DM Klassisk Bænkpres 2015

Københavns SK, d. 26-27 Sep 2015


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points

Damer Senior
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 130.5 125.65 0.7932 103.51
2. Mette G Jensen 1985(S) ER Powerlifting 70 56.85 1.1628 81.40
3. Maria Bjerg 1981(S) Københavns SK 62.5 54.05 1.2097 75.61
4. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 52.5 46.45 1.3563 71.21
5. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 75 75.35 0.9479 71.09
6. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 62.5 68.80 1.0069 62.93
7. Ditte LJ Pedersen 1990(S) Odense BBC 65 81.65 0.9049 58.82
8. Mette M Christensen 1988(S) Rødby M 57.5 69.20 1.0028 57.66
9. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 40 45.40 1.3783 55.13
10. Marie G-Rasmussen 1983(S) Københavns SK 60 80.80 0.9100 54.60

Damer Junior
1. Julie Fisker 1995(J) Thisted VF 55.5 51.70 1.2522 69.50
2. Emma A Badalyan 1993(J) Ares 67.5 70.20 0.9929 67.02

Damer Masters 1
1. Trille Kyvsgaard 1968(M1) ER Powerlifting 40 56.30 1.1717 46.87

Herrer Senior
1. Mareks Bartasevics 1990(S) Odense BBC 197.5 99.75 0.6092 120.32
2. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 190 104.85 0.5979 113.60
3. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 192.5 124.50 0.5703 109.78
4. Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 150 73.95 0.7197 107.96
5. Martin Faber 1982(S) AK Frem 170 92.50 0.6298 107.07
6. Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 180 111.45 0.5862 105.52
7. Mikkel V Poulsen 1974(M1) Københavns SK 175 104.50 0.5986 104.76
8. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 162.5 92.05 0.6313 102.59
9. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 152.5 82.20 0.6714 102.39
10. Johnni Andersen 1977(S) AK Frem 157.5 90.20 0.6377 100.44
11. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 155 92.55 0.6296 97.59
12. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 137.5 82.55 0.6697 92.08
13. Martin Kofod 1990(S) Københavns SK 135 81.85 0.6731 90.87
14. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Sportshøjskolen 152.5 107.00 0.5937 90.54
15. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 125 73.95 0.7197 89.96
16. Peder Hindborg 1986(S) Københavns SK 127.5 81.05 0.6772 86.34
17. Azlan A Thyssing 1984(S) Tårnby SK 120 81.35 0.6756 81.07
18. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 100 91.75 0.6323 63.23
19. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 100 99.15 0.6107 61.07
- Casper M Jensen 1991(S) Ares 0 81.00 0.6774
- Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 0 82.40 0.6704
- Thomas Procida 1976(S) Københavns SK 0 146.40 0.5552

Herrer Sub-Junior
1. Marcus Boesen 1999(SJ) Thisted VF 130 98.25 0.6130 79.69
2. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 117.5 85.35 0.6568 77.17

Herrer Junior
1. Lazar Kuburovic 1992(J) Københavns SK 195.5 104.40 0.5988 117.07
2. Alexander Christensen 1992(J) Aarhus AK 175 91.05 0.6347 111.07
3. Daniel Dørge 1993(J) Odense BBC 167.5 91.45 0.6333 106.08
4. Kristian S Schmidt 1992(J) Odense BBC 155 90.80 0.6356 98.52
5. Frederik OT Mogensen 1994(J) Sportshøjskolen 145 81.65 0.6741 97.75
6. Emil I Fuglsang 1992(J) SK Atlas 150 89.80 0.6391 95.87
7. Shafi A Rahimzai 1994(J) Ry MK 125 69.90 0.7502 93.78
8. Leon S Simonsen 1992(J) Thisted VF 137.5 81.95 0.6726 92.48
9. Andreas Evald 1992(J) Odense BBC 135 80.60 0.6795 91.73
10. Daniel Højland 1993(J) Odense BBC 130 77.10 0.6993 90.91
11. Jesper Jacobsen 1995(J) Thisted VF 120 71.85 0.7348 88.18
12. Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 100 72.60 0.7293 72.93

Herrer Masters 1
1. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 135 70.65 0.7441 100.45
2. Frank Brunhøj 1970(M1) AK Frem 145 81.50 0.6749 97.86
3. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 145 98.10 0.6134 88.94
4. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 122.5 92.90 0.6285 76.99
5. Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) ER Powerlifting 120 91.35 0.6337 76.04

Herrer Masters 2
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 135 82.80 0.6685 90.25
2. Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK 142.5 91.60 0.6328 90.17
3. Gert Sørensen 1962(M2) Ry MK 135 91.65 0.6326 85.40
4. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 140 103.90 0.5998 83.97
5. Gert Olsen 1963(M2) Ares 110 73.30 0.7242 79.66
6. Henrik Schoubye 1964(M2) ER Powerlifting 115 91.55 0.6330 72.80
7. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 107.5 93.00 0.6282 67.53

Herrer Masters 3
1. Finn Knudsen 1947(M3) Rødby M 145 95.45 0.6207 90.00
2. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 145 110.15 0.5882 85.29
3. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 115 92.85 0.6287 72.30

Herrer Masters 4
1. Julius Madsen 1937(M4) Roskilde AK 135 97.05 0.6162 83.19
2. Verner Nielsen 1940(M4) SK Atlas 95 81.60 0.6744 64.07
3. Horst Diter 1943(M4) Ares 77.5 64.95 0.7957 61.67
4. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 90 88.75 0.6430 57.87
5. Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M 67.5 78.75 0.6896 46.55


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt