DM Bænkpres 2019

Sportshøjskolen, d. 23 Nov 2019


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points

Damer Senior
1. Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK 167.5 63.75 1.0644 178.29
2. Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 195 126.36 0.7924 154.52
3. Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 150 81.30 0.9070 136.05
4. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 132.5 72.81 0.9689 128.38
5. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 130 71.34 0.9821 127.67
6. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 132.5 101.69 0.8286 109.79

Damer Junior
1. Anna S Rye 1996(J) Horsens SK 115 104.76 0.8222 94.55

Damer Masters 1
1. Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 77.5 69.69 0.9979 77.34

Damer Masters 3
- Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 0 65.00 1.0491

Herrer Senior
1. Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 275 81.97 0.6725 184.94
2. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 308.5 119.94 0.5750 177.39
3. Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 305 119.28 0.5757 175.59
4. Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 280 117.94 0.5773 161.64
5. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 250 104.58 0.5984 149.60
6. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 250 130.12 0.5655 141.38
7. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 235 104.47 0.5986 140.67
8. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 220 92.10 0.6311 138.84
9. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 220 92.64 0.6294 138.47
10. Ronni B Christensen 1995(S) Sportshøjskolen 205 90.44 0.6368 130.54
11. Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 192.5 83.69 0.6643 127.88
12. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 222.5 123.46 0.5713 127.11
13. Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 215 121.96 0.5728 123.15
14. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 160 72.53 0.7298 116.77
15. Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 145 73.86 0.7203 104.44
16. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 150 82.50 0.6699 100.49

Herrer Sub-Junior
1. Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 166 82.43 0.6702 111.25

Herrer Junior
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 177.5 88.51 0.6439 114.29
2. Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S 130 65.27 0.7925 103.03
3. Mads Lehmann Broe 1996(J) SDU Styrkeløft 145 93.32 0.6272 90.94

Herrer Masters 1
1. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 240 129.95 0.5656 135.74
2. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 222.5 99.70 0.6093 135.57
3. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 200 82.93 0.6678 133.56
4. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 230 120.26 0.5746 132.16
5. Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK 210 103.04 0.6016 126.34
6. Rasmus Jensen 1973(M1) Roskilde AK 180 92.77 0.6289 113.20
7. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 195 116.19 0.5795 113.00
8. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 160 91.25 0.6340 101.44

Herrer Masters 2
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 215.5 92.09 0.6312 136.02
2. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 192.5 102.32 0.6032 116.12
3. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 175 96.11 0.6188 108.29
4. Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 180 103.69 0.6002 108.04
5. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 147.5 87.67 0.6472 95.46
6. Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK 130 82.17 0.6715 87.30
7. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 135 91.09 0.6345 85.66
- John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 0 132.88 0.5634

Herrer Masters 3
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 180 111.90 0.5855 105.39
2. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 150 102.15 0.6036 90.54

Herrer Masters 4
1. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 62.5 67.70 0.7692 48.08


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt