DM Klassisk Bænkpres 2015

Københavns SK, d. 26-27 Sep 2015


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
47 kg
1. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 47.5 50 52.5 52.5 71.21
2. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 40 42.5 42.5 40 55.13
57 kg
1. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 65 70 72.5 70 81.40
2. Maria Bjerg 1981(S) Københavns SK 57.5 62.5 67.5 62.5 75.61
72 kg
1. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 62.5 62.5 70 62.5 62.93
2. Mette M Christensen 1988(S) Rødby M 57.5 62.5 62.5 57.5 57.66
84 kg
1. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 70 72.5 75 75 71.09
2. Ditte LJ Pedersen 1990(S) Odense BBC 62.5 65 70 65 58.82
3. Marie G-Rasmussen 1983(S) Københavns SK 60 62.5 62.5 60 54.60
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 120 127.5 130.5 130.5 103.51

Damer Junior
52 kg
1. Julie Fisker 1995(J) Thisted VF 50 55.5 57.5 55.5 69.50
72 kg
1. Emma A Badalyan 1993(J) Ares 60 67.5 70 67.5 67.02

Damer Masters 1
57 kg
1. Trille Kyvsgaard 1968(M1) ER Powerlifting 35 40 42.5 40 46.87

Herrer Senior
74 kg
1. Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 140 148 150 150 107.96
2. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 120 125 130 125 89.96
83 kg
1. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 145 152.5 160 152.5 102.39
2. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 127.5 132.5 137.5 137.5 92.08
3. Martin Kofod 1990(S) Københavns SK 135 140 140 135 90.87
4. Peder Hindborg 1986(S) Københavns SK 122.5 127.5 130 127.5 86.34
5. Azlan A Thyssing 1984(S) Tårnby SK 110 115 120 120 81.07
- Casper M Jensen 1991(S) Ares 115 130 130
- Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 125 125 125
93 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 170 175 175 170 107.07
2. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 150 162.5 170 162.5 102.59
3. Johnni Andersen 1977(S) AK Frem 152.5 157.5 170 157.5 100.44
4. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 150 155 160 155 97.59
5. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 100 100 63.23
105 kg
1. Mareks Bartasevics 1990(S) Odense BBC 192.5 197.5 203 197.5 120.32
2. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 180 190 202.5 190 113.60
3. Mikkel V Poulsen 1974(M1) Københavns SK 170 175 175 104.76
4. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 90 100 102.5 100 61.07
120 kg
1. Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 180 192.5 192.5 180 105.52
2. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Sportshøjskolen 145 152.5 155 152.5 90.54
+120 kg
1. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 180 192.5 200 192.5 109.78
- Thomas Procida 1976(S) Københavns SK 185 193 202.5

Herrer Sub-Junior
93 kg
1. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 110 117.5 122.5 117.5 77.17
105 kg
1. Marcus Boesen 1999(SJ) Thisted VF 125 130 135 130 79.69

Herrer Junior
74 kg
1. Shafi A Rahimzai 1994(J) Ry MK 117.5 122.5 125 125 93.78
2. Jesper Jacobsen 1995(J) Thisted VF 117.5 120 125 120 88.18
3. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 90 100 110 100 72.93
83 kg
1. Frederik OT Mogensen 1994(J) Sportshøjskolen 135 140 145 145 97.75
2. Leon S Simonsen 1992(J) Thisted VF 130 135 137.5 137.5 92.48
3. Andreas Evald 1992(J) Odense BBC 125 130 135 135 91.73
4. Daniel Højland 1993(J) Odense BBC 125 130 135 130 90.91
93 kg
1. Alexander Christensen 1992(J) Aarhus AK 162.5 170 175 175 111.07
2. Daniel Dørge 1993(J) Odense BBC 157.5 162.5 167.5 167.5 106.08
3. Kristian S Schmidt 1992(J) Odense BBC 142.5 147.5 155 155 98.52
4. Emil I Fuglsang 1992(J) SK Atlas 145 150 155 150 95.87
105 kg
1. Lazar Kuburovic 1992(J) Københavns SK 185 195.5 200.5 195.5 117.07

Herrer Masters 1
74 kg
1. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 115 125 135 135 100.45
83 kg
1. Frank Brunhøj 1970(M1) AK Frem 135 140 145 145 97.86
93 kg
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 120 122.5 127.5 122.5 76.99
2. Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) ER Powerlifting 117.5 120 127.5 120 76.04
105 kg
1. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 140 145 147.5 145 88.94

Herrer Masters 2
74 kg
1. Gert Olsen 1963(M2) Ares 100 105 110 110 79.66
83 kg
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 120 130 135 135 90.25
93 kg
1. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 130 142.5 147.5 142.5 90.17
2. Gert Sørensen 1962(M2) Ry MK 135 137.5 137.5 135 85.40
3. Henrik Schoubye 1964(M2) ER Powerlifting 107.5 110 115 115 72.80
4. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 102.5 107.5 110 107.5 67.53
105 kg
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 130 140 158 140 83.97

Herrer Masters 3
93 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 100 107.5 115 115 72.30
105 kg
1. Finn Knudsen 1947(M3) Rødby M 135 145 150 145 90.00
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 140 145 150 145 85.29

Herrer Masters 4
66 kg
1. Horst Diter 1943(M4) Ares 77.5 87.5 87.5 77.5 61.67
83 kg
1. Verner Nielsen 1940(M4) SK Atlas 85 90 95 95 64.07
2. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 60 65 67.5 67.5 46.55
93 kg
1. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 80 90 100 90 57.87
105 kg
1. Julius Madsen 1937(M4) Roskilde AK 130 135 137.5 135 83.19


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt