Nomineringer

DM Klassisk - BEKRÆFTES SENEST 4 UGER FØR! 2020

Horsens (HSK og VSK), 30 Maj-2 Jun 2020. 162 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på: Resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse i stævneåret eller året før.
For DM Klassisk fra 2018, er der specielle nomineringsregler der følger kravene til DM Klassisk, vedtaget ved Repræsentantskabsmødet 2017.
Kravene gælder kun for den åbne/Senior klasse.
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 1 300 (52) Aask Open, Klassisk 2019
57
Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 1 337.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 2 305 TSK Cup, Klassisk 2019
Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 3 340 (63) TSK Cup, Klassisk 2019
63
Channe Hviid 1994(S) VK Kono 1 325 TSK Cup, Klassisk 2019
Lærke Vad 1985(S) AK Nordland 2 310 TSK Cup, Klassisk 2019
72
Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK 1 457.5 EM Klassisk 2019
Rebekka R Andersen 1996(S) Ares 2 422.5 VM Klassisk 2019
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 3 420 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 4 332.5 DM Klassisk 2019
84
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 1 410 DM Klassisk 2019
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 2 375 DM Klassisk 2019
Kathrine Lybech 1993(S) AK Frem 3 372.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 4 357.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 5 317.5 DM Klassisk 2019
84+
Caroline Stougaard 1991(S) Københavns SK 1 505 EM Klassisk 2019
Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 2 427.5 DM Klassisk 2019
Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 3 360 TSK Cup, Klassisk 2019

Damer Junior
57
Isabel SR Nielsen 1999(J) PO Esbjerg 1 317.5 (52) NM SJ/J 2019
Sebine CM Nielsen 1999(J) Roskilde AK 2 277.5 DM Klassisk 2019
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 3 265 TSK Cup, Klassisk 2019
63
Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP 1 332.5 DM Klassisk 2019
72
Annika Bell 1997(J) HG Styrkeløft 1 377.5 EM Klassisk 2019
Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 2 377.5 NM SJ/J 2019
Laura E Lillelund 1997(J) SDU Styrkeløft 3 305 TSK Cup, Klassisk 2019
Julie M Nielsen 1997(J) Thisted VF - - -
Didde Hauch 1997(J) AK Nordland - - -
84
Maren M Bielefeldt 1999(J) Holstebro S 1 402.5 NM SJ/J 2019
Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 2 342.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Katrine Kristensen 1997(J) Fyns SK 3 335 TSK Cup, Klassisk 2019

Damer Masters 1
72
Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 1 375 TSK Cup, Klassisk 2019
Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK 2 257.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Pia C Nielsen 1976(M1) Pure PP - - -
Cilie LA Simonsen 1980(M1) Roskilde AK - - -

Damer Masters 2
63
Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 1 335 (57) DM Klassisk 2019
Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 2 282.5 DM Klassisk 2019
72
Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK - - -
84
Marlene S Christensen 1969(M2) Gudenådalens SK - - -
84+
Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 1 395 DM Klassisk 2019

Damer Masters 3
72
Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 1 250 (63) DM Klassisk 2019

Herrer Senior
66
Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK 1 558 SM Klassisk Styrkeløft 2019
74
Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 1 557.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 2 545 TSK Cup, Klassisk 2019
Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 3 487.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
83
Rasmus D Hansen 1994(S) Sportshøjskolen 1 670.5 DM Klassisk 2019
Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 2 640 TSK Cup, Klassisk 2019
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 3 630 Aask Open, Klassisk 2019
Jonas K Larsen 1990(S) Fyns SK 4 600 TSK Cup, Klassisk 2019
Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 5 572.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 6 545 TSK Cup, Klassisk 2019
Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 7 535 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 8 517.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Sebastian Jensen 1993(S) Zielkes FK 9 510 Aask Open, Klassisk 2019
Anders E Nielsen 1988(S) Roskilde AK 10 510 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 11 510 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Rasmus H Winther 1996(S) Københavns SK 12 695 (93) DM Klassisk 2019
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 13 595 (93) DM Klassisk 2019
93
Joakim Jørgensen 1994(S) Roskilde AK 1 757.5 VM Klassisk 2019
Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK 2 692.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK 3 677.5 Aask Open, Klassisk 2019
Emil I Fuglsang 1992(S) SK Atlas 4 677.5 DM Klassisk 2019
Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 5 665 TSK Cup, Klassisk 2019
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 6 665 TSK Cup, Klassisk 2019
Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 7 660 DM Klassisk 2019
Henning Meyhoff-Thaysen 1993(S) PO Esbjerg 8 627.5 DM Klassisk 2019
Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 9 627.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 10 582.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK 11 555 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK 12 570 (105) SM Klassisk Styrkeløft 2019
105
Daniel KB Fischer 1995(S) Sportshøjskolen 1 727.5 DM Klassisk 2019
Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen 2 707.5 DM Klassisk 2019
Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 3 665 TSK Cup, Klassisk 2019
Elias L Madsen 1996(S) Københavns SK 4 637.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 5 590 TSK Cup, Klassisk 2019
Jakob S Rasmussen 1995(S) Aarhus SVK 6 580 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 7 580 Aask Open, Klassisk 2019
120
Jens P Smalbro 1994(S) Hjørring SS 1 747.5 DM Klassisk 2019
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 2 622.5 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Stefan Probst 1987(S) Pure PP 3 605 TSK Cup, Klassisk 2019
Lars Mogensen 1996(S) Pure PP 4 755 (120+) DM Klassisk 2019
120+
Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK 1 735 DM Klassisk 2019
Ricko B Henne 1986(S) Zielkes FK 2 670 (120) Aask Open, Klassisk 2019

Herrer Sub-Junior
59
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 1 297.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
66
Oliver H Skaalum 2004(SJ) HG Styrkeløft 1 352.5 (59) SM Klassisk Styrkeløft 2019
Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 2 342.5 TSK Cup, Klassisk 2019
74
Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 420 NM SJ/J 2019
Martin B Christensen 2003(SJ) Thisted VF - - -
Emil T Laigaard 2003(SJ) Holstebro S - - -
83
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 452.5 Aask Open, Klassisk 2019
Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S - - -
Tobias K Lauridsen 2002(SJ) AK Frem - - -
Alexander Ø Gildberg 2002(SJ) Haderslev SK - - -
93
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 430 (83) NM SJ/J 2019
Micky Pham 2003(SJ) VK Kono - - -
Johan Hervik 2002(SJ) AK Nordland - - -
105
Magne J Pedersen 2002(SJ) AK Frem 1 525 TSK Cup, Klassisk 2019
Mathias V Sørensen 2002(SJ) Gudenådalens SK - - -

Herrer Junior
66
Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S 1 442.5 NM SJ/J 2019
Lukas B Villinger 1997(J) Tårnby SK - - -
74
Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 1 570 NM SJ/J 2019
Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK 2 385 DM Klassisk 2019
Emil D Monberg 1998(J) Horsens SK 3 400 (83) Aask Open, Klassisk 2019
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) Københavns SK - - -
Victor M Rønnest 2001(J) Sportscenter - - -
83
Bertram Vorm 2001(J) HG Styrkeløft 1 582.5 NM SJ/J 2019
Benjamin Poulsen 1997(J) Norce 2 545 DM Klassisk 2019
Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) VK Kono 3 502.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Sebastian P Holt 1998(J) HG Styrkeløft 4 487.5 (74) DM Klassisk 2019
Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft 5 470 NM SJ/J 2019
Jakob T Thiberg 2000(J) Ares 6 392.5 (74) TSK Cup, Klassisk 2019
Thor S Byrdal 2000(J) Københavns SK - - -
Rasmus Bugge 1999(J) AK Frem - - -
Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP - - -
93
Daniel H Machado 1998(J) Target 1 665 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK 2 592.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Philip K Nickel 2001(J) Ares 3 582.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Danny Tran 1999(J) VK Kono 4 567.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Jannick J Egede 2000(J) VK Kono 5 525 (83) TSK Cup, Klassisk 2019
Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 6 447.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
Jakob Engel 1999(J) Horsens SK 7 440 Aask Open, Klassisk 2019
Mathias Sloth 2001(J) AK Frem - - -
Magnus H Winther 1999(J) Københavns SK - - -
105
Jesper Vogelius 2000(J) Tårnby SK 1 727.5 Aask Open, Klassisk 2019
Laurits N Søgaard 2001(J) Horsens SK 2 631.5 DM Klassisk 2019
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 3 607.5 TSK Cup, Klassisk 2019
Marc O Schlichting 1998(J) Roskilde AK - - -
Rune R Knudsen 1999(J) Horsens SK - - -
Thomas Schougaard 1997(J) Aarhus AK - - -
120
Eskild R Andersen 2001(J) AK Odin 1 487.5 (105) TSK Cup, Klassisk 2019
Michael P Allentoft 2000(J) Gudenådalens SK - - -
Johannes G Petersen 1999(J) AK Odin - - -
Gustav C Østrup 1999(J) Horsens SK - - -

Herrer Masters 1
83
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 563 DM Klassisk 2019
93
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 525 (83) DM Klassisk 2019
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 2 525 VM Klassisk 2019
Rasmus Jensen 1973(M1) Roskilde AK 3 517.5 SM Klassisk Styrkeløft 2019
Michael Broek 1977(M1) AK Odin - - -
Sune A Frederiksen 1977(M1) Hjørring SS - - -
Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland - - -
105
Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 1 567.5 EM Klassisk, Masters 2020
Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK - - -
Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK - - -
120
Michael K Jensen 1980(M1) HG Styrkeløft 1 575 (120+) SM Klassisk Styrkeløft 2019
Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS - - -

Herrer Masters 2
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 322.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019
74
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 1 360 DM Klassisk 2019
83
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 1 475 VM Klassisk 2019
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK - - -
93
Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK 1 578.5 DM Klassisk 2019
Kenneth Kyvsgaard 1967(M2) Roskilde AK - - -
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK - - -
105
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 1 347.5 (120) DM Klassisk 2019
Lars Mikkelsen 1962(M2) Videbæk SK - - -
Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK - - -
120+
Ronnie TP Schmücker 1970(M2) Københavns SK - - -

Herrer Masters 3
83
Keld Petersen 1954(M3) Teutonia 1 360 DM Klassisk 2019
John Koedstrøm 1960(M3) AK Odin - - -
93
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 1 425 (105) SM Klassisk Styrkeløft 2019
105
George Olesen 1960(M3) AK Jyden - - -
120+
Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK - - -

Herrer Masters 4
83
Henning Stenkjær 1947(M4) Teutonia 1 287.5 DM Klassisk 2019
93
Finn Birk 1950(M4) Odense BBC - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt