DM Bænkpres 2021

Horsens, d. 4 Dec 2021


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og IPF GL Points. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, IPF GL Points
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aarhus AK 45
Martin Jensen 1992(S) H 1. 12 12
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 24
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 36
Jacob Stegelmann 1980(M1) H 2. 9 45

2. Thisted VF 18
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 9 9
Kristinn Arnason 1986(S) H 2. 9 18
Casper Futtrup 1989(S) H - 0 18

3. Horsens SK 12
Martin Tryk 1992(S) H 1. 12 12

 . Sportshøjskolen 12
Mads Friche 1983(S) H 1. 12 12

Damer Senior

1. Aarhus AK 24
Maj B Rames 1989(S) D 1. 12 12
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 12 24

2. Horsens SK 9
Eva Buxbom 1969(M2) D 2. 9 9

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Horsens SK 12
Tobias Sørensen 2004(SJ) H 1. 12 12

Damer & Herrer Junior

 . Aarhus AK 12
Martin F Madsen 1998(J) H 1. 12 12

Damer & Herrer Masters

1. Aarhus AK 36
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 12
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 24
Jacob Stegelmann 1980(M1) H 1. 12 36

2. AK Odin 12
Kim Salby 1961(M3) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 1. 12 12

 . SK Atlas 12
Allan Fuglsang 1950(M4) H 1. 12 12
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aarhus AK 264.05
Martin Jensen 1992(S) H 1. 73.83 73.83
Sune Bang 1977(M1) H 1. 70.78 144.61
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 65.90 210.51
Jacob Stegelmann 1980(M1) H 2. 53.54 264.05

2. Thisted VF 127.74
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 65.01 65.01
Kristinn Arnason 1986(S) H 2. 62.73 127.74
Casper Futtrup 1989(S) H - 127.74

3. Sportshøjskolen 88.01
Mads Friche 1983(S) H 1. 88.01 88.01

4. Horsens SK 77.46
Martin Tryk 1992(S) H 1. 77.46 77.46

Damer Senior

1. Aarhus AK 166.18
Maj B Rames 1989(S) D 1. 85.81 85.81
Annemia Pretzmann 1992(S) D 1. 80.37 166.18

2. Horsens SK 57.00
Eva Buxbom 1969(M2) D 2. 57.00 57.00

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Horsens SK 46.22
Tobias Sørensen 2004(SJ) H 1. 46.22 46.22

Damer & Herrer Junior

1. Aarhus AK 69.66
Martin F Madsen 1998(J) H 1. 69.66 69.66

Damer & Herrer Masters

1. Aarhus AK 199.24
Sune Bang 1977(M1) H 1. 72.93 72.93
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 68.29 141.22
Jacob Stegelmann 1980(M1) H 1. 58.02 199.24

2. Horsens SK 53.11
Jørgen Rasmussen 1973(M1) H 1. 53.11 53.11

3. SK Atlas 46.53
Allan Fuglsang 1950(M4) H 1. 46.53 46.53

4. AK Odin 38.93
Kim Salby 1961(M3) H 1. 38.93 38.93


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt