SM Styrkeløft 2018

Hvidovre, d. 25 Aug 2018


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Tårnby SK 60
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 12 12
Morten F Hansen 1993(S) H 1. 12 24
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 12 36
Morten Rasmussen 1978(M1) H 1. 12 48
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 60
Thomas Reimers 1968(M2) H 1. 12 72
Morten Sørig 1969(M1) H 1. 12 84
Mette K Knudsen 1993(S) D 1. 12 96
Michael C Sibul 1990(S) H 2. 9 105

2. ER Powerlifting 34
Annika Bell 1997(J) D 1. 12 12
Morten L Jensen 1993(S) H 3. 8 20
Erik Rasmussen 1962(M2) H 4. 7 27
Kasper Hartvigsen 1992(S) H 4. 7 34

3. Københavns SK 29
Amalie S Nielsen 1994(S) D 1. 12 12
Peter Hansen 1962(M2) H 2. 9 21
Rasmus H Winther 1996(J) H 3. 8 29

4. Rødby M 18
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 9 9
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 2. 9 18

5. HG Styrkeløft 14
Elias Pedersen 2000(SJ) H 3. 8 8
Bertram Vorm 2001(SJ) H 5. 6 14

6. Hvidovre SF 9
Rikke K Christensen 1991(S) D 2. 9 9
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) D - 0 9

7. Roskilde AK 8
Mads Lehmann Broe 1996(J) H 3. 8 8
Navn Født Køn # P Samlet

1. Tårnby SK 2148.64
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) H 1. 472.47 472.47
Morten F Hansen 1993(S) H 1. 460.46 932.93
Kim D Hansen 1971(M1) H 1. 458.73 1391.66
Morten Rasmussen 1978(M1) H 1. 379.26 1770.92
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 377.73 2148.64
Thomas Reimers 1968(M2) H 1. 362.77 2511.41
Michael C Sibul 1990(S) H 2. 334.91 2846.32
Morten Sørig 1969(M1) H 1. 334.33 3180.65
Mette K Knudsen 1993(S) D 1. 272.26 3452.91

2. ER Powerlifting 1283.29
Annika Bell 1997(J) D 1. 381.73 381.73
Morten L Jensen 1993(S) H 3. 364.30 746.03
Erik Rasmussen 1962(M2) H 4. 321.07 1067.10
Kasper Hartvigsen 1992(S) H 4. 216.19 1283.29

3. Københavns SK 1101.00
Amalie S Nielsen 1994(S) D 1. 411.99 411.99
Rasmus H Winther 1996(J) H 3. 386.32 798.31
Peter Hansen 1962(M2) H 2. 302.69 1101.00

4. Rødby M 812.04
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 2. 413.04 413.04
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 2. 399.00 812.04

5. HG Styrkeløft 606.31
Bertram Vorm 2001(SJ) H 5. 323.48 323.48
Elias Pedersen 2000(SJ) H 3. 282.84 606.31

6. Roskilde AK 334.36
Mads Lehmann Broe 1996(J) H 3. 334.36 334.36

7. Hvidovre SF 246.67
Rikke K Christensen 1991(S) D 2. 246.67 246.67
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) D - 246.67


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt