Rekordskema, Klassisk

Overblik :: Detaljer

DM Klassisk i AK Nordland/Videbæk, 2-3 Apr 2022
Skemaet viser automatisk mulige rekorder, udelukkende i forhold til den eksisterende rekord inden stævnets afholdelse.



Detajler udfra gældende rekord og status for alle mulige rekorder fra alle runder.
Se Overblik udfra løfterens bedste løft.

Info Kl L Navn R Klub Disciplin Squat Bænk Dødløft Total Dato Status

Damer S 84+
Caroline Stougaard (S)
Aalborg SK Squat 197.5
30.11.2019
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 57
Mia Toft (SJ)
WL 8600 Bænkpres, 3-kamp
55.0
16.09.2018
Resultat 57 15 Thea A Simonsen (SJ) 1 VK Kono
85.0 55.5 100.0 251.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 57 15 Thea A Simonsen (SJ) 2 VK Kono
90.0 58.0 107.5 258.5 01.04.2022 Godkendt
Resultat 57 15 Thea A Simonsen (SJ) 3 VK Kono
-95.0 61.0 115.0 266.0 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 57
Chiaki Ø Masaki (SJ)
Københavns SK Bænkpres, enkelt
60.5
21.09.2014
Resultat 57 15 Thea A Simonsen (SJ) 3 VK Kono
-95.0 61.0 115.0 266.0 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ)
AK Nordland Squat 150.0
06.11.2021
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 2 AK Nordland
155.0 75.0 150.0 385.0 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ)
AK Nordland Bænkpres, 3-kamp
72.5
06.11.2021
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 2 AK Nordland
155.0 75.0 150.0 385.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 3 AK Nordland
80.0 160.0 395.0 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ)
AK Nordland Dødløft
155.0
06.11.2021
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 3 AK Nordland
80.0 160.0 395.0 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ)
AK Nordland Total
377.5 06.11.2021
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 2 AK Nordland
155.0 75.0 150.0 385.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 3 AK Nordland
80.0 160.0 395.0 01.04.2022 Godkendt

Damer SJ 76
Marie L Kalmejer (SJ)
AK Nordland Bænkpres, enkelt
72.5
06.11.2021
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 2 AK Nordland
155.0 75.0 150.0 385.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 3 AK Nordland
80.0 160.0 395.0 01.04.2022 Godkendt

Damer J 57
Josefine M Seegert (J)
Københavns SK Dødløft
150.0
19.11.2021
Resultat 57 11 Mie Jungclaus (J) 2 Holstebro S
102.5 55.0 152.5 315.0 01.04.2022 Godkendt

Damer J 76
Marie L Kalmejer (SJ)
AK Nordland Squat 150.0
06.11.2021
Resultat 76 10 Marie L Kalmejer (SJ) 2 AK Nordland
155.0 75.0 150.0 385.0 01.04.2022 Godkendt

Damer J 84+
Karen T Andersen (J)
Sportshøjskolen Squat 180.0
21.11.2021
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 2 Sportshøjskolen
190.0 82.5 182.5 470.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022 Godkendt

Damer J 84+
Anna S Rye (J)
Horsens SK Bænkpres, 3-kamp
82.5
07.04.2019
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022 Godkendt

Damer J 84+
Karen T Andersen (J)
Sportshøjskolen Dødløft
175.0
21.11.2021
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 2 Sportshøjskolen
190.0 82.5 182.5 470.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022 Godkendt

Damer J 84+
Karen T Andersen (J)
Sportshøjskolen Total
427.5 21.11.2021
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 1 Sportshøjskolen
175.0 72.5 170.0 457.5 01.04.2022 Godkendt
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 2 Sportshøjskolen
190.0 82.5 182.5 470.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022 Godkendt

Damer J 84+
Anna S Rye (J)
Horsens SK Bænkpres, enkelt
82.5
07.04.2019
Resultat 84+ 14 Karen T Andersen (J) 3 Sportshøjskolen
200.0 87.5 190.0 477.5 01.04.2022 Godkendt

Damer M1 69
Anne Skaalum (M1)
HG Styrkeløft Squat 127.5
03.09.2021
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 2 HG Styrkeløft
128.0 81.0 160.0 372.0 02.04.2022 Godkendt
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 3 HG Styrkeløft
131.0 -83.0 166.0 378.0 02.04.2022 Godkendt

Damer M1 69
Anne Skaalum (M1)
HG Styrkeløft Bænkpres, 3-kamp
80.0
03.09.2021
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 2 HG Styrkeløft
128.0 81.0 160.0 372.0 02.04.2022 Godkendt

Damer M1 69
Eva Buxbom (63) (M1)
Horsens SK Dødløft
165.5
24.01.2015
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 3 HG Styrkeløft
131.0 -83.0 166.0 378.0 02.04.2022 Godkendt

Damer M1 69
Anne Skaalum (M1)
HG Styrkeløft Total
355.0 03.09.2021
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 1 HG Styrkeløft
120.0 77.5 152.5 364.5 02.04.2022 Godkendt
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 2 HG Styrkeløft
128.0 81.0 160.0 372.0 02.04.2022 Godkendt
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 3 HG Styrkeløft
131.0 -83.0 166.0 378.0 02.04.2022 Godkendt

Damer M1 69
Anne Skaalum (M1)
HG Styrkeløft Bænkpres, enkelt
80.0
03.09.2021
Resultat 69 108 Anne Skaalum (M1) 2 HG Styrkeløft
128.0 81.0 160.0 372.0 02.04.2022 Godkendt

Damer M2 69
Ulla N Hembo (63) (M2)
HG Styrkeløft Bænkpres, 3-kamp
55.0
17.11.2019
Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) 2 HG Styrkeløft
95.0 57.5 137.5 292.5 02.04.2022 Godkendt
Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) 3 HG Styrkeløft
-100.0 60.0 142.5 297.5 02.04.2022 Godkendt

Damer M2 69
Lise Madsen (63) (M3)
Thisted VF Dødløft
137.5
20.11.2016
Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) 3 HG Styrkeløft
-100.0 60.0 142.5 297.5 02.04.2022 Godkendt

Damer M2 69
Ulla N Hembo (63) (M2)
HG Styrkeløft Total
282.5 07.04.2019
Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) 1 HG Styrkeløft
90.0 52.5 130.0 285.0 02.04.2022 Godkendt
Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) 2 HG Styrkeløft
95.0 57.5 137.5 292.5 02.04.2022 Godkendt
Resultat 69 101 Ulla Nancy (M2) 3 HG Styrkeløft
-100.0 60.0 142.5 297.5 02.04.2022 Godkendt

Herrer S 59
Danny C Huynh (J)
Aalborg SK Squat 162.5
05.09.2021
Resultat 59 59 Danny C Huynh (J) 2 Aalborg SK
163.0 122.5 190.0 475.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer S 59
Danny C Huynh (J)
Aalborg SK Total
475.0 05.09.2021
Resultat 59 59 Danny C Huynh (J) 2 Aalborg SK
163.0 122.5 190.0 475.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer S 83
Martin Wilkens (J)
Haderslev SK Dødløft
300.0
04.09.2021
Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) 2 Haderslev SK
240.0 140.0 315.0 710.0 01.04.2022 Godkendt

Herrer S 83
Martin Wilkens (J)
Haderslev SK Total
685.0 04.09.2021
Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) 1 Haderslev SK
225.0 132.5 300.0 695.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) 2 Haderslev SK
240.0 140.0 315.0 710.0 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 83
Jeppe Miksa (SJ)
Ares Bænkpres, 3-kamp
127.5
21.11.2021
Resultat 83 20 Andreas Due (SJ) 1 Københavns SK
-190.0 128.0 210.0 538.0 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 83
Mads K Christensen (SJ)
Holstebro S Dødløft
250.0
03.09.2021
Resultat 83 29 Mathias Ølgaard (SJ) 3 Aalborg SK
180.0 105.0 250.5 535.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 93
Jesper Vogelius (SJ)
Rødby M Bænkpres, 3-kamp
160.0
25.11.2018
Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
-235.0 160.5 285.0 665.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 93
Benjamin B Macintyre (SJ)
AK Nordland Dødløft
277.5
20.11.2021
Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) 2 AK Nordland
-232.5 -155.0 278.0 658.5 01.04.2022 Godkendt
Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
-235.0 160.5 285.0 665.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 93
Jesper Vogelius (SJ)
Rødby M Total
657.5 25.11.2018
Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) 2 AK Nordland
-232.5 -155.0 278.0 658.5 01.04.2022 Godkendt
Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
-235.0 160.5 285.0 665.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 93
Jesper Vogelius (SJ)
Rødby M Bænkpres, enkelt
160.0
25.11.2018
Resultat 93 25 Benjamin B Macintyre (SJ) 3 AK Nordland
-235.0 160.5 285.0 665.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 105
Laurits N Søgaard (SJ)
Horsens SK Bænkpres, 3-kamp
156.5
07.04.2019
Resultat 105 30 Malthe B Fuglkjær (SJ) 3 Gudenådalens SK
225.0 157.0 250.0 632.0 01.04.2022 Godkendt

Herrer SJ 105
Laurits N Søgaard (SJ)
Horsens SK Bænkpres, enkelt
156.5
07.04.2019
Resultat 105 30 Malthe B Fuglkjær (SJ) 3 Gudenådalens SK
225.0 157.0 250.0 632.0 01.04.2022 Godkendt

Herrer J 59
Danny C Huynh (J)
Aalborg SK Squat 162.5
05.09.2021
Resultat 59 59 Danny C Huynh (J) 2 Aalborg SK
163.0 122.5 190.0 475.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer J 59
Danny C Huynh (J)
Aalborg SK Total
475.0 05.09.2021
Resultat 59 59 Danny C Huynh (J) 2 Aalborg SK
163.0 122.5 190.0 475.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer J 83
Martin Wilkens (J)
Haderslev SK Dødløft
300.0
04.09.2021
Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) 2 Haderslev SK
240.0 140.0 315.0 710.0 01.04.2022 Afventer

Herrer J 83
Martin Wilkens (J)
Haderslev SK Total
685.0 04.09.2021
Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) 1 Haderslev SK
225.0 132.5 300.0 695.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 83 79 Martin Wilkens (J) 2 Haderslev SK
240.0 140.0 315.0 710.0 01.04.2022 Godkendt

Herrer J 120
Marcus Boesen (J)
Thisted VF Bænkpres, 3-kamp
190.0
07.04.2019
Resultat 120 91 Jesper Vogelius (J) 2 Ares
190.5 290.0 750.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer J 120+
Mads V Sørensen (J)
Hvidovre SF Dødløft
302.5
19.11.2021
Resultat 120+ 58 Alexander O Andersen (J) 2 Hvidovre SF
260.0 160.0 303.0 743.0 01.04.2022 Godkendt
Resultat 120+ 58 Alexander O Andersen (J) 3 Hvidovre SF
275.0 165.0 315.5 755.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer J 120+
Lars Mogensen (J)
Pure PP Total
755.0 07.04.2019
Resultat 120+ 58 Alexander O Andersen (J) 3 Hvidovre SF
275.0 165.0 315.5 755.5 01.04.2022 Godkendt

Herrer M1 105
Sune Bak (M1)
Hvidovre SF Bænkpres, 3-kamp
187.5
02.06.2014
Resultat 105 136 Rune Glud (M1) 1 AK Nordland
185.0 188.0 180.0 568.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M1 105
Sune Bak (M1)
Hvidovre SF Bænkpres, enkelt
187.5
02.06.2014
Resultat 105 136 Rune Glud (M1) 1 AK Nordland
185.0 188.0 180.0 568.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M2 74
John Terragni (M4)
Aalborg SK Bænkpres, 3-kamp
120.0
03.09.2021
Resultat 74 131 Dan Kristensen (M2) 2 Thisted VF
-120.0 121.0 150.0 371.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M2 93
Per Berndorff (M2)
Københavns SK Bænkpres, 3-kamp
150.0
05.03.2017
Resultat 93 124 Bo Jensen (M2) 2 Aarhus AK
140.0 151.0 162.5 466.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M2 93
Ole Olsen (M3)
Københavns SK Dødløft
261.0
03.09.2021
Resultat 93 104 Ole Olsen (M3) 3 Københavns SK
132.5 261.5 574.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M2 120
Claus Jørgensen (M2)
Tårnby SK Dødløft
240.0
08.04.2018
Resultat 120 125 Jens LT Vinther (M2) 2 Roskilde AK
-180.0 145.0 241.0 576.0 02.04.2022 Godkendt
Resultat 120 125 Jens LT Vinther (M2) 3 Roskilde AK
185.0 150.0 250.0 585.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M3 74
John Terragni (M4)
Aalborg SK Dødløft
172.5
23.09.2021
Resultat 74 114 John Terragni (M4) 3 Aalborg SK
140.0 -115.0 173.0 423.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M3 83
Lars H Jensen (M3)
Tårnby SK Squat 150.5
03.04.2016
Resultat 83 127 Erik Rasmussen (M3) 2 ER Powerlifting
151.0 115.0 150.0 420.0 02.04.2022 Godkendt
Resultat 83 127 Erik Rasmussen (M3) 3 ER Powerlifting
155.0 -120.0
420.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M3 83
Rasmus Adrian (M3)
ER Powerlifting Bænkpres, 3-kamp
105.0
21.11.2021
Resultat 83 127 Erik Rasmussen (M3) 1 ER Powerlifting
140.0 107.5 140.0 410.0 02.04.2022 Godkendt
Resultat 83 127 Erik Rasmussen (M3) 2 ER Powerlifting
151.0 115.0 150.0 420.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M3 93
Ole Olsen (M3)
Københavns SK Dødløft
261.0
03.09.2021
Resultat 93 104 Ole Olsen (M3) 3 Københavns SK
132.5 261.5 574.0 02.04.2022 Godkendt

Herrer M4 74
John Terragni (M4)
Aalborg SK Dødløft
172.5
23.09.2021
Resultat 74 114 John Terragni (M4) 3 Aalborg SK
140.0 -115.0 173.0 423.0 02.04.2022 Godkendt


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt