3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2023

Horsens SK, d. 21 Okt 2023



Detaljer, 3. runde, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Aarhus AK 1
                   
84.87
 
Jonas G Højer 1999(S) H Squat 102.84 280 290 300 290     29.93  
Martin Jensen 1992(S) H Bænk 93.19 232.5 237.5 242.5 242.5     26.27  
Adam E Karsø 2000(J) H Dødløft 104.57 260 272.5 280 280     28.67  

Horsens SK 1
                   
80.64
 
Nora B Jensen 1982(M1) D Squat 75.87 175 180 180 180     29.56  
Danni Iversen 1987(S) H Bænk 88.85 170 180 185 180     20.00  
Eva Buxbom 1969(M2) D Dødløft 53.19 145 152.5 155 155     31.08  
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Pure PP 1
                   
86.24
 
Emil Christiansen 1999(S) H Squat 102.57 207.5 215 215 207.5     25.90  
Søren J Dich 1993(S) H Bænk 95.05 142.5 150 155 150     19.42  
Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(S) H Dødløft 85.48 280 300 307.5 300     40.92  

AK Nordland 1
                   
76.70
 
Martin Dahm 1978(M1) H Squat 92.28 160 180 200 200     26.26  
Mark Guldager 1996(S) H Bænk 115.46 145 150 152.5 152.5     18.03  
Mike Fregerslev 1994(S) H Dødløft 98.75 230 240 255 255     32.41  

AK Odin 1
                   
73.45
 
Kim Nielsen 1982(M1) H Squat 140.41 200 210 217.5 217.5     23.68  
John Smedemark 1976(M1) H Bænk 91.29 115 120 122.5 122.5     16.17  
Phillip Graversen 2006(SJ) H Dødløft 62.84 187.5 197.5 210 210     33.60  

Horsens SK 1
                   
66.12
 
Christopher N Nissen 1997(S) H Squat 118.22 170 180 190 190     22.23  
Mathias R Jensen 2004(J) H Bænk 81.73 137.5 142.5 145 142.5     19.88  
Silas GS Olesen 2006(SJ) H Dødløft 105.66 155 180 195 195     24.01  

Hydra SK 2
                   
48.57
 
Marc B Sørensen 1995(S) H Bænk 101.73 150 160 170 170     21.30  
Peter L Bæk 1997(S) H Dødløft 104.08 200 210 220 220     27.27  

Hydra SK 1
                   
39.30
 
Winnie Holdt 1994(S) D Bænk 63.70 47.5 50 52.5 52.5     11.41  
Andreas KG Nielsen 1992(S) H Dødløft 99.25 200 220 235 220     27.89  
Junior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft     3. runde  

Pure PP 1
                   
90.05
 
Tanapat Tuikrua 2004(J) H Squat 100.50 225 240 252.5 252.5     31.82  
Jakob LR Nielsen 2000(J) H Bænk 95.44 175 185 185     23.90  
Thor Bengtsson 2005(SJ) H Dødløft 84.35 225 235 250 250     34.33  

Pure PP 2
                   
77.97
 
Noah Keldsen 2002(J) H Squat 104.96 180 192.5 202.5 202.5     25.01  
Victor E Fuglsang 2003(J) H Bænk 104.33 160 160 170 170     21.05  
Theis VR Clemmensen 2000(J) H Dødløft 75.77 200 215 220 220     31.91  

Djurs SK 1
                   
75.41
 
Frederik S Eskildsen 2003(J) H Squat 86.36 170 190 200 200     27.14  
Leon Pham 2001(J) H Bænk 71.31 120 122.5 135 135     20.21  
Rico RH Jensen 2003(J) H Dødløft 89.08 185 197.5 210 210     28.06  

Horsens SK 1
                   
63.25
 
Julie LHindorf Danielsen 2002(J) D Squat 68.92 115 117.5 122.5 122.5     25.40  
Camilla Lassen 2002(J) D Bænk 74.17 70 72.5 75 75     14.96  
Oskar V Snedker 2003(J) H Dødløft 87.71 155 165 170 170     22.89  


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt