DM Klassisk 2022

AK Nordland/Videbæk, d. 2-3 Apr 2022


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt Points

Damer Sub-Junior
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) AK Nordland 155 80 160 395 74.19 78.79
2. Arijana Pivac 2005(SJ) AK Frem 112.5 62.5 107.5 282.5 57.29 66.01
3. Thea A Simonsen 2005(SJ) VK Kono 90 61 115 266 55.21 63.94

Damer Junior
1. Karen T Andersen 2000(J) Sportshøjskolen 200 87.5 190 477.5 91.20 87.54
2. Maren M Bielefeldt 1999(J) Holstebro S 145 102.5 160 407.5 75.47 80.61
3. Simone K Holm 1999(J) VK Kono 160 75 175 410 81.68 78.30
4. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 142.5 75 152.5 370 67.40 77.68
5. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 105 57.5 152.5 315 53.99 77.08
6. Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem 140 75 165 380 75.38 75.21
7. Amalie C Stok 1999(J) Københavns SK 132.5 62.5 147.5 342.5 97.86 61.45
8. Karen K Bøndergaard 1999(J) Pure PP 127.5 62.5 142.5 332.5 94.34 60.30
9. Klara H Bentsen 1999(J) Pure PP 107.5 65 140 312.5 82.59 59.41

Damer Masters 1
1. Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 131 81 166 378 65.35 80.83
2. Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 95 60 132.5 287.5 62.18 63.44
3. Nora B Jensen 1982(M1) Horsens SK 115 62.5 135 312.5 74.30 62.28
4. Heidi Pedersen 1976(M1) Pure PP 87.5 55 130 272.5 61.68 60.45
5. Linda Veedfald 1973(M1) Horsens SK 85 55 135 275 82.98 52.18
6. Louise F Nielsen 1982(M1) HG Styrkeløft 87.5 52.5 115 255 86.81 47.56

Damer Masters 2
1. Ulla Nancy 1964(M2) HG Styrkeløft 95 60 142.5 297.5 68.80 61.73
2. Helle Skovsager 1971(M2) Horsens SK 60 45 110 215 61.27 47.91

Damer Masters 3
1. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 65 45 120 230 67.75 48.14

Herrer Sub-Junior
1. Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 220 160.5 285 665.5 90.00 88.47
2. Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) Gudenådalens SK 225 157 250 632 99.42 80.06
3. Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 215 125 250 590 90.69 78.14
4. Andreas Due 2005(SJ) Københavns SK 200 128 225 553 81.67 77.18
5. Mathias Ølgaard 2004(SJ) Aalborg SK 180 105 250.5 535.5 81.07 75.02
6. Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) VK Kono 215 132.5 265 612.5 112.57 73.25
7. Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP 180 115 200 495 81.42 69.19
8. Marius H Poulsen 2004(SJ) AK Frem 180 110 230 520 90.56 68.92
9. Bertram Valbak 2007(SJ) Horsens SK 127.5 75 167.5 370 65.44 57.94
10. Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 117.5 87.5 147.5 352.5 61.63 56.99
11. Jesper F Ravn 2004(SJ) Thisted VF 125 75 150 350 63.77 55.56
12. Emil Pedersen 2007(SJ) AK Odin 115 72.5 150 337.5 65.70 52.74
13. Theodor N Friis 2005(SJ) AK Nordland 105 75 125 305 72.31 45.32

Herrer Junior
1. Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK 250 145 315 710 80.96 99.53
2. Frederik D Sinkbæk 2001(J) Aalborg SK 272.5 180 310 762.5 112.35 91.27
3. Jesper Vogelius 2000(J) Ares 270 190.5 290 750.5 109.35 90.94
4. Niklas Lundholm 2000(J) Aarhus AK 250 162.5 260 672.5 91.11 88.87
5. Sigurd P Lindholm 2000(J) Sportshøjskolen 225 152.5 272.5 650 91.89 85.53
6. Julius CB Struntze 2003(J) Aalborg SK 210 145 270 625 87.97 84.03
7. Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF 275 165 315.5 755.5 133.36 83.99
8. Christian N Enger 2001(J) AK Frem 260 137.5 260 657.5 99.73 83.17
9. Jacob K Heise 2003(J) Thisted VF 185 125 237.5 547.5 71.81 81.64
10. Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 215 127.5 240 582.5 82.70 80.78
11. Niklas S Jepsen 2003(J) Haderslev SK 200 112.5 230 542.5 72.04 80.76
12. Asger V Jensen 1999(J) VK Kono 242.5 145 260 647.5 103.73 80.40
13. Asbjørn N Nielsen 1999(J) Atlas MF 240 160 245 645 103.10 80.32
14. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 195 130 215 540 73.70 79.44
15. Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 163 122.5 190 475.5 58.13 79.31
16. Kasper T Hvidkjær 2001(J) Aarhus AK 215 152.5 265 632.5 102.24 79.07
17. Adam E Karsø 2000(J) Sportshøjskolen 225 145 265 635 104.14 78.70
18. Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 225 142.5 255 622.5 100.55 78.44
19. Martin H Stenvang 2001(J) AK Frem 222.5 140 245 607.5 96.03 78.25
20. Samuel F Søndergaard 2000(J) Aarhus AK 175 125 257.5 557.5 81.11 78.08
21. Rasmus Jefsen 2000(J) Gudenådalens SK 205 125 230 560 82.06 77.97
22. Martin Bundgaard 2000(J) Aarhus AK 195 115 245 555 80.75 77.90
23. Joakim G Larsen 2002(J) HG Styrkeløft 185 117.5 237.5 540 81.44 75.47
24. Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem 190 150 230 570 91.15 75.30
25. Morten K Larsen 2002(J) Target 210 122.5 230 562.5 91.96 73.99
26. Philip Bang 2002(J) Target 177.5 135 240 552.5 89.46 73.67
27. Danny Tran 1999(J) VK Kono 200 122.5 235 557.5 91.91 73.35
28. Mathias F Vestergaard 2001(J) Pure PP 185 117.5 222.5 525 82.01 73.12
29. Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK 240 155 275 670 142.69 72.49
30. Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK 187.5 112.5 215 515 80.77 72.28
31. Jakob Engel 1999(J) Aalborg SK 182.5 120 225 527.5 87.86 70.97
32. Dat Nguyen 2002(J) Gudenådalens SK 190 100 215 505 81.38 70.61
33. Victor Knudsen 1999(J) Københavns SK 172.5 110 185 467.5 70.59 70.34
34. Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland 190 120 210 520 87.46 70.12
35. Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 185 122.5 192.5 500 82.41 69.46
36. Andreas Holm 2003(J) Gudenådalens SK 175 115 205 495 81.59 69.12
37. Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 172.5 130 187.5 490 81.88 68.30
38. Asbjørn Tinning 2003(J) AK Nordland 157.5 112.5 160 430 64.52 67.84
39. Rune G Amstrup 1999(J) Aarhus SVK 160 105 210 475 78.32 67.72
40. Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Pure PP 195 100 230 525 97.77 67.04
41. Rasmus Onsberg 2001(J) Videbæk SK 185 130 200 515 96.66 66.12
42. Lucas Pintos 2001(J) Target 155 125 250 530 103.67 65.83
43. Philip T Borg 2003(J) Target 160 100 192.5 452.5 77.22 64.99
44. Marcus Kordal 2002(J) Gudenådalens SK 145 92.5 175 412.5 70.71 62.01
45. Jakob E Skot-hansen 2001(J) Videbæk SK 160 110 185 455 88.66 60.94
46. Laurits S Christiansen 2003(J) Aarhus AK 155 112.5 165 432.5 86.14 58.76
47. Asger W Yde 2003(J) AK Nordland 120 82.5 125 327.5 77.74 46.87
48. Emil ES Nielsen 2001(J) VK Kono 75 95 200 370 106.95 45.29

Herrer Masters 1
1. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 207.5 175 207.5 590 82.93 81.71
2. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 240 157.5 240 637.5 111.79 76.48
3. Anders S Ki 1982(M1) Videbæk SK 165 127.5 210 502.5 72.62 74.50
4. Thomas B Jensen 1982(M1) AK Nordland 192.5 127.5 230 550 92.11 72.29
5. Rune Glud 1982(M1) AK Nordland 200 188 195 583 104.12 72.26
6. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 165 135 240 540 89.91 71.82
7. Michael K Jensen 1980(M1) HG Styrkeløft 215 130 220 565 103.87 70.11
8. Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 205 115 190 510 91.35 67.31
9. Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK 225 145 260 630 163.97 64.73
10. Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) Haderslev SK 160 125 215 500 119.89 58.15
- Martin Faber 1982(M1) AK Frem 0 150 280 91.76
- Michael Pedersen 1979(M1) AK Odin 160 0 140 95.81

Herrer Masters 2
1. Jens LT Vinther 1965(M2) Roskilde AK 185 150 250 585 117.23 68.70
2. Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK 180 120 180 480 81.80 66.94
3. Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 155 110 200 465 81.93 64.79
4. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 152.5 151 170 473.5 92.71 62.04
5. Kenneth Kyvsgaard 1967(M2) Roskilde AK 157.5 120 177.5 455 90.61 60.29
6. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 130 140 150 420 81.08 58.83
7. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 100 121 150 371 73.32 54.73
8. Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 160 145 170 475 134.81 52.57
- Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 0 60 172.5 65.08

Herrer Masters 3
1. Ole Olsen 1961(M3) Københavns SK 180 132.5 261.5 574 92.41 75.32
2. Svend Bradtberg 1962(M3) Ares 182.5 105 190 477.5 94.36 62.03
3. Erik Rasmussen 1962(M3) ER Powerlifting 155 115 150 420 82.69 58.25
4. Kim Salby 1961(M3) AK Odin 140 135 175 450 95.62 58.08
5. Peter Hansen 1962(M3) Københavns SK 132.5 90 157.5 380 73.30 56.06
6. Rasmus Adrian 1954(M3) ER Powerlifting 115 100 140 355 81.84 49.49

Herrer Masters 4
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 140 110 173 423 71.44 63.25


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt