JM Klassisk Styrkeløft 2021

Videbæk, d. 21 Aug 2021


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og IPF GL Points. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, IPF GL Points
Navn Født Køn # P Samlet

1. Sportshøjskolen 45
Agnes Larsen 1997(S) D 1. 12 12
Karen T Andersen 2000(J) D 1. 12 24
Sigurd P Lindholm 2000(J) H 3. 8 32
Martin F Madsen 1998(J) H 4. 7 39
Jacob K Sørensen 2000(J) H 5. 6 45

2. Aarhus SVK 32
Adam E Karsø 2000(J) H 2. 9 9
Lærke Vad 1985(S) D 2. 9 18
Troels Mouritzen 1996(S) H 2. 9 27
Rune G Amstrup 1999(J) H 6. 5 32

3. Haderslev SK 24
Niklas S Jepsen 2003(SJ) H 1. 12 12
Christina Maron 1993(S) D 1. 12 24

4. AK Nordland 22
Didde Hauch 1997(S) D 1. 12 12
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H 2. 9 21
Martin Dahm 1978(M1) H 10. 1 22

5. Aarhus AK 21
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 12
Astrid B Nielsen 1993(S) D 3. 8 20
Dan Jespersen 1985(S) H 11. 1 21

6. Videbæk SK 17
Jesper B Jensen 1990(S) H 2. 9 9
Anders S Ki 1982(S) H 3. 8 17

7. Hjørring SS 16
Jens P Smalbro 1994(S) H 1. 12 12
Bjørn Frederiksen 1979(M1) H 7. 4 16

8. Aalborg SK 13
Søren G Jellesen 1996(S) H 3. 8 8
Anton S Egholm 1996(S) H 6. 5 13

 . Holstebro S 13
Mathias Jensen 1994(S) H 4. 7 7
Andrzej Dziezyc 1986(S) H 5. 6 13

10. AK Frem 12
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 1. 12 12

 . Gudenådalens SK 12
Mads Pedersen 1989(S) H 1. 12 12

 . SK Atlas 12
Emil I Fuglsang 1992(S) H 1. 12 12

13. AK Jyden 10
Morten V Pedersen 1987(S) H 4. 7 7
Søren A Nielsen 1983(S) H 8. 3 10

14. VK Kono 9
Mathias Kloch 1995(S) H 2. 9 9

 . Randers SM 9
Steffen Golczyk 1968(M2) H 2. 9 9

16. Sportscenter 9
Nicolai Bentzen 1992(S) H 4. 7 7
Jonas J Pedersen 1998(J) H 9. 2 9

17. Thisted VF 8
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 3. 8 8

 . Horsens SK 8
Nicholaj Litchfield 1993(S) H 3. 8 8
Navn Født Køn # P Samlet

1. Sportshøjskolen 365.09
Sigurd P Lindholm 2000(J) H 3. 78.76 78.76
Agnes Larsen 1997(S) D 1. 74.55 153.31
Karen T Andersen 2000(J) D 1. 73.75 227.06
Martin F Madsen 1998(J) H 4. 69.52 296.58
Jacob K Sørensen 2000(J) H 5. 68.51 365.09

2. Aarhus SVK 293.37
Adam E Karsø 2000(J) H 2. 80.77 80.77
Lærke Vad 1985(S) D 2. 73.83 154.60
Troels Mouritzen 1996(S) H 2. 71.76 226.36
Rune G Amstrup 1999(J) H 6. 67.01 293.37

3. AK Nordland 217.16
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) H 2. 84.01 84.01
Didde Hauch 1997(S) D 1. 72.18 156.19
Martin Dahm 1978(M1) H 10. 60.97 217.16

4. Hjørring SS 160.86
Jens P Smalbro 1994(S) H 1. 93.90 93.90
Bjørn Frederiksen 1979(M1) H 7. 66.96 160.86

5. Aarhus AK 157.74
Sune Bang 1977(M1) H 1. 62.97 62.97
Astrid B Nielsen 1993(S) D 3. 52.37 115.34
Dan Jespersen 1985(S) H 11. 42.40 157.74

6. Videbæk SK 155.74
Jesper B Jensen 1990(S) H 2. 81.35 81.35
Anders S Ki 1982(S) H 3. 74.39 155.74

7. Holstebro S 152.06
Mathias Jensen 1994(S) H 4. 76.73 76.73
Andrzej Dziezyc 1986(S) H 5. 75.33 152.06

8. Haderslev SK 146.91
Niklas S Jepsen 2003(SJ) H 1. 76.70 76.70
Christina Maron 1993(S) D 1. 70.21 146.91

9. Aalborg SK 140.33
Anton S Egholm 1996(S) H 6. 72.90 72.90
Søren G Jellesen 1996(S) H 3. 67.43 140.33

10. AK Jyden 130.16
Søren A Nielsen 1983(S) H 8. 65.94 65.94
Morten V Pedersen 1987(S) H 4. 64.22 130.16

11. Sportscenter 121.77
Jonas J Pedersen 1998(J) H 9. 64.10 64.10
Nicolai Bentzen 1992(S) H 4. 57.67 121.77

12. Gudenådalens SK 91.54
Mads Pedersen 1989(S) H 1. 91.54 91.54

13. SK Atlas 84.85
Emil I Fuglsang 1992(S) H 1. 84.85 84.85

14. AK Frem 84.76
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 1. 84.76 84.76

15. VK Kono 84.55
Mathias Kloch 1995(S) H 2. 84.55 84.55

16. Horsens SK 69.73
Nicholaj Litchfield 1993(S) H 3. 69.73 69.73

17. Thisted VF 67.73
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 3. 67.73 67.73

18. Randers SM 49.41
Steffen Golczyk 1968(M2) H 2. 49.41 49.41


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt