TSK Cup, Klassisk 2019

Tårnby, d. 15-17 Nov 2019


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot SQ BP DL Total Points Rekorder

Damer Senior
57 kg
1. Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 54.55 1.2010 51 95 72.5 137.5 305 366.31
2. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 54.90 1.1950 54 82.5 55 127.5 265 316.68
63 kg
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 58.70 1.1340 49 110 85 145 340 385.56
2. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 62.50 1.0805 52 125 70 130 325 351.16
3. Lærke Vad 1985(S) AK Nordland 61.70 1.0911 58 112.5 62.5 135 310 338.24
4. Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF 58.70 1.1340 56 100 67.5 122.5 290 328.86
5. Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF 62.60 1.0792 50 102.5 57.5 120 280 302.18
6. Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 62.85 1.0759 48 92.5 55 130 277.5 298.56 DR Klass...
7. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 61.45 1.0945 46 107.5 45 110 262.5 287.31
72 kg
1. Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 69.35 1.0013 82 132.5 82.5 160 375 375.49
2. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 71.40 0.9815 78 137.5 65 165 367.5 360.70
3. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 71.05 0.9848 90 122.5 92.5 147.5 362.5 356.99
4. Laura E Lillelund 1997(J) SDU Styrkeløft 69.30 1.0018 86 125 60 120 305 305.55
5. Rikke K Christensen 1991(S) Hvidovre SF 69.00 1.0048 81 95 65 125 285 286.37
6. Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK 70.00 0.9948 91 87.5 55 115 257.5 256.16
84 kg
1. Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 83.30 0.8955 85 145 82.5 180 407.5 364.92
2. Katrine Kristensen 1997(J) Fyns SK 82.55 0.8997 87 115 75 145 335 301.40
+84 kg
1. Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 89.35 0.8667 84 130 77.5 152.5 360 312.01

Herrer Senior
66 kg
1. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 65.80 0.7872 10 180 137.5 200 517.5 407.38
2. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 62.00 0.8281 4 110 82.5 150 342.5 283.62
74 kg
1. Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 72.20 0.7322 9 182.5 122.5 240 545 399.05
2. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 72.60 0.7293 8 180 125 220 525 382.88
3. Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft 72.10 0.7330 5 152.5 110 177.5 440 322.52
4. Jakob T Thiberg 2000(J) Ares 70.90 0.7422 12 135 92.5 165 392.5 291.31
83 kg
1. Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 81.10 0.6769 71 245 150 277.5 672.5 455.22 DR Klass...
2. Lasse Hansen 1994(S) Aarhus AK 82.70 0.6689 70 217.5 170 255 642.5 429.77
3. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 82.45 0.6701 68 227.5 140 272.5 640 428.86
4. Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF 82.15 0.6716 67 227.5 152.5 235 615 413.03
5. Jonas K Larsen 1990(S) Fyns SK 79.70 0.6843 57 220 140 240 600 410.58
6. Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 82.15 0.6716 65 212.5 120 240 572.5 384.49
7. Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 81.85 0.6731 64 190 130 225 545 366.84
8. Jannick J Egede 2000(J) VK Kono 82.95 0.6677 53 175 127.5 222.5 525 350.54
9. Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 82.55 0.6697 63 195 120 200 515 344.90
10. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 75.15 0.7116 55 185 117.5 207.5 510 362.92
11. Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) VK Kono 81.05 0.6772 69 185 122.5 195 502.5 340.29
12. Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK 82.55 0.6697 62 170 107.5 212.5 490 328.15
13. Nichlas T Sørensen 1991(S) Roskilde AK 81.90 0.6729 47 165 110 192.5 467.5 314.58
14. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 77.15 0.6990 73 167.5 102.5 187.5 457.5 319.79
15. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 77.10 0.6993 72 160 90 195 445 311.19
16. Linus B Nikolajsen 2000(J) Ares 82.20 0.6714 66 160 82.5 200 442.5 297.10
93 kg
1. Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 90.80 0.6356 103 237.5 155 272.5 665 422.67
2. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 91.50 0.6331 95 235 172.5 257.5 665 421.01
3. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 92.55 0.6296 107 225 132.5 270 627.5 395.07
4. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 91.55 0.6330 100 215 167.5 242.5 625 395.63
5. Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem 90.55 0.6364 104 210 140 260 610 388.20
6. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 89.50 0.6402 101 220 160 222.5 602.5 385.72
7. Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK 92.35 0.6303 97 207.5 130 255 592.5 373.45
8. Philip K Nickel 2001(SJ) Ares 92.05 0.6313 105 200 122.5 260 582.5 367.73 DR Klass...
9. Kasper Pørksen 1988(S) Rødby M 92.40 0.6301 98 192.5 175 210 577.5 363.88
10. Danny Tran 1999(J) VK Kono 89.45 0.6404 80 187.5 120 260 567.5 363.43
11. Jonas Andersen 1999(J) Odense BBC 91.30 0.6338 89 190 125 220 535 339.08
12. Asger V Jensen 1999(J) Roskilde AK 92.35 0.6303 102 182.5 130 210 522.5 329.33
13. Christopher T Nielsen 1988(S) Københavns SK 90.35 0.6371 83 175 117.5 210 502.5 320.14
14. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 87.95 0.6461 106 160 105 200 465 300.44
15. Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 92.65 0.6293 96 155 97.5 190 442.5 278.47
105 kg
1. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 103.05 0.6016 41 257.5 182.5 285 725 436.16
2. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 104.85 0.5979 34 262.5 165 287.5 715 427.50
3. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 104.15 0.5993 33 250 170 285 705 422.51
4. Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK 102.60 0.6026 38 262.5 155 285 702.5 423.33
5. Martin Faber 1982(S) AK Frem 98.70 0.6118 23 200 172.5 312.5 685 419.08 DR Klass...
6. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 103.65 0.6003 32 247.5 162.5 255 665 399.20
7. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 104.90 0.5978 42 255 137.5 245 637.5 381.10
8. Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 98.00 0.6136 27 205 150 260 615 377.36
9. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 98.70 0.6118 36 237.5 140 230 607.5 371.67
10. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 104.50 0.5986 37 202.5 145 242.5 590 353.17
11. Rasmus Dalgas 1986(S) Target 100.90 0.6064 22 200 160 220 580 351.71
12. Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK 101.80 0.6044 31 190 125 232.5 547.5 330.91
13. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 101.85 0.6043 39 202.5 115 225 542.5 327.83
14. Magne J Pedersen 2002(SJ) AK Frem 102.00 0.6039 24 140 145 240 525 317.05
15. Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK 98.80 0.6116 40 175 120 225 520 318.03
16. Mathias JE Nissen 1997(J) VK Kono 103.70 0.6002 21 160 140 200 500 300.10
17. Eskild R Andersen 2001(SJ) AK Odin 103.85 0.5999 25 165 115 207.5 487.5 292.45
18. Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M 101.15 0.6059 35 150 100 195 445 269.63
19. Philip Stehning 1974(M1) Rødby M 94.05 0.6249 19 140 120 175 435 271.83
120 kg
1. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 119.80 0.5751 16 235 182.5 305 722.5 415.51
2. Mikkel Lindgreen 1990(S) SDU Styrkeløft 119.50 0.5755 26 230 132.5 265 627.5 361.13
3. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 116.80 0.5787 17 212.5 157.5 235 605 350.11
+120 kg
1. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 145.05 0.5559 18 280 140 245 665 369.67


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt