TSK Cup, Klassisk 2019

Tårnby, d. 15-17 Nov 2019


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Senior
1. Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 110 85 145 340 58.70 1.1340 385.56
2. Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 132.5 82.5 160 375 69.35 1.0013 375.49
3. Stefanie Nielsen 1992(S) Sportshøjskolen 95 72.5 137.5 305 54.55 1.2010 366.31
4. Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 145 82.5 180 407.5 83.30 0.8955 364.92
5. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 137.5 65 165 367.5 71.40 0.9815 360.70
6. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 122.5 92.5 147.5 362.5 71.05 0.9848 356.99
7. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 125 70 130 325 62.50 1.0805 351.16
8. Lærke Vad 1985(S) AK Nordland 112.5 62.5 135 310 61.70 1.0911 338.24
9. Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF 100 67.5 122.5 290 58.70 1.1340 328.86
10. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 82.5 55 127.5 265 54.90 1.1950 316.68
11. Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 130 77.5 152.5 360 89.35 0.8667 312.01
12. Laura E Lillelund 1997(J) SDU Styrkeløft 125 60 120 305 69.30 1.0018 305.55
13. Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF 102.5 57.5 120 280 62.60 1.0792 302.18
14. Katrine Kristensen 1997(J) Fyns SK 115 75 145 335 82.55 0.8997 301.40
15. Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 92.5 55 130 277.5 62.85 1.0759 298.56
16. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 107.5 45 110 262.5 61.45 1.0945 287.31
17. Rikke K Christensen 1991(S) Hvidovre SF 95 65 125 285 69.00 1.0048 286.37
18. Dorthe Madsen 1978(M1) Fyns SK 87.5 55 115 257.5 70.00 0.9948 256.16

Herrer Senior
1. Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 245 150 277.5 672.5 81.10 0.6769 455.22
2. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 257.5 182.5 285 725 103.05 0.6016 436.16
3. Lasse Hansen 1994(S) Aarhus AK 217.5 170 255 642.5 82.70 0.6689 429.77
4. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 227.5 140 272.5 640 82.45 0.6701 428.86
5. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 262.5 165 287.5 715 104.85 0.5979 427.50
6. Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK 262.5 155 285 702.5 102.60 0.6026 423.33
7. Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 237.5 155 272.5 665 90.80 0.6356 422.67
8. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 250 170 285 705 104.15 0.5993 422.51
9. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 235 172.5 257.5 665 91.50 0.6331 421.01
10. Martin Faber 1982(S) AK Frem 200 172.5 312.5 685 98.70 0.6118 419.08
11. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 235 182.5 305 722.5 119.80 0.5751 415.51
12. Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF 227.5 152.5 235 615 82.15 0.6716 413.03
13. Jonas K Larsen 1990(S) Fyns SK 220 140 240 600 79.70 0.6843 410.58
14. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 180 137.5 200 517.5 65.80 0.7872 407.38
15. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 247.5 162.5 255 665 103.65 0.6003 399.20
16. Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 182.5 122.5 240 545 72.20 0.7322 399.05
17. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 215 167.5 242.5 625 91.55 0.6330 395.63
18. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 225 132.5 270 627.5 92.55 0.6296 395.07
19. Vijith Arasaratnam 2000(J) AK Frem 210 140 260 610 90.55 0.6364 388.20
20. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 220 160 222.5 602.5 89.50 0.6402 385.72
21. Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 212.5 120 240 572.5 82.15 0.6716 384.49
22. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 180 125 220 525 72.60 0.7293 382.88
23. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 255 137.5 245 637.5 104.90 0.5978 381.10
24. Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 205 150 260 615 98.00 0.6136 377.36
25. Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK 207.5 130 255 592.5 92.35 0.6303 373.45
26. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 237.5 140 230 607.5 98.70 0.6118 371.67
27. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 280 140 245 665 145.05 0.5559 369.67
28. Philip K Nickel 2001(SJ) Ares 200 122.5 260 582.5 92.05 0.6313 367.73
29. Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 190 130 225 545 81.85 0.6731 366.84
30. Kasper Pørksen 1988(S) Rødby M 192.5 175 210 577.5 92.40 0.6301 363.88
31. Danny Tran 1999(J) VK Kono 187.5 120 260 567.5 89.45 0.6404 363.43
32. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 185 117.5 207.5 510 75.15 0.7116 362.92
33. Mikkel Lindgreen 1990(S) SDU Styrkeløft 230 132.5 265 627.5 119.50 0.5755 361.13
34. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 202.5 145 242.5 590 104.50 0.5986 353.17
35. Rasmus Dalgas 1986(S) Target 200 160 220 580 100.90 0.6064 351.71
36. Jannick J Egede 2000(J) VK Kono 175 127.5 222.5 525 82.95 0.6677 350.54
37. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 212.5 157.5 235 605 116.80 0.5787 350.11
38. Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 195 120 200 515 82.55 0.6697 344.90
39. Sadiq SH Al-sharifi 1999(J) VK Kono 185 122.5 195 502.5 81.05 0.6772 340.29
40. Jonas Andersen 1999(J) Odense BBC 190 125 220 535 91.30 0.6338 339.08
41. Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK 190 125 232.5 547.5 101.80 0.6044 330.91
42. Asger V Jensen 1999(J) Roskilde AK 182.5 130 210 522.5 92.35 0.6303 329.33
43. Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK 170 107.5 212.5 490 82.55 0.6697 328.15
44. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 202.5 115 225 542.5 101.85 0.6043 327.83
45. Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft 152.5 110 177.5 440 72.10 0.7330 322.52
46. Christopher T Nielsen 1988(S) Københavns SK 175 117.5 210 502.5 90.35 0.6371 320.14
47. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 167.5 102.5 187.5 457.5 77.15 0.6990 319.79
48. Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK 175 120 225 520 98.80 0.6116 318.03
49. Magne J Pedersen 2002(SJ) AK Frem 140 145 240 525 102.00 0.6039 317.05
50. Nichlas T Sørensen 1991(S) Roskilde AK 165 110 192.5 467.5 81.90 0.6729 314.58
51. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 160 90 195 445 77.10 0.6993 311.19
52. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 160 105 200 465 87.95 0.6461 300.44
53. Mathias JE Nissen 1997(J) VK Kono 160 140 200 500 103.70 0.6002 300.10
54. Linus B Nikolajsen 2000(J) Ares 160 82.5 200 442.5 82.20 0.6714 297.10
55. Eskild R Andersen 2001(SJ) AK Odin 165 115 207.5 487.5 103.85 0.5999 292.45
56. Jakob T Thiberg 2000(J) Ares 135 92.5 165 392.5 70.90 0.7422 291.31
57. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 110 82.5 150 342.5 62.00 0.8281 283.62
58. Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 155 97.5 190 442.5 92.65 0.6293 278.47
59. Philip Stehning 1974(M1) Rødby M 140 120 175 435 94.05 0.6249 271.83
60. Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M 150 100 195 445 101.15 0.6059 269.63


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt