TSK Cup, Klassisk 2018

Tårnby, d. 16-18 Nov 2018


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Senior
1. Emma A Badalyan 1993(S) Ares 170 87.5 165 422.5 64.20 1.0588 447.34
2. Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK 182.5 100 195 477.5 106.05 0.8198 391.46
3. Erika M Andersen 1991(S) Sportshøjskolen 115 87.5 145 347.5 62.65 1.0785 374.78
4. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 137.5 80 152.5 370 71.45 0.9811 363.01
5. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 125 70 135 330 61.60 1.0925 360.53
6. Anne Skaalum 1979(S) HG Styrkeløft 125 82.5 152.5 360 70.85 0.9867 355.21
7. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 137.5 75 160 372.5 77.35 0.9329 347.51
8. Cecilie BE Rasmussen 1995(J) Roskilde AK 140 75 172.5 387.5 83.95 0.8920 345.65
9. Annette S Hansen 1997(J) Odense BBC 100 47.5 110 257.5 50.90 1.2673 326.33
10. Julie A Hansen 1991(S) Albertslund SF 110 85 150 345 77.80 0.9297 320.75
11. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 107.5 87.5 125 320 70.35 0.9914 317.25
12. Mia T Kastrup 1999(J) Horsens SK 107.5 60 120 287.5 64.40 1.0564 303.72
13. Mette K Knudsen 1993(S) Tårnby SK 100 62.5 140 302.5 77.55 0.9315 281.78
14. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 105 52.5 120 277.5 68.05 1.0147 281.58
15. Lærke S Carlsen 1998(J) Pure PP 75 45 92.5 212.5 49.60 1.2925 274.66
16. Rikke K Christensen 1991(S) Hvidovre SF 82.5 57.5 115 255 68.85 1.0064 256.63

Herrer Senior
1. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 252.5 175 280 707.5 104.10 0.5994 424.08
2. Jonas Møll 1989(S) Aalborg SK 225 135 272.5 632.5 82.75 0.6687 422.95
3. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 220 135 270 625 81.60 0.6744 421.50
4. Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK 187.5 130 212.5 530 65.15 0.7937 420.66
5. Jonatan Gonge 1992(S) Aarhus AK 230 155 280 665 91.95 0.6316 420.01
6. Rasmus L Jørgensen 1994(S) Hvidovre SF 220 150 255 625 82.25 0.6711 419.44
7. Michael Haxgart 1995(J) Hvidovre SF 225 192.5 275 692.5 104.25 0.5991 414.88
8. Andreas Evald 1992(S) Odense BBC 207.5 145 262.5 615 82.15 0.6716 413.03
9. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 240 175 267.5 682.5 104.25 0.5991 408.89
10. Victor Dreisig 1992(S) Hvidovre SF 205 150 235 590 79.35 0.6862 404.86
11. Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK 260 180 270 710 132.10 0.5640 400.44
12. Jens-Peter S Bjertrup 1995(J) Aalborg SK 185 142.5 227.5 555 73.80 0.7207 399.99
13. Stefan M Andersen 1987(S) Odense BBC 242.5 165 285 692.5 118.30 0.5769 399.50
14. Thomas Jensen 1991(S) Odense BBC 235 172.5 255 662.5 103.35 0.6010 398.16
15. Thomas H Meldgaard 1992(S) AK Frem 182.5 140 230 552.5 73.85 0.7204 398.02
16. Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 205 132.5 255 592.5 82.30 0.6709 397.51
17. Kevin Lousen 1993(S) Aarhus AK 215 135 285 635 94.15 0.6246 396.62
18. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 240 180 260 680 113.90 0.5826 396.17
19. Oliver MG Christensen 1995(J) HG Styrkeløft 210 130 202.5 542.5 73.05 0.7260 393.86
20. Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 190 155 225 570 82.70 0.6689 381.27
21. Bo S Schmidt 1992(S) Roskilde AK 205 125 235 565 82.15 0.6716 379.45
22. Benjamin Poulsen 1997(J) Tårnby SK 200 137.5 220 557.5 81.20 0.6764 377.09
23. Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 232.5 142.5 237.5 612.5 99.25 0.6104 373.87
24. Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 147.5 110 165 422.5 57.75 0.8838 373.41
25. Bjørn Sønnichsen 1990(S) Aarhus AK 205 140 240 585 91.55 0.6330 370.31
26. Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 227.5 130 230 587.5 92.45 0.6300 370.13
27. Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 170 120 177.5 467.5 65.70 0.7881 368.44
28. Hans J Andreasen 1992(S) Odense BBC 190 140 270 600 99.85 0.6090 365.40
29. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 230 127.5 245 602.5 101.75 0.6045 364.21
30. Mads P Jensen 1992(S) Hvidovre SF 195 137.5 275 607.5 104.30 0.5990 363.89
31. Marcus Kruhøffer 2000(SJ) AK Atlas 220 122.5 230 572.5 91.00 0.6349 363.48
32. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 272.5 135 235 642.5 140.25 0.5587 358.97
33. Mathias Bredkjær 1986(S) Norce 185 142.5 240 567.5 92.00 0.6315 358.38
34. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 212.5 147.5 227.5 587.5 100.35 0.6077 357.02
35. Kim Frostholm 1987(S) Roskilde AK 205 112.5 242.5 560 90.45 0.6368 356.61
36. Emil R Kjær 1994(S) Aarhus SVK 150 120 215 485 71.95 0.7341 356.04
37. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 157.5 110 200 467.5 68.60 0.7612 355.86
38. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 170 105 210 485 72.55 0.7296 353.86
39. Stefan S Mikkelsen 1991(S) Københavns SK 172.5 102.5 205 480 73.65 0.7217 346.42
40. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 185 140 190 515 83.00 0.6675 343.76
41. Alexander Filipovic 1990(S) Hvidovre SF 190 135 230 555 96.85 0.6167 342.27
42. Peter Sørensen 1994(S) Aarhus SVK 175 112.5 252.5 540 91.30 0.6338 342.25
43. Charlie Tyrrestrup 1989(S) Rødby M 195 145 230 570 103.85 0.5999 341.94
44. Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 210 125 207.5 542.5 92.60 0.6295 341.50
45. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 157.5 125 227.5 510 82.60 0.6694 341.39
46. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 190 132.5 237.5 560 102.85 0.6020 337.12
47. Philip K Nickel 2001(SJ) Ares 200 107.5 220 527.5 90.50 0.6366 335.81
48. Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK 182.5 120 225 527.5 90.90 0.6352 335.07
49. Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 195 135 210 540 95.70 0.6200 334.80
50. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 215 112.5 195 522.5 89.75 0.6393 334.03
51. Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 132.5 72.5 177.5 382.5 58.70 0.8703 332.89
52. Lasse Moreau 1965(M2) Tårnby SK 180 105 200 485 80.60 0.6795 329.56
53. Kasper Vilster 1989(S) Roskilde AK 157.5 122.5 205 485 81.60 0.6744 327.08
54. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 210 105 245 560 117.25 0.5781 323.74
55. Jonas H Beck 1994(S) SK Atlas 172.5 107.5 187.5 467.5 80.10 0.6822 318.93
56. Carsten F Nielsen 1983(S) Hvidovre SF 185 132.5 230 547.5 114.15 0.5822 318.76
57. Nicolai Trane 1989(S) AK Atlas 135 115 185 435 73.30 0.7242 315.03
58. Kim S Jørgensen 1994(S) Odense BBC 200 145 200 545 118.55 0.5766 314.25
59. Kristian A Fisker 1995(J) Odense BBC 175 127.5 210 512.5 99.00 0.6111 313.19
60. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 150 105 180 435 74.00 0.7193 312.90
61. Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK 150 115 200 465 82.25 0.6711 312.06
62. Oscar L Johansson 1996(J) Københavns SK 170 127.5 212.5 510 106.95 0.5938 302.84
63. Kris T Suckow-breum 1995(J) AK Atlas 195 82.5 190 467.5 89.00 0.6421 300.18
64. Christian S Duelund 1985(S) Københavns SK 165 110 210 485 96.70 0.6172 299.34
65. Daniel F Gammelgaard 1995(J) Pure PP 175 125 200 500 116.30 0.5793 289.65
66. Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 172.5 110 185 467.5 98.25 0.6130 286.58
67. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 135 80 160 375 71.55 0.7371 276.41
68. Oliver H Skaalum 2004(SJ) HG Styrkeløft 95 60 125 280 52.85 0.9649 270.17
69. Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M 155 105 185 445 101.95 0.6040 268.78
70. Emil Edsen-Johansen 1993(S) Hvidovre SF 135 95 185 415 92.20 0.6308 261.78
- Steffen Hentze 1990(S) Tårnby SK 187.5 0 0 92.30 0.6305


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt