1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022

Københavns SK, d. 19 Feb 2022



Detaljer, 1. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Københavns SK 1
               
90.67
     
Amalie Larsson 1992(S) D Squat 92.40 235 235 35.68      
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 86.25 210 215 225 225 25.42      
Nickolaj Olsen 1994(S) H Dødløft 85.25 240 260 260 29.57      

Tårnby SK 1
               
90.41
     
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 104.00 310 317.5 325 317.5 32.60      
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 77.95 140 147.5 152.5 147.5 23.93      
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Dødløft 87.60 277.5 302.5 302.5 33.88      

Tårnby SK 2
               
83.90
     
Lisette I Hansen 1989(S) D Squat 47.60 137.5 147.5 147.5 32.01      
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 72.55 167.5 175 180 180 22.60      
Kim D Hansen 1971(M2) H Dødløft 96.35 260 275 275 29.29      

Københavns SK 2
               
74.51
     
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 114.20 230 237.5 237.5 33.94      
Martine I Jørgensen 1997(S) D Bænk 59.05 70 75 80 75 14.06      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 89.85 210 230 240 240 26.51      

Tårnby SK 3
               
61.18
     
Nina Lieb 1981(M1) D Squat 62.30 120 130 135 135 24.53      
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H Bænk 165.95 165 172.5 172.5 15.11      
Claus Jørgensen 1964(M2) H Dødløft 104.15 190 210 217.5 210 21.54      

Københavns SK 3
               
58.60
     
David M Nielsen 1997(S) H Squat 95.55 210 220 220 210 22.46      
Anna K Haar 1993(S) D Bænk 83.80 77.5 82.5 87.5 87.5 13.77      
Niels U Mathiessen 1992(S) H Dødløft 96.35 195 202.5 210 210 22.37      

Københavns SK 4
               
37.82
     
Oliver Raahauge 1998(S) H Squat 94.35 155 165 172.5 172.5 18.57      
Peter Hansen 1962(M3) H Bænk 74.00 85 87.5 87.5 10.84      
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 87.40 75 75 8.41      

Tårnby SK 4
               
20.74
     
Jens Jepsen 1970(M2) H Squat 113.60 170 192.5 210 210 20.74      
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Tårnby SK 1
               
92.72
     
Julie A Hansen 1991(S) D Squat 77.95 145 155 155 30.20      
Steffan Hansen 1990(S) H Bænk 104.00 162.5 167.5 170 167.5 20.77      
Lisette I Hansen 1989(S) D Dødløft 47.60 135 147.5 152.5 152.5 41.75      

Københavns SK 1
               
88.31
     
Elias L Madsen 1996(S) H Squat 108.90 200 230 255 255 30.96      
Emil Therkelsen 1983(S) H Bænk 107.60 180 190 195 195 23.80      
Anna K Haar 1993(S) D Dødløft 83.80 160 170 177.5 177.5 33.55      

Københavns SK 3
               
83.52
     
Martine I Jørgensen 1997(S) D Squat 59.05 107.5 115 117.5 117.5 26.86      
Andreas Sørensen 1990(S) H Bænk 92.85 167.5 175 175 167.5 21.93      
Josefine M Seegert 1998(S) D Dødløft 59.35 135 145 152.5 152.5 34.73      

Københavns SK 2
               
83.28
     
Philip Munksgaard 1989(S) H Squat 84.00 180 190 200 190 26.14      
Lazar Kuburovic 1992(S) H Bænk 111.85 180 190 200 200 23.99      
Gustav Heide-Jørgensen 1998(S) H Dødløft 76.70 110 210 230 230 33.15      

Target 1
               
81.42
     
Herman M Hermansen 1976(M1) H Squat 97.80 200 215 225 225 28.73      
Alexandur S Jacobsen 1991(S) H Bænk 98.20 150 155 162.5 162.5 20.71      
Lucas Pintos 2001(J) H Dødløft 108.05 235 250 262.5 262.5 31.98      

Københavns SK 4
               
74.91
     
Mathias J Fischer 1993(S) H Squat 105.10 180 195 205 205 25.30      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 81.35 135 142.5 145 145 20.28      
Andreas Olsen 1997(S) H Dødløft 107.35 200 220 240 240 29.33      

Københavns SK 5
               
69.44
     
Mathilde D Skovgaard 1998(S) D Squat 75.00 110 117.5 122.5 122.5 24.30      
Amanda Damtoft 1998(S) D Bænk 51.55 52.5 57.5 60 60 15.26      
Camilla K Cullum 1985(S) D Dødløft 58.60 115 120 130 130 29.88      

Københavns SK 6
               
65.69
     
Peter Hansen 1962(M3) H Squat 74.00 115 122.5 127.5 127.5 18.72      
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 112.85 130 137.5 140 140 16.72      
Oskar S Lund 1998(S) H Dødløft 80.40 200 215 230 215 30.25      

Tårnby SK 2
               
61.44
     
Morten Rasmussen 1978(M1) H Squat 72.55 125 140 140 20.77      
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 113.60 155 162.5 155 18.46      
Jonas Mølvig 1998(S) H Dødløft 105.15 180 180 22.21      

Københavns SK 7
               
43.22
     
Oliver Raahauge 1998(S) H Bænk 94.35 105 112.5 120 120 15.59      
Tim K Hammer 1998(S) H Dødløft 87.55 175 190 205 205 27.63      

Vesterbronx 1
               
29.97
     
David Jenkins 1971(M2) H Dødløft 91.70 180 205 227.5 227.5 29.97      

Københavns SK 8
               
24.41
     
Mikkel Strandberg 1997(S) H Bænk 85.80 95 100 105 105 14.29      
Per Berndorff 1960(M3) H Dødløft 87.40 75 75 10.12      
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Københavns SK 1
               
59.11
     
Joachim Madsen 1999(J) H Squat 104.35 120 135 150 150 18.57      
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 78.25 117.5 125 130 125 17.83      
Victor S Kronbæk 2002(J) H Dødløft 94.55 125 150 175 175 22.71      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt