TSK Cup, Udstyr 2021

Tårnby, d. 19 Nov 2021


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og IPF GL Points. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, IPF GL Points
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Københavns SK 60
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 12 12
Anna K Haar 1993(S) D x 1. 12 24
Nickolaj Olsen 1994(S) H 1. 12 36
Amalie Larsson 1992(S) D x 1. 12 48
Martine I Jørgensen 1997(S) D x 1. 12 60
Peter Hansen 1962(M2) H 1. 12 72
Andreas Olsen 1997(S) H x 2. 9 81
Josefine M Seegert 1998(J) D x 2. 9 90
Ole Olsen 1961(M3) H 2. 9 99
Amanda Damtoft 1998(J) D x 2. 9 108
Andreas Rasmussen 1986(S) H x 2. 9 117
Sarah S Hugger 1995(S) D x 3. 8 125
Kasper Sørensen 1994(S) H x 4. 7 132
Tomaz Radys 1985(S) H x 4. 7 139
Cindy N Poorisri 1997(S) D x 4. 7 146
Jonathan A Arnesen 1991(S) H x 5. 6 152
Elias L Madsen 1996(S) H x 5. 6 158
Mathilde D Skovgaard 1998(J) D x 6. 5 163
David M Bruhn 1990(S) H x 6. 5 168
Andreas Sørensen 1990(S) H x 7. 4 172
Philip Munksgaard 1989(S) H x 11. 1 173
Nicklas Levinsen 1980(M1) H x 18. 1 174
Kasper R Rasmussen 1996(S) H x 21. 1 175
Joachim Madsen 1999(J) H x 22. 1 176

2. Tårnby SK 57
Lisette I Hansen 1989(S) D x 1. 12 12
Morten F Hansen 1993(S) H 1. 12 24
Kim D Hansen 1971(M2) H 1. 12 36
Jens Jepsen 1970(M2) H x 1. 12 48
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H 2. 9 57
Christian Cederquist 1993(S) H x 9. 2 59
Jonas Mølvig 1998(J) H x 13. 1 60
Steffan Hansen 1990(S) H - 0 60

3. Odense BBC 42
Jonas M Brandt 1998(J) H x 1. 12 12
Mette Majgaard 1995(S) D x 1. 12 24
Jakob Thorbjørnsen 1998(J) H x 4. 7 31
Frederik T Nielsen 1989(S) H x 5. 6 37
Tobias Jonsson 1997(S) H x 6. 5 42

4. Hvidovre SF 38
Mads V Sørensen 1998(J) H x 1. 12 12
Alexander O Andersen 2000(J) H x 3. 8 20
Shiella Sørensen 1988(S) D x 3. 8 28
Johannes W Andersen 1988(S) H x 6. 5 33
Martin Mygind 1991(S) H x 6. 5 38
Andreas Due 2005(SJ) H x 8. 3 41
Benjamin Cardel 1994(S) H x 17. 1 42
Viktor Biener 1998(J) H x 19. 1 43

5. Sportshøjskolen 35
Marcus Kruhøffer 2000(J) H x 1. 12 12
Karen T Andersen 2000(J) D x 2. 9 21
Sigurd P Lindholm 2000(J) H x 3. 8 29
Adam E Karsø 2000(J) H x 7. 4 33
Jacob K Sørensen 2000(J) H x 9. 2 35

6. VK Kono 35
Jonas K Larsen 1990(S) H x 1. 12 12
Thomas H Meldgaard 1992(S) H x 1. 12 24
Simone K Holm 1999(J) D x 2. 9 33
Jannick J Egede 2000(J) H x 11. 1 34
Mathias S Andersen 1997(S) H x 14. 1 35

7. Roskilde AK 33
Stine Boysen 1983(S) D 1. 12 12
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) H x 2. 9 21
Simone AL Hansen 1995(S) D x 3. 8 29
Marc Pedersen 1994(S) H x 8. 3 32
Frederik H Vissing 1997(S) H x 10. 1 33
Johannes Perret-gentil 2002(J) H x 10. 1 34
Mads K Lauridsen 2002(J) H x 13. 1 35

8. AK Frem 30
Gert F Karlson 1966(M2) H x 1. 12 12
Katrine H Stenvang 2001(J) D x 2. 9 21
Christian N Enger 2001(J) H x 4. 7 28
Per EV Alban 1997(S) H x 14. 1 29
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) H x 16. 1 30

9. Hydra SK 29
Sofie J Lanng 1997(S) D x 1. 12 12
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) H x 3. 8 20
Winnie Holdt 1994(S) D x 4. 7 27
Peter L Bæk 1997(S) H x 17. 1 28
Victor J Lanng 2000(J) H x 20. 1 29
Hovsep S Galstjan 1997(S) H x 25. 1 30

10. Aarhus AK 28
Sune Bang 1977(M1) H 3. 8 8
Anne SS Nilausen 1987(S) D x 5. 6 14
Jeanette H Sørensen 1994(S) D x 5. 6 20
Sune Bang 1977(M1) H x 5. 6 26
Rasmus D Hansen 1994(S) H x 9. 2 28
Rune B Bildtoft 1992(S) H x 10. 1 29
Sebastian Sabroe 1996(S) H x 11. 1 30
Martin S Thomasen 1990(S) H 12. 1 31
Esben V Rasmussen 1997(S) H x 15. 1 32
Dan Jespersen 1985(S) H x 27. 1 33

11. Holstebro S 24
Mathilde Østergaard 1994(S) D x 1. 12 12
Mia Schjøtt Irving 1998(J) D x 1. 12 24

12. Gudenådalens SK 20
Signe L Bisgaard 2003(SJ) D 1. 12 12
Sofie B Boye 2001(J) D x 4. 7 19
Andreas Holm 2003(SJ) H x 14. 1 20

13. AK Nordland 20
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H x 2. 9 9
Line Kinnerup 1996(S) D x 3. 8 17
Johan Hervik 2002(J) H x 19. 1 18
William H Opstrup 2003(SJ) H x 21. 1 19
Rune Ø Schrøder 2000(J) H x 22. 1 20

14. Haderslev SK 19
Niklas S Jepsen 2003(SJ) H x 2. 9 9
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) H x 2. 9 18
Thomas Ebdrup 1988(S) H x 15. 1 19

15. Pure PP 15
Brian H Holgersen 1988(S) H x 3. 8 8
Theis VR Clemmensen 2000(J) H x 5. 6 14
Thor Bengtsson 2005(SJ) H x 24. 1 15

16. Ares 14
Snorre Jallbjørn 1992(S) H x 3. 8 8
Jeppe Miksa 2003(SJ) H x 7. 4 12
Janus Jespersen 2003(SJ) H x 12. 1 13
Daniel A Hall 2003(SJ) H x 26. 1 14

17. Rødby M 12
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) H x 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Christoffer Jensen 1993(S) H 1. 12 12

19. Aarhus SVK 11
Rene S Jakobsen 1989(S) H x 3. 8 8
Jakob S Rasmussen 1995(S) H x 8. 3 11

20. Target 11
Maria Dalgas 1990(S) D x 2. 9 9
Lauritz C Dræby 2001(J) H x 13. 1 10
Philip Bang 2002(J) H x 18. 1 11

21. Aalborg SK 9
Nanna Malmgaard 1998(J) D x 2. 9 9

22. Norce 8
Caroline AS Skovlind 1998(J) D x 3. 8 8

 . SDU Styrkeløft 8
Mads Lehmann Broe 1996(S) H 3. 8 8

24. Videbæk SK 7
Radu M Valean 1998(J) H x 4. 7 7

 . Aarhus CF 7
Linda Thomsen 1990(S) D x 4. 7 7

26. Vordingborg SK 7
Jacob H Krebs 1995(S) H x 6. 5 5
Anton Galsgaard 2003(SJ) H x 16. 1 6
Jonas G Olsen 1996(S) H x 20. 1 7

27. Atlas MF 1
Nicolai H Roed 1997(S) H x 12. 1 1

28. ER Powerlifting 1
Rasmus Adrian 1954(M3) H x 15. 1 1

29. Vesterbronx 1
David Jenkins 1971(M2) H x 23. 1 1
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Københavns SK 422.57
Amalie Larsson 1992(S) D 1. 88.10 88.10
Andreas Olsen 1997(S) H x 2. 85.16 173.26
Kasper Sørensen 1994(S) H x 4. 83.91 257.17
Anna K Haar 1993(S) D x 1. 82.80 339.97
Nickolaj Olsen 1994(S) H 1. 82.60 422.57
Jonathan A Arnesen 1991(S) H x 5. 82.29 504.86
Josefine M Seegert 1998(J) D x 2. 81.80 586.66
Amalie Larsson 1992(S) D x 1. 81.52 668.18
Elias L Madsen 1996(S) H x 5. 81.41 749.59
Andreas Sørensen 1990(S) H x 7. 79.32 828.91
Ole Olsen 1961(M3) H 2. 76.19 905.10
Sarah S Hugger 1995(S) D x 3. 75.00 980.10
Amanda Damtoft 1998(J) D x 2. 74.92 1055.02
Andreas Rasmussen 1986(S) H x 2. 74.10 1129.12
Tomaz Radys 1985(S) H x 4. 71.51 1200.63
Philip Munksgaard 1989(S) H x 11. 69.56 1270.19
Martine I Jørgensen 1997(S) D x 1. 68.70 1338.89
Kasper R Rasmussen 1996(S) H x 21. 67.25 1406.14
Nicklas Levinsen 1980(M1) H x 18. 66.03 1472.17
Peter Hansen 1962(M2) H 1. 60.47 1532.64
Mathilde D Skovgaard 1998(J) D x 6. 59.84 1592.48
Joachim Madsen 1999(J) H x 22. 59.72 1652.20
Cindy N Poorisri 1997(S) D x 4. 53.42 1705.62
David M Bruhn 1990(S) H x 6. 50.16 1755.78

2. Tårnby SK 414.08
Lisette I Hansen 1989(S) D x 1. 92.80 92.80
Morten F Hansen 1993(S) H 1. 86.17 178.97
Kim D Hansen 1971(M2) H 1. 83.20 262.17
Christian Cederquist 1993(S) H x 9. 79.67 341.84
Jonas Mølvig 1998(J) H x 13. 72.24 414.08
Jens Jepsen 1970(M2) H x 1. 68.19 482.27
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) H 2. 59.90 542.17
Steffan Hansen 1990(S) H - 542.17

3. Odense BBC 411.38
Jonas M Brandt 1998(J) H x 1. 86.10 86.10
Jakob Thorbjørnsen 1998(J) H x 4. 84.21 170.31
Mette Majgaard 1995(S) D x 1. 82.18 252.49
Frederik T Nielsen 1989(S) H x 5. 80.60 333.09
Tobias Jonsson 1997(S) H x 6. 78.29 411.38

4. Sportshøjskolen 404.45
Marcus Kruhøffer 2000(J) H x 1. 92.16 92.16
Sigurd P Lindholm 2000(J) H x 3. 84.43 176.59
Karen T Andersen 2000(J) D x 2. 79.23 255.82
Adam E Karsø 2000(J) H x 7. 77.90 333.72
Jacob K Sørensen 2000(J) H x 9. 70.73 404.45

5. VK Kono 400.75
Jonas K Larsen 1990(S) H x 1. 92.59 92.59
Thomas H Meldgaard 1992(S) H x 1. 83.52 176.11
Jannick J Egede 2000(J) H x 11. 77.49 253.60
Simone K Holm 1999(J) D x 2. 74.00 327.60
Mathias S Andersen 1997(S) H x 14. 73.15 400.75

6. Hvidovre SF 398.48
Mads V Sørensen 1998(J) H x 1. 82.77 82.77
Johannes W Andersen 1988(S) H x 6. 81.89 164.66
Alexander O Andersen 2000(J) H x 3. 78.62 243.28
Martin Mygind 1991(S) H x 6. 78.55 321.83
Andreas Due 2005(SJ) H x 8. 76.65 398.48
Benjamin Cardel 1994(S) H x 17. 73.09 471.57
Viktor Biener 1998(J) H x 19. 67.19 538.76
Shiella Sørensen 1988(S) D x 3. 60.73 599.49

7. Roskilde AK 387.98
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) H x 2. 92.42 92.42
Marc Pedersen 1994(S) H x 8. 79.14 171.56
Frederik H Vissing 1997(S) H x 10. 76.19 247.75
Simone AL Hansen 1995(S) D x 3. 70.37 318.12
Johannes Perret-gentil 2002(J) H x 10. 69.86 387.98
Mads K Lauridsen 2002(J) H x 13. 67.38 455.36
Stine Boysen 1983(S) D 1. 64.67 520.03

8. Aarhus AK 372.64
Rune B Bildtoft 1992(S) H x 10. 78.64 78.64
Rasmus D Hansen 1994(S) H x 9. 77.43 156.07
Sebastian Sabroe 1996(S) H x 11. 73.96 230.03
Anne SS Nilausen 1987(S) D x 5. 71.57 301.60
Esben V Rasmussen 1997(S) H x 15. 71.04 372.64
Jeanette H Sørensen 1994(S) D x 5. 66.22 438.86
Sune Bang 1977(M1) H 3. 63.88 502.74
Sune Bang 1977(M1) H x 5. 62.41 565.15
Martin S Thomasen 1990(S) H 12. 58.62 623.77
Dan Jespersen 1985(S) H x 27. 46.20 669.97

9. AK Frem 360.20
Christian N Enger 2001(J) H x 4. 84.87 84.87
Katrine H Stenvang 2001(J) D x 2. 74.47 159.34
Per EV Alban 1997(S) H x 14. 74.00 233.34
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) H x 16. 73.01 306.35
Gert F Karlson 1966(M2) H x 1. 53.85 360.20

10. AK Nordland 343.64
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H x 2. 86.60 86.60
Johan Hervik 2002(J) H x 19. 69.96 156.56
Rune Ø Schrøder 2000(J) H x 22. 68.27 224.83
William H Opstrup 2003(SJ) H x 21. 60.36 285.19
Line Kinnerup 1996(S) D x 3. 58.45 343.64

11. Hydra SK 313.18
Peter L Bæk 1997(S) H x 17. 68.19 68.19
Victor J Lanng 2000(J) H x 20. 63.64 131.83
Sofie J Lanng 1997(S) D x 1. 62.76 194.59
Hovsep S Galstjan 1997(S) H x 25. 62.01 256.60
Winnie Holdt 1994(S) D x 4. 56.58 313.18
Yannick B Jørgensen 2005(SJ) H x 3. 56.44 369.62

12. Ares 290.80
Snorre Jallbjørn 1992(S) H x 3. 84.71 84.71
Jeppe Miksa 2003(SJ) H x 7. 76.64 161.35
Janus Jespersen 2003(SJ) H x 12. 73.55 234.90
Daniel A Hall 2003(SJ) H x 26. 55.90 290.80

13. Target 214.03
Lauritz C Dræby 2001(J) H x 13. 74.16 74.16
Philip Bang 2002(J) H x 18. 72.30 146.46
Maria Dalgas 1990(S) D x 2. 67.57 214.03

14. Haderslev SK 208.55
Niklas S Jepsen 2003(SJ) H x 2. 79.62 79.62
Thomas Ebdrup 1988(S) H x 15. 71.93 151.55
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) H x 2. 57.00 208.55

15. Pure PP 205.85
Brian H Holgersen 1988(S) H x 3. 72.83 72.83
Theis VR Clemmensen 2000(J) H x 5. 66.62 139.45
Thor Bengtsson 2005(SJ) H x 24. 66.40 205.85

16. Vordingborg SK 187.46
Anton Galsgaard 2003(SJ) H x 16. 69.47 69.47
Jonas G Olsen 1996(S) H x 20. 67.58 137.05
Jacob H Krebs 1995(S) H x 6. 50.41 187.46

17. Gudenådalens SK 184.61
Sofie B Boye 2001(J) D x 4. 76.66 76.66
Andreas Holm 2003(SJ) H x 14. 62.97 139.63
Signe L Bisgaard 2003(SJ) D 1. 44.98 184.61

18. Holstebro S 178.80
Mathilde Østergaard 1994(S) D x 1. 91.97 91.97
Mia Schjøtt Irving 1998(J) D x 1. 86.83 178.80

19. Aarhus SVK 163.14
Rene S Jakobsen 1989(S) H x 3. 85.37 85.37
Jakob S Rasmussen 1995(S) H x 8. 77.77 163.14

20. Norce 81.30
Caroline AS Skovlind 1998(J) D x 3. 81.30 81.30

21. Aalborg SK 80.29
Nanna Malmgaard 1998(J) D x 2. 80.29 80.29

22. Videbæk SK 77.34
Radu M Valean 1998(J) H x 4. 77.34 77.34

23. SDU Styrkeløft 77.05
Mads Lehmann Broe 1996(S) H 3. 77.05 77.05

24. Atlas MF 75.58
Nicolai H Roed 1997(S) H x 12. 75.58 75.58

25. Aarhus CF 72.15
Linda Thomsen 1990(S) D x 4. 72.15 72.15

26. Horsens SK 71.38
Christoffer Jensen 1993(S) H 1. 71.38 71.38

27. Vesterbronx 64.99
David Jenkins 1971(M2) H x 23. 64.99 64.99

28. Rødby M 54.46
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) H x 1. 54.46 54.46

29. ER Powerlifting 51.52
Rasmus Adrian 1954(M3) H x 15. 51.52 51.52


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt