DM-A 2015

Videbæk, d. 7-8 Mar 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer

1. Tårnby SK 48
Jacob Beermann 1989(S) H 1. 12 12
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 24
Jesper Jørgensen 1980(S) H 1. 12 36
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 12 48

2. Sportshøjskolen 12
Mathias Kristiansen 1985(S) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Danni Iversen 1987(S) H 1. 12 12

4. ER Powerlifting 9
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 9 9

 . Hjørring SS 9
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 2. 9 9

 . Sportshøjskolen 9
Gorm Rasmussen 1990(S) H 2. 9 9

 . Copenhagen PL 9
Andreas K-Jespersen 1991(S) H 2. 9 9

8. Tårnby SK 8
Jan Sahlgren 1960(M2) H 3. 8 8

 . Horsens SK 8
Lars B Krustrup 1968(M1) H 3. 8 8

10. Sportshøjskolen 7
Mads Friche 1983(S) H 4. 7 7

 . Rødby M 7
Charlie Tyrrestrup 1989(S) H 4. 7 7

Damer

1. Aalborg SK 24
Mia Tovgaard 1979(S) D 1. 12 12
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 12 24

2. ER Powerlifting 21
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 12 12
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 2. 9 21

3. Sportshøjskolen 12
Mia T Kristiansen 1991(S) D 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Sara H Nyholm 1992(J) D 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Kathrine H Bak 1981(S) D 1. 12 12

 . Odense BBC 12
Jane Aaberg 1981(S) D 1. 12 12

7. Sportshøjskolen 9
Erika M Andersen 1991(S) D 2. 9 9

8. ER Powerlifting 8
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 3. 8 8
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer

1. Tårnby SK 1927.12
Jacob Beermann 1989(S) H 1. 532.77 532.77
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 480.96 1013.73
Jesper Jørgensen 1980(S) H 1. 468.23 1481.96
Morten Rasmussen 1978(S) H 1. 445.16 1927.12

2. Sportshøjskolen 516.15
Mathias Kristiansen 1985(S) H 1. 516.15 516.15

3. Horsens SK 500.60
Danni Iversen 1987(S) H 1. 500.60 500.60

4. Copenhagen PL 410.94
Andreas K-Jespersen 1991(S) H 2. 410.94 410.94

5. Tårnby SK 386.29
Jan Sahlgren 1960(M2) H 3. 386.29 386.29

6. Sportshøjskolen 382.43
Gorm Rasmussen 1990(S) H 2. 382.43 382.43

7. Hjørring SS 370.27
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 2. 370.27 370.27

8. Horsens SK 365.46
Lars B Krustrup 1968(M1) H 3. 365.46 365.46

9. Sportshøjskolen 248.64
Mads Friche 1983(S) H 4. 248.64 248.64

10. ER Powerlifting 149.29
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 149.29 149.29

11. Rødby M
Charlie Tyrrestrup 1989(S) H 4.

Damer

1. Aalborg SK 987.34
Mia Tovgaard 1979(S) D 1. 506.29 506.29
Trine Ø Bagger 1986(S) D 1. 481.05 987.34

2. ER Powerlifting 784.10
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 327.38 327.38
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 3. 246.26 573.64
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 2. 210.46 784.10

3. Horsens SK 481.62
Sara H Nyholm 1992(J) D 1. 481.62 481.62

4. Odense BBC 468.41
Jane Aaberg 1981(S) D 1. 468.41 468.41

5. Sportshøjskolen 433.57
Mia T Kristiansen 1991(S) D 1. 433.57 433.57

6. Tårnby SK 404.21
Kathrine H Bak 1981(S) D 1. 404.21 404.21

7. Sportshøjskolen 296.12
Erika M Andersen 1991(S) D 2. 296.12 296.12


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt