NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019

Videbæk, d. 13 Sep 2019


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot SQ BP DL Total Points Rekorder

Damer Sub-Junior
52 kg
1. Selma K. M. Ramberg 2001(SJ) Norway 51.84 1.2496 11 125 90 140.5 355.5 444.23
63 kg
1. Alba Boström 2001(SJ) Sweden 62.35 1.0824 4 136 82.5 162 380.5 411.85
2. Juliane Slettnes 2001(SJ) Norway 62.28 1.0834 10 140 77.5 152.5 370 400.86
72 kg
1. Yasmina Havnen 2003(SJ) Norway 66.14 1.0358 5 125 67.5 150 342.5 354.76
84 kg
1. Sofie Horne 2001(SJ) Norway 79.04 0.9213 6 150 85 180 415 382.34

Damer Junior
52 kg
1. Oda J Jensen 1996(J) Aalborg SK 51.66 1.2530 36 112.5 85 152.5 350 438.55 DR Klass...
2. Isabel SR Nielsen 1999(J) PO Esbjerg 51.78 1.2507 41 115 65 137.5 317.5 397.10 DR Klass...
3. Irina Melkild 1997(J) Norway 50.55 1.2740 35 110 77.5 122.5 310 394.94
4. Camilla Vik Nygård 1999(J) Norway 51.42 1.2575 30 110 70 122.5 302.5 380.39
57 kg
1. Mia M. R. Storstad 1999(J) Norway 54.06 1.2095 38 117.5 82.5 125 325 393.09
63 kg
1. Ronja Andersson 1997(J) Sweden 62.53 1.0801 32 137.5 85 147.5 370 399.64
72 kg
1. Agnes Rudin 2000(J) Sweden 71.57 0.9800 42 160 105 175 440 431.20
2. Rebekka R Andersen 1996(J) Aalborg SK 71.89 0.9770 39 132.5 95 167.5 395 385.92
3. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 71.30 0.9824 33 145 82.5 150 377.5 370.86
4. Renate Algrøy 1997(J) Norway 71.21 0.9833 34 135 72.5 150 357.5 351.53
84 kg
1. Maren M Bielefeldt 1999(J) Videbæk SK 74.47 0.9549 40 140 100 162.5 402.5 384.35 DR Klass...
2. Annika Bell 1997(J) HG Styrkeløft 73.60 0.9621 37 142.5 67.5 167.5 377.5 363.19
+84 kg
1. Anna S Rye 1996(J) Horsens SK 102.32 0.8272 31 162.5 80 172.5 415 343.29 DR Klass...

Herrer Sub-Junior
53 kg
1. Daniel Andersen Nielsen 2001(SJ) Norway 52.73 0.9671 13 150 90 167.5 407.5 394.09
59 kg
1. Oscar Svanstrøm 2001(SJ) Sweden 58.84 0.8684 9 160.5 92.5 193 446 387.31
74 kg
1. Lars Engø-Monsen 2002(SJ) Norway 72.91 0.7270 12 205 152.5 235 592.5 430.75
2. Toumas Tavi 2002(SJ) Finland 72.18 0.7324 8 170 107.5 207.5 485 355.21
3. Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 69.35 0.7548 7 150 85 185 420 317.02
83 kg
1. Filip Náreskog 2002(SJ) Sweden 82.78 0.6686 18 242.5 160 275 677.5 452.98
2. Bertram Vorm 2001(SJ) HG Styrkeløft 81.81 0.6733 22 217.5 120 245 582.5 392.20 DR Klass...
3. Emil Torjusen 2001(SJ) Norway 80.75 0.6787 20 220 142.5 217.5 580 393.65
4. Arsi Rosenberg 2001(SJ) Finland 82.37 0.6705 26 165 102.5 200 467.5 313.46
5. Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 79.75 0.6841 19 160 85 185 430 294.16
93 kg
1. Sebastian Barrdahl 0(?) Sweden 91.58 0.6329 21 215 152.5 252.5 620 392.40
2. Victor Stey 2001(SJ) Norway 90.78 0.6356 17 212.5 120 245 577.5 367.06
3. Simon B Hansen 2001(SJ) Odense BBC 87.72 0.6470 24 187.5 122.5 230 540 349.38
105 kg
1. Hermanni Järvenpää 2003(SJ) Finland 103.11 0.6015 23 140 161 210 511 307.37
120 kg
1. Mikael Salomäki 2003(SJ) Finland 118.37 0.5768 25 210 110 225 545 314.36

Herrer Junior
59 kg
1. Hugo Granberg 1999(J) Sweden 58.78 0.8692 46 175 107.5 182.5 465 404.18
66 kg
1. Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S 63.97 0.8060 47 160 107.5 175 442.5 356.66
74 kg
1. Simen Johnson Myrvold 2000(J) Norway 73.54 0.7225 49 210 165 237.5 612.5 442.53
2. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 73.72 0.7213 52 205 127.5 237.5 570 411.14
3. Lassi Immonen 1998(J) Finland 73.09 0.7257 54 210 115 222.5 547.5 397.32
4. Muggur Ólafsson 1996(J) Iceland 72.69 0.7286 53 190 125 210 525 382.52
83 kg
1. Yulong Li 2000(J) Sweden 82.57 0.6696 50 260 165 275 700 468.72
2. Johannes Kristensen 1997(J) Norway 82.47 0.6701 48 245 155 275 675 452.32
3. Thomas Lillefjord 1998(J) Norway 82.63 0.6693 51 190 160 250 600 401.58
4. Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft 78.92 0.6886 55 172.5 92.5 205 470 323.64
93 kg
1. Joel Vikesland 1997(J) Norway 92.49 0.6298 66 237.5 157.5 322.5 717.5 451.88
2. Carl Hynen 1996(J) Sweden 92.49 0.6298 69 260 155 300 715 450.31
3. Jacob Florelius 1998(J) Norway 92.98 0.6283 62 242.5 177.5 262.5 682.5 428.82
4. Gudmundur Torvaldson 1996(J) Iceland 91.69 0.6325 65 192.5 130 252.5 575 363.69
105 kg
1. Hannes Levy 1996(J) Sweden 104.85 0.5979 68 290 180 300 770 460.38
2. Damien Steinke 1997(J) Norway 104.21 0.5992 59 267.5 165 310 742.5 444.91
3. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 102.24 0.6034 70 262.5 170 285 717.5 432.94
4. Alexander Lillback 1997(J) Finland 99.55 0.6097 60 255 165 287.5 707.5 431.36
5. Espen Kolltveit 1996(J) Norway 102.99 0.6017 67 220 165 295 680 409.16
120 kg
1. Anders Brøten Lillemoe 1999(J) Norway 119.59 0.5754 64 257.5 147.5 330 735 422.92
2. Tommy Hetland 1996(J) Norway 116.65 0.5789 61 260 172.5 290 722.5 418.26
+120 kg
1. Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 127.94 0.5673 71 292.5 182.5 275 750 425.48


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt