TSK Cup, Klassisk 2018

Tårnby, d. 16-18 Nov 2018


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot SQ BP DL Total Points Rekorder

Damer Senior
52 kg
1. Annette S Hansen 1997(J) Odense BBC 50.90 1.2673 40 100 47.5 110 257.5 326.33
2. Lærke S Carlsen 1998(J) Pure PP 49.60 1.2925 46 75 45 92.5 212.5 274.66
63 kg
1. Erika M Andersen 1991(S) Sportshøjskolen 62.65 1.0785 42 115 87.5 145 347.5 374.78
2. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 61.60 1.0925 37 125 70 135 330 360.53
72 kg
1. Emma A Badalyan 1993(S) Ares 64.20 1.0588 41 170 87.5 165 422.5 447.34 DR Klass...
2. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 71.45 0.9811 47 137.5 80 152.5 370 363.01
3. Anne Skaalum 1979(S) HG Styrkeløft 70.85 0.9867 38 125 82.5 152.5 360 355.21
4. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 70.35 0.9914 45 107.5 87.5 125 320 317.25
5. Mia T Kastrup 1999(J) Horsens SK 64.40 1.0564 43 107.5 60 120 287.5 303.72
6. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 68.05 1.0147 39 105 52.5 120 277.5 281.58 DR Klass...
7. Rikke K Christensen 1991(S) Hvidovre SF 68.85 1.0064 44 82.5 57.5 115 255 256.63
84 kg
1. Cecilie BE Rasmussen 1995(J) Roskilde AK 83.95 0.8920 53 140 75 172.5 387.5 345.65 DR Klass...
2. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 77.35 0.9329 54 137.5 75 160 372.5 347.51
3. Julie A Hansen 1991(S) Albertslund SF 77.80 0.9297 51 110 85 150 345 320.75
4. Mette K Knudsen 1993(S) Tårnby SK 77.55 0.9315 60 100 62.5 140 302.5 281.78
+84 kg
1. Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK 106.05 0.8198 62 182.5 100 195 477.5 391.46

Herrer Senior
59 kg
1. Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 57.75 0.8838 58 147.5 110 165 422.5 373.41
2. Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 58.70 0.8703 55 132.5 72.5 177.5 382.5 332.89 DR Klass...
3. Oliver H Skaalum 2004(SJ) HG Styrkeløft 52.85 0.9649 59 95 60 125 280 270.17
66 kg
1. Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK 65.15 0.7937 61 187.5 130 212.5 530 420.66
2. Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 65.70 0.7881 52 170 120 177.5 467.5 368.44 DR Klass...
74 kg
1. Jens-Peter S Bjertrup 1995(J) Aalborg SK 73.80 0.7207 103 185 142.5 227.5 555 399.99
2. Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 73.85 0.7204 99 182.5 140 230 552.5 398.02
3. Oliver MG Christensen 1995(J) HG Styrkeløft 73.05 0.7260 100 210 130 202.5 542.5 393.86
4. Emil R Kjær 1994(S) Aarhus SVK 71.95 0.7341 95 150 120 215 485 356.04
5. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 72.55 0.7296 96 170 105 210 485 353.86
6. Stefan S Mikkelsen 1991(S) Københavns SK 73.65 0.7217 101 172.5 102.5 205 480 346.42
7. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 68.60 0.7612 98 157.5 110 200 467.5 355.86
8. Nicolai Trane 1989(S) AK Atlas 73.30 0.7242 105 135 115 185 435 315.03
9. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 74.00 0.7193 102 150 105 180 435 312.90
10. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 71.55 0.7371 97 135 80 160 375 276.41
83 kg
1. Jonas Møll 1989(S) Aalborg SK 82.75 0.6687 110 225 135 272.5 632.5 422.95
2. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 81.60 0.6744 116 220 135 270 625 421.50
3. Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF 82.25 0.6711 114 220 150 255 625 419.44
4. Andreas Evald 1992(S) Odense BBC 82.15 0.6716 118 207.5 145 262.5 615 413.03
5. Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 82.30 0.6709 121 205 132.5 255 592.5 397.51
6. Victor Dreisig 1992(S) Hvidovre SF 79.35 0.6862 104 205 150 235 590 404.86
7. Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 82.70 0.6689 115 190 155 225 570 381.27
8. Bo S Schmidt 1992(S) Roskilde AK 82.15 0.6716 94 205 125 235 565 379.45
9. Benjamin Poulsen 1997(J) Tårnby SK 81.20 0.6764 113 200 137.5 220 557.5 377.09
10. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 83.00 0.6675 106 185 140 190 515 343.76
11. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 82.60 0.6694 120 157.5 125 227.5 510 341.39
12. Lasse Moreau 1965(M2) Tårnby SK 80.60 0.6795 112 180 105 200 485 329.56
13. Kasper Vilster 1989(S) Roskilde AK 81.60 0.6744 117 157.5 122.5 205 485 327.08
14. Jonas H Beck 1994(S) SK Atlas 80.10 0.6822 119 172.5 107.5 187.5 467.5 318.93
15. Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK 82.25 0.6711 111 150 115 200 465 312.06
93 kg
1. Jonatan Gonge 1992(S) Aarhus AK 91.95 0.6316 7 230 155 280 665 420.01
2. Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 92.45 0.6300 21 227.5 130 230 587.5 370.13
3. Bjørn Sønnichsen 1990(S) Aarhus AK 91.55 0.6330 16 205 140 240 585 370.31
4. Marcus Kruhøffer 2000(SJ) AK Atlas 91.00 0.6349 19 220 122.5 230 572.5 363.48
5. Mathias Bredkjær 1986(S) Norce 92.00 0.6315 9 185 142.5 240 567.5 358.38
6. Kim Frostholm 1987(S) Roskilde AK 90.45 0.6368 5 205 112.5 242.5 560 356.61
7. Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 92.60 0.6295 11 210 125 207.5 542.5 341.50
8. Peter Sørensen 1994(S) Aarhus SVK 91.30 0.6338 20 175 112.5 252.5 540 342.25
9. Philip K Nickel 2001(SJ) Ares 90.50 0.6366 6 200 107.5 220 527.5 335.81
10. Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK 90.90 0.6352 17 182.5 120 225 527.5 335.07
11. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 89.75 0.6393 8 215 112.5 195 522.5 334.03
12. Kris T Suckow-breum 1995(J) AK Atlas 89.00 0.6421 4 195 82.5 190 467.5 300.18
13. Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 92.20 0.6308 18 135 95 185 415 261.78
- Steffen Hentze 1990(S) Tårnby SK 92.30 0.6305 10 187.5
105 kg
1. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 104.10 0.5994 82 252.5 175 280 707.5 424.08
2. Michael Haxgart 1995(J) Hvidovre SF 104.25 0.5991 68 225 192.5 275 692.5 414.88
3. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 104.25 0.5991 80 240 175 267.5 682.5 408.89
4. Thomas Jensen 1991(S) Odense BBC 103.35 0.6010 81 235 172.5 255 662.5 398.16
5. Kevin Lousen 1993(S) Aarhus AK 94.15 0.6246 87 215 135 285 635 396.62
6. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 99.25 0.6104 88 232.5 142.5 237.5 612.5 373.87
7. Mads P Jensen 1992(S) Hvidovre SF 104.30 0.5990 66 195 137.5 275 607.5 363.89
8. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 101.75 0.6045 90 230 127.5 245 602.5 364.21
9. Hans J Andreasen 1992(S) Odense BBC 99.85 0.6090 72 190 140 270 600 365.40
10. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 100.35 0.6077 69 212.5 147.5 227.5 587.5 357.02
11. Charlie Tyrrestrup 1989(S) Rødby M 103.85 0.5999 71 195 145 230 570 341.94
12. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 102.85 0.6020 85 190 132.5 237.5 560 337.12
13. Alexander Filipovic 1990(S) Hvidovre SF 96.85 0.6167 67 190 135 230 555 342.27
14. Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 95.70 0.6200 70 195 135 210 540 334.80
15. Kristian A Fisker 1995(J) Odense BBC 99.00 0.6111 89 175 127.5 210 512.5 313.19
16. Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK 96.70 0.6172 73 165 110 210 485 299.34
17. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 98.25 0.6130 75 172.5 110 185 467.5 286.58
18. Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M 101.95 0.6040 86 155 105 185 445 268.78
120 kg
1. Stefan M Andersen 1987(S) Odense BBC 118.30 0.5769 26 242.5 165 285 692.5 399.50
2. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 113.90 0.5826 31 240 180 260 680 396.17
3. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 117.25 0.5781 28 210 105 245 560 323.74
4. Carsten F Nielsen 1983(S) Hvidovre SF 114.15 0.5822 27 185 132.5 230 547.5 318.76
5. Kim S Jørgensen 1994(S) Odense BBC 118.55 0.5766 25 200 145 200 545 314.25
6. Oscar L Johansson 1996(J) Københavns SK 106.95 0.5938 32 170 127.5 212.5 510 302.84
7. Daniel F Gammelgaard 1995(J) Pure PP 116.30 0.5793 30 175 125 200 500 289.65
+120 kg
1. Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK 132.10 0.5640 79 260 180 270 710 400.44
2. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 140.25 0.5587 83 272.5 135 235 642.5 358.97


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt