JM Klassisk Styrkeløft 2021

Videbæk, d. 21 Aug 2021


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt Points

Damer Senior
1. Agnes Larsen 1997(S) Sportshøjskolen 122.5 77.5 155 355 67.37 74.55
2. Lærke Vad 1985(S) Aarhus SVK 130 67.5 150 347.5 66.05 73.83
3. Karen T Andersen 2000(J) Sportshøjskolen 165 70 165 400 89.67 73.75
4. Didde Hauch 1997(S) AK Nordland 120 80 150 350 69.57 72.18
5. Christina Maron 1993(S) Haderslev SK 110 72.5 135 317.5 61.97 70.21
6. Astrid B Nielsen 1993(S) Aarhus AK 82.5 65 105 252.5 68.87 52.37

Herrer Senior
1. Jens P Smalbro 1994(S) Hjørring SS 312.5 167.5 322.5 802.5 118.22 93.90
2. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 222.5 177.5 250 650 80.23 91.54
3. Emil I Fuglsang 1992(S) SK Atlas 227.5 150 270 647.5 92.69 84.85
4. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 240 145 290 675 101.27 84.76
5. Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 225 142.5 235 602.5 80.79 84.55
6. Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 215 137.5 275 627.5 88.73 84.01
7. Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 235 170 285 690 116.22 81.35
8. Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK 227.5 142.5 267.5 637.5 99.39 80.77
9. Sigurd P Lindholm 2000(J) Sportshøjskolen 205 145 245 595 90.80 78.76
10. Mathias Jensen 1994(S) Holstebro S 200 132.5 250 582.5 91.71 76.73
11. Niklas S Jepsen 2003(SJ) Haderslev SK 185 110 220 515 71.99 76.70
12. Andrzej Dziezyc 1986(S) Holstebro S 187.5 135 237.5 560 87.88 75.33
13. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 180 145 210 535 82.28 74.39
14. Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK 190 140 220 550 90.55 72.90
15. Troels Mouritzen 1996(S) Aarhus SVK 172.5 110 202.5 485 72.89 71.76
16. Nicholaj Litchfield 1993(S) Horsens SK 202.5 140 242.5 585 113.41 69.73
17. Martin F Madsen 1998(J) Sportshøjskolen 152.5 147.5 200 500 82.28 69.52
18. Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 167.5 130 192.5 490 81.39 68.51
19. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 150 120 190 460 73.59 67.73
20. Søren G Jellesen 1996(S) Aalborg SK 177.5 145 215 537.5 101.50 67.43
21. Rune G Amstrup 1999(J) Aarhus SVK 160 107.5 205 472.5 79.13 67.01
22. Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 160 115 230 505 90.47 66.96
23. Søren A Nielsen 1983(S) AK Jyden 155 140 192.5 487.5 86.91 65.94
24. Morten V Pedersen 1987(S) AK Jyden 172.5 132.5 212.5 517.5 103.84 64.22
25. Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 175 100 210 485 91.07 64.10
26. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 210 152.5 195 557.5 128.35 62.97
27. Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 190 90 182.5 462.5 91.55 60.97
28. Nicolai Bentzen 1992(S) Sportscenter 172.5 110 200 482.5 112.71 57.67
29. Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 140 145 170 455 141.38 49.41
30. Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK 105 82.5 135 322.5 92.07 42.40


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt