DM Bænkpres 2019

Sportshøjskolen, d. 23 Nov 2019


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Aarhus AK 42
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 12
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 24
Jeppe F Balsby 1986(S) H 2. 9 33
Martin Jensen 1992(S) H 2. 9 42

2. Sportshøjskolen 41
Mads Friche 1983(S) H 1. 12 12
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 1. 12 24
Jakob Thrane Mainz 1993(S) H 2. 9 33
Ronni B Christensen 1995(S) H 3. 8 41

3. Thisted VF 29
Kristinn Arnason 1986(S) H 1. 12 12
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 9 21
Casper Futtrup 1989(S) H 3. 8 29

4. AK Nordland 12
Rune Glud 1982(S) H 1. 12 12

5. Holstebro S 9
Benjamin M Stougaard 1992(S) H 2. 9 9

 . Videbæk SK 9
Anders S Ki 1982(S) H 2. 9 9

7. Aalborg SK 8
Nicolaj Scupii 1994(S) H 3. 8 8

8. Horsens SK 7
Danni Iversen 1987(S) H 4. 7 7

Damer Senior

1. Aarhus AK 42
Maj B Rames 1989(S) D 1. 12 12
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 24
Annemia Pretzmann 1992(S) D 2. 9 33
Maria K Jensen 1985(S) D 2. 9 42

2. Københavns SK 12
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 12 12

3. Sportshøjskolen 9
Pernille Lindstrøm 1988(S) D 2. 9 9

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 12
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H 1. 12 12

Damer & Herrer Junior

 . Horsens SK 12
Anna S Rye 1996(J) D 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12

 . Holstebro S 12
Mathias Brogaard 1998(J) H 1. 12 12

 . SDU Styrkeløft 12
Mads Lehmann Broe 1996(J) H 1. 12 12

Damer & Herrer Masters

1. Aarhus AK 50
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 12 12
Sune Bang 1977(M1) H 1. 12 24
Egill A Valsson 1978(M1) H 2. 9 33
Henrik Schougaard 1966(M2) H 2. 9 42
Peter Petersen 1962(M2) H 3. 8 50

2. SK Atlas 24
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 12 12
Ole Madsen 1947(M4) H 1. 12 24

 . Tårnby SK 24
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 12
Hans Thyssing 1953(M3) H 1. 12 24

4. Aalborg SK 21
Jan Peters 1966(M2) H 1. 12 12
Jan Hoffmann 1972(M1) H 2. 9 21
John S Christensen 1961(M2) H - 0 21

5. Gudenådalens SK 12
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 12 12

 . Roskilde AK 12
Rasmus Jensen 1973(M1) H 1. 12 12

 . AK Nordland 12
Lars Guldberg 1963(M2) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Tanja Rasmussen 1972(M1) D 1. 12 12

 . Ares 12
Michael Melchorsen 1972(M1) H 1. 12 12

10. AK Frem 9
Johnni Andersen 1977(M1) H 2. 9 9

 . ER Powerlifting 9
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 9 9

12. AK Odin 8
Kim Salby 1961(M2) H 3. 8 8

13. Thisted VF 0
Lise Madsen 1953(M3) D - 0 0
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. Sportshøjskolen 668.46
Mads Friche 1983(S) H 1. 184.94 184.94
Jesper B Mikkelsen 1989(S) H 1. 177.39 362.33
Jakob Thrane Mainz 1993(S) H 2. 175.59 537.92
Ronni B Christensen 1995(S) H 3. 130.54 668.46

2. Aarhus AK 559.36
Sune Bang 1977(M1) H 1. 141.38 141.38
Jeppe F Balsby 1986(S) H 2. 140.67 282.05
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 138.84 420.89
Martin Jensen 1992(S) H 2. 138.47 559.36

3. Thisted VF 405.53
Casper Futtrup 1989(S) H 3. 161.64 161.64
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 127.11 288.76
Kristinn Arnason 1986(S) H 1. 116.77 405.53

4. AK Nordland 149.60
Rune Glud 1982(S) H 1. 149.60 149.60

5. Horsens SK 127.88
Danni Iversen 1987(S) H 4. 127.88 127.88

6. Aalborg SK 123.15
Nicolaj Scupii 1994(S) H 3. 123.15 123.15

7. Holstebro S 104.44
Benjamin M Stougaard 1992(S) H 2. 104.44 104.44

8. Videbæk SK 100.49
Anders S Ki 1982(S) H 2. 100.49 100.49

Damer Senior

1. Aarhus AK 570.97
Maj B Rames 1989(S) D 1. 178.29 178.29
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 154.52 332.81
Annemia Pretzmann 1992(S) D 2. 128.38 461.18
Maria K Jensen 1985(S) D 2. 109.79 570.97

2. Københavns SK 136.05
Julie A Hansen 1991(S) D 1. 136.05 136.05

3. Sportshøjskolen 127.67
Pernille Lindstrøm 1988(S) D 2. 127.67 127.67

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Thisted VF 111.25
Benjamin F Andersen 2001(SJ) H 1. 111.25 111.25

Damer & Herrer Junior

1. Tårnby SK 114.29
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 114.29 114.29

2. Holstebro S 103.03
Mathias Brogaard 1998(J) H 1. 103.03 103.03

3. Horsens SK 94.55
Anna S Rye 1996(J) D 1. 94.55 94.55

4. SDU Styrkeløft 90.94
Mads Lehmann Broe 1996(J) H 1. 90.94 90.94

Damer & Herrer Masters

1. Aarhus AK 591.80
Bo Jensen 1967(M2) H 1. 136.02 136.02
Sune Bang 1977(M1) H 1. 135.74 271.77
Egill A Valsson 1978(M1) H 2. 126.34 398.10
Henrik Schougaard 1966(M2) H 2. 108.04 506.14
Peter Petersen 1962(M2) H 3. 85.66 591.80

2. Tårnby SK 226.11
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 135.57 135.57
Hans Thyssing 1953(M3) H 1. 90.54 226.11

3. Aalborg SK 219.45
Jan Hoffmann 1972(M1) H 2. 132.16 132.16
Jan Peters 1966(M2) H 1. 87.30 219.45
John S Christensen 1961(M2) H - 219.45

4. SK Atlas 153.47
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 105.39 105.39
Ole Madsen 1947(M4) H 1. 48.08 153.47

5. Ares 133.56
Michael Melchorsen 1972(M1) H 1. 133.56 133.56

6. AK Nordland 116.12
Lars Guldberg 1963(M2) H 1. 116.12 116.12

7. Roskilde AK 113.20
Rasmus Jensen 1973(M1) H 1. 113.20 113.20

8. Gudenådalens SK 113.00
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 113.00 113.00

9. AK Odin 108.29
Kim Salby 1961(M2) H 3. 108.29 108.29

10. AK Frem 101.44
Johnni Andersen 1977(M1) H 2. 101.44 101.44

11. ER Powerlifting 95.46
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 95.46 95.46

12. Horsens SK 77.34
Tanja Rasmussen 1972(M1) D 1. 77.34 77.34

13. Thisted VF
Lise Madsen 1953(M3) D -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt