DM i Styrkeløft 2018

Rødovre Hallen (KSK og VK Ares) , d. 3-4 Mar 2018


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Tårnby SK 53
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12
Thomas Reimers 1968(M2) H 1. 12 24
Morten Rasmussen 1978(M1) H 1. 12 36
Kim D Hansen 1971(M1) H 2. 9 45
Morten F Hansen 1993(S) H 3. 8 53
Steffen Hentze 1990(S) H 9. 2 55

2. Sportshøjskolen 51
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 12 12
Mathias Kristiansen 1985(S) H 1. 12 24
Jonas Bjerre 1993(S) H 1. 12 36
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 2. 9 45
Lasse Johansen 1994(S) H 5. 6 51
Kristian Lyng 1994(S) H 7. 4 55

3. Hvidovre SF 22
Johannes W Andersen 1988(S) H 2. 9 9
Daniel M Heinrichsen 1993(S) H 4. 7 16
Andreas K-Jespersen 1991(S) H 5. 6 22

4. Københavns SK 22
Nickolaj Olsen 1994(S) H 3. 8 8
Sebastian VK Zoega 1994(S) H 6. 5 13
Asbjørn EM Frellsen 1994(S) H 7. 4 17
Jonathan A Arnesen 1991(S) H 8. 3 20
Tobias H Jensen 1994(S) H 9. 2 22

5. Horsens SK 16
Danni Iversen 1987(S) H 2. 9 9
Rene F Hedegaard 1990(S) H 4. 7 16

6. Thisted VF 15
Jukka Rysgaard 1991(S) H 3. 8 8
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 4. 7 15

7. Haderslev SK 13
Ricko B Henne 1986(S) H 3. 8 8
Lasse R Dietrichsen 1988(S) H 6. 5 13

8. Aarhus AK 13
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 12
Kim E Josefsen 1992(S) H 10. 1 13

9. Videbæk SK 9
Jonas Engelund 1989(S) H 2. 9 9

10. ER Powerlifting 9
Frederik S Haslund 1992(S) H 5. 6 6
Morten L Jensen 1993(S) H 8. 3 9
Jonas B Andersen 1989(S) H - 0 9

11. Aalborg SK 8
Daniel Christensen 1980(S) H 3. 8 8

12. AK Frem 7
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 7 7

Damer Senior

1. Videbæk SK 12
Nynne Bjerg 1987(S) D 1. 12 12

 . Københavns SK 12
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 12 12

 . Hvidovre SF 12
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) D 1. 12 12

 . Aalborg SK 12
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 12 12

6. Gudenådalens SK 9
Ditte F Hansen 1984(S) D 2. 9 9

 . Aarhus AK 9
Maria K Jensen 1985(S) D 2. 9 9

8. ER Powerlifting 8
Jeanette K Nørgaard 1978(M1) D 3. 8 8

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Rødby M 12
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 1. 12 12

Damer & Herrer Junior

1. Sportshøjskolen 32
Anna Schjøtt 1995(J) D 1. 12 12
Sebastian H Sørensen 1998(J) H 1. 12 24
Mads Lehmann Broe 1996(J) H 3. 8 32

2. Horsens SK 18
Simon B Rasmussen 1999(J) H 2. 9 9
Sonny M Kastberg 1995(J) H 2. 9 18

3. ER Powerlifting 12
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12

 . Rødby M 12
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 1. 12 12

6. Aarhus SVK 9
Chris Wood 1997(J) H 2. 9 9

Damer & Herrer Masters

1. Tårnby SK 60
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 12
Jens Jepsen 1970(M1) H 1. 12 24
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 36
Steffen Holm 1978(M1) H 1. 12 48
Lars H Jensen 1955(M3) H 1. 12 60
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 2. 9 69

2. Rødby M 32
Steen Wissing 1945(M4) H 1. 12 12
Svend Stensgaard 1922(M4) H 1. 12 24
Henrik Kamper 1967(M2) H 3. 8 32

3. Københavns SK 24
Silvan Popovic 1976(M1) H 1. 12 12
Peter Hansen 1962(M2) H 1. 12 24

 . Aarhus AK 24
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 12
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 24

5. Horsens SK 21
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 12 12
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 2. 9 21

6. ER Powerlifting 12
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 12 12

 . Ares 12
Horst Diter 1943(M4) H 1. 12 12

 . Albertslund SF 12
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 12 12
Annette S Storgaard 1945(M4) D - 0 12

9. Roskilde AK 9
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Sportshøjskolen 2325.69
Nicki Lentz 1992(S) H 1. 559.37 559.37
Mathias Kristiansen 1985(S) H 1. 491.88 1051.25
Jonas Bjerre 1993(S) H 1. 476.68 1527.93
Lasse Johansen 1994(S) H 5. 399.23 1927.16
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 2. 398.53 2325.69
Kristian Lyng 1994(S) H 7. 348.10 2673.80

2. Tårnby SK 2125.37
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 509.97 509.97
Kim D Hansen 1971(M1) H 2. 476.32 986.29
Morten F Hansen 1993(S) H 3. 458.34 1444.63
Steffen Hentze 1990(S) H 9. 343.74 1788.37
Thomas Reimers 1968(M2) H 1. 337.00 2125.37
Morten Rasmussen 1978(M1) H 1. 270.07 2395.44

3. Københavns SK 1869.45
Nickolaj Olsen 1994(S) H 3. 488.34 488.34
Sebastian VK Zoega 1994(S) H 6. 382.45 870.79
Asbjørn EM Frellsen 1994(S) H 7. 361.07 1231.86
Jonathan A Arnesen 1991(S) H 8. 351.18 1583.04
Tobias H Jensen 1994(S) H 9. 286.41 1869.45

4. Hvidovre SF 1376.20
Daniel M Heinrichsen 1993(S) H 4. 478.11 478.11
Johannes W Andersen 1988(S) H 2. 462.06 940.18
Andreas K-Jespersen 1991(S) H 5. 436.03 1376.20

5. Horsens SK 939.90
Danni Iversen 1987(S) H 2. 511.47 511.47
Rene F Hedegaard 1990(S) H 4. 428.43 939.90

6. Haderslev SK 723.16
Lasse R Dietrichsen 1988(S) H 6. 363.97 363.97
Ricko B Henne 1986(S) H 3. 359.19 723.16

7. Thisted VF 716.49
Jukka Rysgaard 1991(S) H 3. 375.80 375.80
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 4. 340.68 716.49

8. Aarhus AK 686.10
Sune Bang 1977(M1) H 1. 413.64 413.64
Kim E Josefsen 1992(S) H 10. 272.45 686.10

9. ER Powerlifting 681.24
Morten L Jensen 1993(S) H 8. 344.95 344.95
Frederik S Haslund 1992(S) H 5. 336.29 681.24
Jonas B Andersen 1989(S) H - 681.24

10. Videbæk SK 362.92
Jonas Engelund 1989(S) H 2. 362.92 362.92

11. Aalborg SK 350.05
Daniel Christensen 1980(S) H 3. 350.05 350.05

12. AK Frem 280.59
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 280.59 280.59

Damer Senior

1. Aalborg SK 514.18
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 514.18 514.18

2. Horsens SK 499.96
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 499.96 499.96

3. Videbæk SK 424.56
Nynne Bjerg 1987(S) D 1. 424.56 424.56

4. Aarhus AK 349.28
Maria K Jensen 1985(S) D 2. 349.28 349.28

5. Københavns SK 345.82
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 345.82 345.82

6. ER Powerlifting 297.84
Jeanette K Nørgaard 1978(M1) D 3. 297.84 297.84

7. Hvidovre SF 288.81
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) D 1. 288.81 288.81

8. Gudenådalens SK 265.47
Ditte F Hansen 1984(S) D 2. 265.47 265.47

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Rødby M 288.16
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 1. 288.16 288.16

Damer & Herrer Junior

1. Sportshøjskolen 1108.45
Anna Schjøtt 1995(J) D 1. 466.34 466.34
Sebastian H Sørensen 1998(J) H 1. 328.93 795.26
Mads Lehmann Broe 1996(J) H 3. 313.19 1108.45

2. Horsens SK 616.99
Simon B Rasmussen 1999(J) H 2. 446.08 446.08
Sonny M Kastberg 1995(J) H 2. 170.91 616.99

3. Tårnby SK 465.46
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 465.46 465.46

4. Rødby M 406.50
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 1. 406.50 406.50

5. Aarhus SVK 382.72
Chris Wood 1997(J) H 2. 382.72 382.72

6. ER Powerlifting 324.31
Max T Jeppesen 1996(J) H 1. 324.31 324.31

Damer & Herrer Masters

1. Tårnby SK 1980.47
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 436.65 436.65
Jens Jepsen 1970(M1) H 1. 435.85 872.50
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 387.76 1260.26
Steffen Holm 1978(M1) H 1. 379.43 1639.69
Jørgen Nielsen 1963(M2) H 2. 340.78 1980.47
Lars H Jensen 1955(M3) H 1. 312.15 2292.61

2. Horsens SK 729.12
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 2. 364.87 364.87
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 364.25 729.12

3. Rødby M 707.15
Steen Wissing 1945(M4) H 1. 294.49 294.49
Henrik Kamper 1967(M2) H 3. 284.26 578.75
Svend Stensgaard 1922(M4) H 1. 128.40 707.15

4. Københavns SK 666.88
Silvan Popovic 1976(M1) H 1. 376.92 376.92
Peter Hansen 1962(M2) H 1. 289.96 666.88

5. Aarhus AK 588.20
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 351.36 351.36
Sune Bang 1977(M1) H 1. 236.84 588.20

6. ER Powerlifting 368.75
Erik Rasmussen 1962(M2) H 1. 368.75 368.75

7. Roskilde AK 316.66
Bjørn Nielsen 1959(M2) H 2. 316.66 316.66

8. Ares 288.02
Horst Diter 1943(M4) H 1. 288.02 288.02

9. Albertslund SF 183.37
Allan S Kornval 1944(M4) H 1. 183.37 183.37
Annette S Storgaard 1945(M4) D - 183.37


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt