DM Klassisk Bænkpres 2015

Københavns SK, d. 26-27 Sep 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Københavns SK 44
Kent T Flåten 1979(S) H 1. 12 12
Emil Therkelsen 1983(S) H 2. 9 21
Mikkel V Poulsen 1974(M1) H 3. 8 29
Martin Kofod 1990(S) H 3. 8 37
Peder Hindborg 1986(S) H 4. 7 44
Per Berndorff 1960(M2) H 5. 6 50
Thomas Procida 1976(S) H - 0 50

2. AK Frem 36
Martin Faber 1982(S) H 1. 12 12
Lasse Sommer 1993(J) H 2. 9 21
Johnni Andersen 1977(S) H 3. 8 29
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 7 36

3. Rødby M 24
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 12 12
Peter H Eriksen 1970(M1) H 1. 12 24

4. Odense BBC 12
Mareks Bartasevics 1990(S) H 1. 12 12
Karsten Lyngbeck 1991(S) H - 0 12

 . Ares 12
Michael Melchorsen 1972(M1) H 1. 12 12
Casper M Jensen 1991(S) H - 0 12

6. Aarhus AK 9
Bo Jensen 1967(M1) H 2. 9 9

 . Sportshøjskolen 9
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) H 2. 9 9

 . ER Powerlifting 9
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 9 9

9. Thisted VF 7
Jukka Rysgaard 1991(S) H 4. 7 7

10. Tårnby SK 6
Azlan A Thyssing 1984(S) H 5. 6 6

Damer Senior

1. Odense BBC 33
Aneliya Stamatova 1990(S) D 1. 12 12
Louise U Madsen 1988(S) D 1. 12 24
Ditte LJ Pedersen 1990(S) D 2. 9 33

2. Københavns SK 17
Maria Bjerg 1981(S) D 2. 9 9
Marie G-Rasmussen 1983(S) D 3. 8 17

3. Target 12
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 1. 12 12

 . Ry MK 12
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12

 . ER Powerlifting 12
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 12 12

6. Rødby M 9
Mette M Christensen 1988(S) D 2. 9 9

 . Aarhus AK 9
Vibeke Bergmann 1979(S) D 2. 9 9

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 12
Marcus Boesen 1999(SJ) H 1. 12 12

 . Rødby M 12
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 1. 12 12

Damer & Herrer Junior

1. Odense BBC 32
Daniel Dørge 1993(J) H 2. 9 9
Kristian S Schmidt 1992(J) H 3. 8 17
Andreas Evald 1992(J) H 3. 8 25
Daniel Højland 1993(J) H 4. 7 32

2. Thisted VF 30
Julie Fisker 1995(J) D 1. 12 12
Leon S Simonsen 1992(J) H 2. 9 21
Jesper Jacobsen 1995(J) H 2. 9 30

3. Aarhus AK 12
Alexander Christensen 1992(J) H 1. 12 12

 . Ares 12
Emma A Badalyan 1993(J) D 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Lazar Kuburovic 1992(J) H 1. 12 12

 . Ry MK 12
Shafi A Rahimzai 1994(J) H 1. 12 12

 . Sportshøjskolen 12
Frederik OT Mogensen 1994(J) H 1. 12 12

8. Rødby M 8
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 3. 8 8

9. SK Atlas 7
Emil I Fuglsang 1992(J) H 4. 7 7

Damer & Herrer Masters

1. Ares 43
Klaus Larsen 1972(M1) H 1. 12 12
Gert Olsen 1963(M2) H 1. 12 24
Horst Diter 1943(M4) H 1. 12 36
Svend Bradtberg 1962(M2) H 4. 7 43

2. ER Powerlifting 41
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 12 12
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 1. 12 24
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 2. 9 33
Henrik Schoubye 1964(M2) H 3. 8 41

3. Tårnby SK 36
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 12
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 24
Hans Thyssing 1953(M3) H 1. 12 36

4. SK Atlas 24
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 12 12
Verner Nielsen 1940(M4) H 1. 12 24

 . AK Frem 24
Frank Brunhøj 1970(M1) H 1. 12 12
Martin Voldum 1973(M1) H 1. 12 24

6. Rødby M 21
Finn Knudsen 1947(M3) H 1. 12 12
Svend Stensgaard 1922(M4) H 2. 9 21

7. Albertslund SF 12
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Per Berndorff 1960(M2) H 1. 12 12

 . Roskilde AK 12
Julius Madsen 1937(M4) H 1. 12 12

10. Ry MK 9
Gert Sørensen 1962(M2) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Københavns SK 503.52
Emil Therkelsen 1983(S) H 2. 113.60 113.60
Kent T Flåten 1979(S) H 1. 107.96 221.56
Mikkel V Poulsen 1974(M1) H 3. 104.76 326.31
Martin Kofod 1990(S) H 3. 90.87 417.18
Peder Hindborg 1986(S) H 4. 86.34 503.52
Per Berndorff 1960(M2) H 5. 63.23 566.75
Thomas Procida 1976(S) H - 566.75

2. AK Frem 358.54
Martin Faber 1982(S) H 1. 107.07 107.07
Johnni Andersen 1977(S) H 3. 100.44 207.50
Lasse Sommer 1993(J) H 2. 89.96 297.47
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 61.07 358.54

3. Rødby M 215.30
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 109.78 109.78
Peter H Eriksen 1970(M1) H 1. 105.52 215.30

4. Odense BBC 120.32
Mareks Bartasevics 1990(S) H 1. 120.32 120.32
Karsten Lyngbeck 1991(S) H - 120.32

5. Aarhus AK 102.59
Bo Jensen 1967(M1) H 2. 102.59 102.59

6. Ares 102.39
Michael Melchorsen 1972(M1) H 1. 102.39 102.39
Casper M Jensen 1991(S) H - 102.39

7. Thisted VF 97.59
Jukka Rysgaard 1991(S) H 4. 97.59 97.59

8. ER Powerlifting 92.08
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 92.08 92.08

9. Sportshøjskolen 90.54
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) H 2. 90.54 90.54

10. Tårnby SK 81.07
Azlan A Thyssing 1984(S) H 5. 81.07 81.07

Damer Senior

1. Odense BBC 192.96
Aneliya Stamatova 1990(S) D 1. 71.21 71.21
Louise U Madsen 1988(S) D 1. 62.93 134.14
Ditte LJ Pedersen 1990(S) D 2. 58.82 192.96

2. Københavns SK 130.21
Maria Bjerg 1981(S) D 2. 75.61 75.61
Marie G-Rasmussen 1983(S) D 3. 54.60 130.21

3. Ry MK 103.51
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 103.51 103.51

4. ER Powerlifting 81.40
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 81.40 81.40

5. Target 71.09
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 1. 71.09 71.09

6. Rødby M 57.66
Mette M Christensen 1988(S) D 2. 57.66 57.66

7. Aarhus AK 55.13
Vibeke Bergmann 1979(S) D 2. 55.13 55.13

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 79.69
Marcus Boesen 1999(SJ) H 1. 79.69 79.69

2. Rødby M 77.17
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 1. 77.17 77.17

Damer & Herrer Junior

1. Odense BBC 387.24
Daniel Dørge 1993(J) H 2. 106.08 106.08
Kristian S Schmidt 1992(J) H 3. 98.52 204.60
Andreas Evald 1992(J) H 3. 91.73 296.33
Daniel Højland 1993(J) H 4. 90.91 387.24

2. Thisted VF 250.16
Leon S Simonsen 1992(J) H 2. 92.48 92.48
Jesper Jacobsen 1995(J) H 2. 88.18 180.66
Julie Fisker 1995(J) D 1. 69.50 250.16

3. Københavns SK 117.07
Lazar Kuburovic 1992(J) H 1. 117.07 117.07

4. Aarhus AK 111.07
Alexander Christensen 1992(J) H 1. 111.07 111.07

5. Sportshøjskolen 97.75
Frederik OT Mogensen 1994(J) H 1. 97.75 97.75

6. SK Atlas 95.87
Emil I Fuglsang 1992(J) H 4. 95.87 95.87

7. Ry MK 93.78
Shafi A Rahimzai 1994(J) H 1. 93.78 93.78

8. Rødby M 72.93
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 3. 72.93 72.93

9. Ares 67.02
Emma A Badalyan 1993(J) D 1. 67.02 67.02

Damer & Herrer Masters

1. Ares 309.32
Klaus Larsen 1972(M1) H 1. 100.45 100.45
Gert Olsen 1963(M2) H 1. 79.66 180.12
Svend Bradtberg 1962(M2) H 4. 67.53 247.65
Horst Diter 1943(M4) H 1. 61.67 309.32

2. ER Powerlifting 285.96
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 90.25 90.25
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 2. 76.04 166.29
Henrik Schoubye 1964(M2) H 3. 72.80 239.09
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 1. 46.87 285.96

3. Tårnby SK 233.26
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 83.97 83.97
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 76.99 160.96
Hans Thyssing 1953(M3) H 1. 72.30 233.26

4. AK Frem 186.80
Frank Brunhøj 1970(M1) H 1. 97.86 97.86
Martin Voldum 1973(M1) H 1. 88.94 186.80

5. SK Atlas 149.36
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 85.29 85.29
Verner Nielsen 1940(M4) H 1. 64.07 149.36

6. Rødby M 136.55
Finn Knudsen 1947(M3) H 1. 90.00 90.00
Svend Stensgaard 1922(M4) H 2. 46.55 136.55

7. Københavns SK 90.17
Per Berndorff 1960(M2) H 1. 90.17 90.17

8. Ry MK 85.40
Gert Sørensen 1962(M2) H 2. 85.40 85.40

9. Roskilde AK 83.19
Julius Madsen 1937(M4) H 1. 83.19 83.19

10. Albertslund SF 57.87
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 57.87 57.87


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt