NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019

Videbæk, d. 13 Sep 2019


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Sub-Junior
1. Selma K. M. Ramberg 2001(SJ) Norway 125 90 140.5 355.5 51.84 1.2496 444.23
2. Alba Boström 2001(SJ) Sweden 136 82.5 162 380.5 62.35 1.0824 411.85
3. Juliane Slettnes 2001(SJ) Norway 140 77.5 152.5 370 62.28 1.0834 400.86
4. Sofie Horne 2001(SJ) Norway 150 85 180 415 79.04 0.9213 382.34
5. Yasmina Havnen 2003(SJ) Norway 125 67.5 150 342.5 66.14 1.0358 354.76

Damer Junior
1. Oda J Jensen 1996(J) Aalborg SK 112.5 85 152.5 350 51.66 1.2530 438.55
2. Agnes Rudin 2000(J) Sweden 160 105 175 440 71.57 0.9800 431.20
3. Ronja Andersson 1997(J) Sweden 137.5 85 147.5 370 62.53 1.0801 399.64
4. Isabel SR Nielsen 1999(J) PO Esbjerg 115 65 137.5 317.5 51.78 1.2507 397.10
5. Irina Melkild 1997(J) Norway 110 77.5 122.5 310 50.55 1.2740 394.94
6. Mia M. R. Storstad 1999(J) Norway 117.5 82.5 125 325 54.06 1.2095 393.09
7. Rebekka R Andersen 1996(J) Aalborg SK 132.5 95 167.5 395 71.89 0.9770 385.92
8. Maren M Bielefeldt 1999(J) Videbæk SK 140 100 162.5 402.5 74.47 0.9549 384.35
9. Camilla Vik Nygård 1999(J) Norway 110 70 122.5 302.5 51.42 1.2575 380.39
10. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 145 82.5 150 377.5 71.30 0.9824 370.86
11. Annika Bell 1997(J) HG Styrkeløft 142.5 67.5 167.5 377.5 73.60 0.9621 363.19
12. Renate Algrøy 1997(J) Norway 135 72.5 150 357.5 71.21 0.9833 351.53
13. Anna S Rye 1996(J) Horsens SK 162.5 80 172.5 415 102.32 0.8272 343.29

Herrer Sub-Junior
1. Filip Náreskog 2002(SJ) Sweden 242.5 160 275 677.5 82.78 0.6686 452.98
2. Lars Engø-Monsen 2002(SJ) Norway 205 152.5 235 592.5 72.91 0.7270 430.75
3. Daniel Andersen Nielsen 2001(SJ) Norway 150 90 167.5 407.5 52.73 0.9671 394.09
4. Emil Torjusen 2001(SJ) Norway 220 142.5 217.5 580 80.75 0.6787 393.65
5. Sebastian Barrdahl 0(?) Sweden 215 152.5 252.5 620 91.58 0.6329 392.40
6. Bertram Vorm 2001(SJ) HG Styrkeløft 217.5 120 245 582.5 81.81 0.6733 392.20
7. Oscar Svanstrøm 2001(SJ) Sweden 160.5 92.5 193 446 58.84 0.8684 387.31
8. Victor Stey 2001(SJ) Norway 212.5 120 245 577.5 90.78 0.6356 367.06
9. Toumas Tavi 2002(SJ) Finland 170 107.5 207.5 485 72.18 0.7324 355.21
10. Simon B Hansen 2001(SJ) Odense BBC 187.5 122.5 230 540 87.72 0.6470 349.38
11. Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 150 85 185 420 69.35 0.7548 317.02
12. Mikael Salomäki 2003(SJ) Finland 210 110 225 545 118.37 0.5768 314.36
13. Arsi Rosenberg 2001(SJ) Finland 165 102.5 200 467.5 82.37 0.6705 313.46
14. Hermanni Järvenpää 2003(SJ) Finland 140 161 210 511 103.11 0.6015 307.37
15. Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 160 85 185 430 79.75 0.6841 294.16

Herrer Junior
1. Yulong Li 2000(J) Sweden 260 165 275 700 82.57 0.6696 468.72
2. Hannes Levy 1996(J) Sweden 290 180 300 770 104.85 0.5979 460.38
3. Johannes Kristensen 1997(J) Norway 245 155 275 675 82.47 0.6701 452.32
4. Joel Vikesland 1997(J) Norway 237.5 157.5 322.5 717.5 92.49 0.6298 451.88
5. Carl Hynen 1996(J) Sweden 260 155 300 715 92.49 0.6298 450.31
6. Damien Steinke 1997(J) Norway 267.5 165 310 742.5 104.21 0.5992 444.91
7. Simen Johnson Myrvold 2000(J) Norway 210 165 237.5 612.5 73.54 0.7225 442.53
8. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 262.5 170 285 717.5 102.24 0.6034 432.94
9. Alexander Lillback 1997(J) Finland 255 165 287.5 707.5 99.55 0.6097 431.36
10. Jacob Florelius 1998(J) Norway 242.5 177.5 262.5 682.5 92.98 0.6283 428.82
11. Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 292.5 182.5 275 750 127.94 0.5673 425.48
12. Anders Brøten Lillemoe 1999(J) Norway 257.5 147.5 330 735 119.59 0.5754 422.92
13. Tommy Hetland 1996(J) Norway 260 172.5 290 722.5 116.65 0.5789 418.26
14. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 205 127.5 237.5 570 73.72 0.7213 411.14
15. Espen Kolltveit 1996(J) Norway 220 165 295 680 102.99 0.6017 409.16
16. Hugo Granberg 1999(J) Sweden 175 107.5 182.5 465 58.78 0.8692 404.18
17. Thomas Lillefjord 1998(J) Norway 190 160 250 600 82.63 0.6693 401.58
18. Lassi Immonen 1998(J) Finland 210 115 222.5 547.5 73.09 0.7257 397.32
19. Muggur Ólafsson 1996(J) Iceland 190 125 210 525 72.69 0.7286 382.52
20. Gudmundur Torvaldson 1996(J) Iceland 192.5 130 252.5 575 91.69 0.6325 363.69
21. Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S 160 107.5 175 442.5 63.97 0.8060 356.66
22. Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft 172.5 92.5 205 470 78.92 0.6886 323.64


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt