1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2022

VK Kono, d. 19 Feb 2022



Detaljer, 1. runde, Vest

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Horsens SK 1
               
62.58
     
Magnus W Sørensen 1995(S) H Squat 98.80 220 230 235 230 24.19      
Thea Mariager 1995(S) D Bænk 88.96 90 92.5 95 95 14.62      
Tobias Sørensen 2004(SJ) H Dødløft 72.94 170 180 190 190 23.77      

AK Nordland 1
               
50.02
     
Line Kinnerup 1996(S) D Squat 73.74 100 107.5 112.5 112.5 18.72      
Thomas B Jensen 1982(M1) H Bænk 94.06 120 127.5 127.5 13.75      
Simone J Olesen 2005(SJ) D Dødløft 46.94 65 75 80 80 17.55      
Senior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

AK Nordland 1
               
83.83
     
Martin Dahm 1978(M1) H Squat 95.50 180 190 200 200 25.83      
Rune Glud 1982(M1) H Bænk 109.18 175 185 192.5 192.5 23.34      
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H Dødløft 89.52 260 260 260 34.66      

AK Odin 1
               
75.08
     
Gustav CS Holberg 1996(S) H Squat 93.56 185 195 205 205 26.74      
Michael Broek 1977(M1) H Bænk 89.74 125 132.5 140 140 18.64      
Jesper M Commerou 1996(S) H Dødløft 79.56 185 200 210 210 29.70      

Videbæk SK 1
               
73.02
     
Mathias K Rasmussen 1989(S) H Squat 83.62 190 200 207.5 207.5 28.62      
Jesper B Jensen 1990(S) H Bænk 116.08 160 170 175 170 20.05      
Rasmus SL Markussen 2002(J) H Dødløft 86.86 160 170 180 180 24.35      

VK Kono 1
               
70.74
     
Channe Hviid 1994(S) D Squat 61.98 105 110 115 115 25.43      
Jonas K Larsen 1990(S) H Bænk 82.50 140 145 150 150 20.83      
Kevin Andersson 1980(M1) H Dødløft 85.98 180 180 190 180 24.48      

Hydra SK 1
               
61.66
     
Winnie Holdt 1994(S) D Squat 62.20 82.5 87.5 92.5 92.5 20.41      
Peter L Bæk 1997(S) H Bænk 100.54 120 127.5 132.5 127.5 16.07      
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) H Dødløft 111.88 200 210 210 210 25.18      

Horsens SK 1
               
59.39
     
Martin Tryk 1992(S) H Squat 119.42 210 230 232.5 230 26.79      
Helle Skovsager 1971(M2) D Bænk 61.36 45 47.5 50 47.5 10.57      
Tom Jensen 1959(M3) H Dødløft 83.86 140 150 160 160 22.03      

AK Odin 2
               
59.31
     
Kim Nielsen 1982(M1) H Squat 139.38 180 190 195 195 21.29      
John Smedemark 1976(M1) H Bænk 90.46 110 120 125 120 15.91      
John Koedstrøm 1960(M3) H Dødløft 83.28 145 155 160 160 22.11      

Aarhus SVK 1
               
43.34
     
Lærke Vad 1985(S) D Bænk 71.66 65 65 67.5 65 13.19      
Charlotte EM Kristensen 1994(S) D Dødløft 78.26 140 150 155 155 30.15      

Aarhus AK 1
               
35.55
     
Dan Jespersen 1985(S) H Squat 95.84 70 85 105 105 13.54      
Martin F Madsen 1998(S) H Bænk 84.00 145 150 160 160 22.01      
Junior udstyr, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Sportshøjskolen 1
               
40.98
     
Lasse Justesen 2000(J) H Squat 110.52 270 270 0 0.00      
Jacob K Sørensen 2000(J) H Bænk 83.28 120 125 130 130 14.98      
Bertram Vorm 2001(J) H Dødløft 82.88 170 205 225 225 26.00      
Junior klassisk, Vest
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

AK Nordland 1
               
50.54
     
Jacob L Braüner 2005(SJ) H Squat 79.74 130 140 145 145 20.48      
Asger W Yde 2003(J) H Bænk 77.96 75 80 82.5 80 11.43      
Theodor N Friis 2005(SJ) H Dødløft 71.86 107.5 115 125 125 18.63      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt