DM Klassisk Bænkpres 2015

Københavns SK, d. 26-27 Sep 2015


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot BP Points Rekorder

Damer Senior
47 kg
1. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 46.45 1.3563 40 52.5 71.21
2. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 45.40 1.3783 44 40 55.13
57 kg
1. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 56.85 1.1628 42 70 81.40
2. Maria Bjerg 1981(S) Københavns SK 54.05 1.2097 34 62.5 75.61
72 kg
1. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 68.80 1.0069 46 62.5 62.93
2. Mette M Christensen 1988(S) Rødby M 69.20 1.0028 37 57.5 57.66
84 kg
1. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 75.35 0.9479 45 75 71.09 DR Klass...
2. Ditte LJ Pedersen 1990(S) Odense BBC 81.65 0.9049 43 65 58.82
3. Marie G-Rasmussen 1983(S) Københavns SK 80.80 0.9100 32 60 54.60
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 125.65 0.7932 38 130.5 103.51 DR Klass...

Damer Junior
52 kg
1. Julie Fisker 1995(J) Thisted VF 51.70 1.2522 33 55.5 69.50 DR Klass...
72 kg
1. Emma A Badalyan 1993(J) Ares 70.20 0.9929 36 67.5 67.02

Damer Masters 1
57 kg
1. Trille Kyvsgaard 1968(M1) ER Powerlifting 56.30 1.1717 39 40 46.87

Herrer Senior
74 kg
1. Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 73.95 0.7197 10 150 107.96 DR Klass...
2. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 73.95 0.7197 12 125 89.96
83 kg
1. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 82.20 0.6714 11 152.5 102.39
2. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 82.55 0.6697 5 137.5 92.08
3. Martin Kofod 1990(S) Københavns SK 81.85 0.6731 8 135 90.87
4. Peder Hindborg 1986(S) Københavns SK 81.05 0.6772 4 127.5 86.34
5. Azlan A Thyssing 1984(S) Tårnby SK 81.35 0.6756 6 120 81.07
- Casper M Jensen 1991(S) Ares 81.00 0.6774 9
- Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 82.40 0.6704 7
93 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 92.50 0.6298 28 170 107.07
2. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 92.05 0.6313 21 162.5 102.59 DR Klass...
3. Johnni Andersen 1977(S) AK Frem 90.20 0.6377 18 157.5 100.44
4. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 92.55 0.6296 26 155 97.59
5. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 91.75 0.6323 17 100 63.23
105 kg
1. Mareks Bartasevics 1990(S) Odense BBC 99.75 0.6092 22 197.5 120.32
2. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 104.85 0.5979 20 190 113.60
3. Mikkel V Poulsen 1974(M1) Københavns SK 104.50 0.5986 16 175 104.76
4. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 99.15 0.6107 27 100 61.07
120 kg
1. Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 111.45 0.5862 24 180 105.52
2. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Sportshøjskolen 107.00 0.5937 25 152.5 90.54
+120 kg
1. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 124.50 0.5703 19 192.5 109.78 DR Klass...
- Thomas Procida 1976(S) Københavns SK 146.40 0.5552 23 Doping Diskvalifikation

Herrer Sub-Junior
93 kg
1. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 85.35 0.6568 81 117.5 77.17
105 kg
1. Marcus Boesen 1999(SJ) Thisted VF 98.25 0.6130 87 130 79.69

Herrer Junior
74 kg
1. Shafi A Rahimzai 1994(J) Ry MK 69.90 0.7502 91 125 93.78
2. Jesper Jacobsen 1995(J) Thisted VF 71.85 0.7348 83 120 88.18
3. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 72.60 0.7293 89 100 72.93
83 kg
1. Frederik OT Mogensen 1994(J) Sportshøjskolen 81.65 0.6741 88 145 97.75
2. Leon S Simonsen 1992(J) Thisted VF 81.95 0.6726 93 137.5 92.48
3. Andreas Evald 1992(J) Odense BBC 80.60 0.6795 92 135 91.73
4. Daniel Højland 1993(J) Odense BBC 77.10 0.6993 84 130 90.91
93 kg
1. Alexander Christensen 1992(J) Aarhus AK 91.05 0.6347 90 175 111.07 DR Klass...
2. Daniel Dørge 1993(J) Odense BBC 91.45 0.6333 80 167.5 106.08 DR Klass...
3. Kristian S Schmidt 1992(J) Odense BBC 90.80 0.6356 86 155 98.52
4. Emil I Fuglsang 1992(J) SK Atlas 89.80 0.6391 82 150 95.87
105 kg
1. Lazar Kuburovic 1992(J) Københavns SK 104.40 0.5988 85 195.5 117.07 DR Klass...

Herrer Masters 1
74 kg
1. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 70.65 0.7441 76 135 100.45
83 kg
1. Frank Brunhøj 1970(M1) AK Frem 81.50 0.6749 68 145 97.86
93 kg
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 92.90 0.6285 72 122.5 76.99
2. Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) ER Powerlifting 91.35 0.6337 70 120 76.04
105 kg
1. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 98.10 0.6134 69 145 88.94

Herrer Masters 2
74 kg
1. Gert Olsen 1963(M2) Ares 73.30 0.7242 59 110 79.66 DR Klass...
83 kg
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 82.80 0.6685 60 135 90.25
93 kg
1. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 91.60 0.6328 52 142.5 90.17
2. Gert Sørensen 1962(M2) Ry MK 91.65 0.6326 51 135 85.40
3. Henrik Schoubye 1964(M2) ER Powerlifting 91.55 0.6330 57 115 72.80
4. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 93.00 0.6282 56 107.5 67.53
105 kg
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 103.90 0.5998 55 140 83.97

Herrer Masters 3
93 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 92.85 0.6287 58 115 72.30
105 kg
1. Finn Knudsen 1947(M3) Rødby M 95.45 0.6207 50 145 90.00
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 110.15 0.5882 53 145 85.29

Herrer Masters 4
66 kg
1. Horst Diter 1943(M4) Ares 64.95 0.7957 71 77.5 61.67
83 kg
1. Verner Nielsen 1940(M4) SK Atlas 81.60 0.6744 73 95 64.07
2. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 78.75 0.6896 75 67.5 46.55
93 kg
1. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 88.75 0.6430 74 90 57.87
105 kg
1. Julius Madsen 1937(M4) Roskilde AK 97.05 0.6162 66 135 83.19


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt