M4) Aalborg SK Bænkpres, 3-kamp
120.0
03.09.2021 Godkendt

Resultat 93 124 Bo Jensen (M2) Aarhus AK
152.5 151.0 170.0 473.5 02.04.2022
Herrer M2 93
Per Berndorff (M2) Københavns SK Bænkpres, 3-kamp
150.0
05.03.2017 Godkendt

Resultat 93 104 Ole Olsen (M3) Københavns SK
180.0 132.5 261.5 574.0 02.04.2022
Herrer M2 93
Ole Olsen (M3) Københavns SK Dødløft
261.0
03.09.2021 Godkendt

Resultat 120 125 Jens LT Vinther (M2) Roskilde AK
185.0 150.0 250.0 585.0 02.04.2022
Herrer M2 120
Claus Jørgensen (M2) Tårnby SK Dødløft
240.0
08.04.2018 Godkendt

Resultat 74 114 John Terragni (M4) Aalborg SK
140.0 110.0 173.0 423.0 02.04.2022
Herrer M3 74
John Terragni (M4) Aalborg SK Dødløft
172.5
23.09.2021 Godkendt

Resultat 83 127 Erik Rasmussen (M3) ER Powerlifting
155.0 115.0 150.0 420.0 02.04.2022
Herrer M3 83
Lars H Jensen (M3) Tårnby SK Squat 150.5
03.04.2016 Godkendt
Herrer M3 83
Rasmus Adrian (M3) ER Powerlifting Bænkpres, 3-kamp
105.0
21.11.2021 Godkendt

Resultat 93 104 Ole Olsen (M3) Københavns SK
180.0 132.5 261.5 574.0 02.04.2022
Herrer M3 93
Ole Olsen (M3) Københavns SK Dødløft
261.0
03.09.2021 Godkendt

Resultat 74 114 John Terragni (M4) Aalborg SK
140.0 110.0 173.0 423.0 02.04.2022
Herrer M4 74
John Terragni (M4) Aalborg SK Dødløft
172.5
23.09.2021 Godkendt


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt