2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019

Københavns SK, d. 22 Jun 2019



Detaljer, 2. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Tårnby SK 1
                   
512.290
   
Kim D Hansen 1971(M1) H Squat 94.55 0.6234 280 292.5 292.5   182.345    
Peter L Larsen 1990(S) H Bænk 84.10 0.6624 190 205 207.5 190   125.856    
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H Dødløft 87.50 0.6479 285 315 325 315   204.089    

Københavns SK 1
                   
509.771
   
Amalie Larsson 1992(S) D Squat 112.10 0.8099 235 247.5 260 260   210.574    
Kent T Flåten 1979(M1) H Bænk 83.15 0.6668 200 210 210 200   133.360    
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 93.75 0.6258 235 255 265 265   165.837    

Tårnby SK 2
                   
445.146
   
Jonas Mølvig 1998(J) H Squat 102.45 0.6029 200 210 220 220   132.638    
Jens Jepsen 1970(M1) H Bænk 112.70 0.5843 212.5 220 227.5 227.5   132.928    
Morten F Hansen 1993(S) H Dødløft 104.50 0.5986 287.5 300 310 300   179.580    

Roskilde AK 1
                   
396.464
   
Morten L Jensen 1993(S) H Squat 73.30 0.7242 190 207.5 215 215   155.703    
Rasmus Fleinert 1986(S) H Bænk 92.50 0.6298 155 165 172.5 172.5   108.641    
Mickey Williams 1989(S) H Dødløft 84.50 0.6606 190 200 210 200   132.120    

Københavns SK 2
                   
238.064
   
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 107.90 0.8165 240 240 240 0   0.000    
Nickolaj Olsen 1994(S) H Bænk 84.80 0.6592 157.5 162.5 170 170   112.064    
Peter Hansen 1962(M2) H Dødløft 73.90 0.7200 150 165 175 175   126.000    

Tårnby SK 3
                   
88.089
   
Thomas Reimers 1968(M2) H Bænk 59.50 0.8594 90 97.5 102.5 102.5   88.089    
Lars H Jensen 1955(M3) H Dødløft 86.35 0.6526 215 215 215 0   0.000    
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

Tårnby SK 1
                   
396.643
   
Morten Rasmussen 1978(M1) H Squat 68.55 0.7616 150 160 170 170   129.472    
Christian Cederquist 1993(S) H Bænk 92.05 0.6313 162.5 167.5 162.5   102.586    
Steffan Hansen 1990(S) H Dødløft 107.35 0.5931 265 275 277.5 277.5   164.585    

Københavns SK 1
                   
395.753
   
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 86.10 0.6536 195 205 212.5 212.5   138.890    
Emil Therkelsen 1983(S) H Bænk 108.70 0.5907 170 180 190 190   112.233    
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 88.80 0.6428 205 215 225 225   144.630    

Københavns SK 2
                   
366.748
   
Johan S Madsen 1988(S) H Squat 93.90 0.6254 200 210 215 215   134.461    
Jonathan Gelslev 1990(S) H Bænk 113.15 0.5836 170 180 180 180   105.048    
Jakob Wiegersma 1986(S) H Dødløft 77.45 0.6972 160 175 182.5 182.5   127.239    

Ares 1
                   
352.744
   
Thomas Holbæk 1991(S) H Squat 95.00 0.6220 200 210 220 210   130.620    
Casper M Jensen 1991(S) H Bænk 88.50 0.6440 127.5 135 140 135   86.940    
Horst Diter 1943(M4) H Dødløft 65.00 0.7952 145 157.5 170 170   135.184    

Københavns SK 3
                   
344.799
   
Silvan Popovic 1976(M1) H Squat 98.55 0.6122 195 205 215 215   131.623    
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 81.40 0.6754 130 140 140   94.556    
Mikkel B Overgaard 1993(S) H Dødløft 84.85 0.6590 170 180 180   118.620    

Københavns SK 4
                   
312.782
   
Nicklas Levinsen 1980(S) H Squat 101.70 0.6046 165 175 175 175   105.805    
Tim Nielsen 1965(M2) H Bænk 113.20 0.5836 122.5 130 130 122.5   71.491    
Oskar S Lund 1998(J) H Dødløft 77.85 0.6948 160 180 195 195   135.486    

Ares 2
                   
291.101
   
Poul Rusbjerg 1986(S) H Squat 93.80 0.6257 170 185 200 200   125.140    
Gert Olsen 1963(M2) H Bænk 74.70 0.7146 100 107.5 112.5 112.5   80.393    
Allan T Hansen 1959(M3) H Dødløft 98.95 0.6112 130 140 150 140   85.568    

Københavns SK 5
                   
48.306
   
Niels Andersen 1959(M3) H Bænk 64.05 0.8051 55 60 62.5 60   48.306    
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt Wilksk. 1. 2. 3. Løft   2. runde    

HG Styrkeløft 1
                   
377.211
   
Bertram Vorm 2001(SJ) H Squat 84.10 0.6624 180 190 200 200   132.480    
Sebastian P Holt 1998(J) H Bænk 73.20 0.7249 135 140 145 145   105.111    
Elias Pedersen 2000(J) H Dødløft 77.30 0.6981 190 200 210 200   139.620    

Roskilde AK 1
                   
366.694
   
Rune H Zachariassen 1998(J) H Squat 102.65 0.6025 192.5 205 215 215   129.538    
Asger V Jensen 1999(J) H Bænk 96.15 0.6187 120 125 130 125   77.338    
Joakim L Bilyk 1999(J) H Dødløft 75.35 0.7103 200 212.5 225 225   159.818    

Københavns SK 1
                   
344.868
   
Elias L Madsen 1996(J) H Squat 105.55 0.5965 200 210 220 220   131.230    
Ruben N Donde 2001(SJ) H Bænk 70.25 0.7474 85 90 97.5 90   67.266    
Rasmus H Winther 1996(J) H Dødløft 90.55 0.6364 200 215 230 230   146.372    

Ares 1
                   
323.922
   
Linus B Nikolajsen 2000(J) H Squat 77.60 0.6963 135 145 150 150   104.445    
Jakob T Thiberg 2000(J) H Bænk 67.95 0.7669 72.5 80 90 90   69.021    
Philip K Nickel 2001(SJ) H Dødløft 93.40 0.6269 215 230 240 240   150.456    


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt