Jørgen Krog Cup Bænkpres 2017

Videbæk SS, d. 29 Apr 2017


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points

Damer Senior
1. Katja Jørgensen 1988(S) Sportshøjskolen 92.5 82.64 0.8992 83.18
2. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 62.5 49.18 1.3007 81.29
3. Cæcilie L Bonne 1991(S) Aalborg SK 80 94.38 0.8484 67.87
4. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 65 71.34 0.9821 63.84
5. Ditte LJ Pedersen 1990(S) Odense BBC 70 82.50 0.9000 63.00
6. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 60 81.80 0.9040 54.24

Damer Junior
1. Sissel P Machholm 1994(J) Aarhus SVK 75 77.92 0.9289 69.67

Damer Masters 2
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 60 59.52 1.1219 67.31

Damer Masters 3
1. Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 65 71.56 0.9800 63.70

Herrer Senior
1. Mareks Bartasevics 1990(S) Odense BBC 200 101.20 0.6057 121.14
2. Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 172.5 81.10 0.6769 116.77
3. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 185 104.08 0.5994 110.89
4. Martin Faber 1982(S) AK Frem 175 96.36 0.6181 108.17
5. Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC 170 92.80 0.6288 106.90
6. Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC 180 129.62 0.5659 101.86
7. Rasmus Mortensen 1979(S) Grenå SK 170 117.68 0.5776 98.19
8. Michael Nørlev 1978(S) Hjørring SS 160 101.20 0.6057 96.91
9. Tobias Hangel 1992(S) Haderslev SK 147.5 86.36 0.6525 96.24
10. Leon S Simonsen 1992(S) Thisted VF 140 86.24 0.6530 91.42
11. Daniel Højland 1993(S) Odense BBC 130 77.10 0.6993 90.91
12. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 147.5 101.90 0.6041 89.11
13. Michael Broek 1977(M1) AK Odin 137.5 90.54 0.6365 87.52
14. Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 125 82.08 0.6720 84.00
15. Mikkel Sølvkjær 1987(S) Hobro SV 127.5 87.22 0.6490 82.75
16. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 110 69.74 0.7515 82.67
17. Tommy Hansen 1988(S) Haderslev SK 145 128.32 0.5669 82.20
18. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 135 105.10 0.5974 80.65
19. Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK 120 89.84 0.6390 76.68
20. Søren L Nielsen 1993(S) Odense BBC 127.5 125.38 0.5695 72.61
21. Daniel Christensen 1980(S) Aalborg SK 122.5 125.02 0.5698 69.80
22. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 107.5 105.20 0.5972 64.20

Herrer Junior
1. Frederik OT Mogensen 1994(J) Sportshøjskolen 145 81.64 0.6742 97.76
2. Lars Mogensen 1996(J) Videbæk SK 165 117.58 0.5777 95.32
3. Sonny M Kastberg 1995(J) Horsens SK 142.5 84.88 0.6589 93.89
4. Nicolaj Scupii 1994(J) Aalborg SK 162.5 123.02 0.5717 92.90
5. Martin S Nielsen 1994(J) AK Frem 165 137.10 0.5606 92.50
6. Patrick S Poulsen 1994(J) Thisted VF 90 81.08 0.6770 60.93

Herrer Masters 1
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 200 113.24 0.5835 116.70
2. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 155 85.06 0.6581 102.01
3. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 160 93.32 0.6272 100.35
4. Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden 155 88.36 0.6445 99.90
5. Jesper Clausen 1976(M1) Haderslev SK 145 93.02 0.6281 91.08
6. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 142.5 99.04 0.6110 87.07
7. Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 125 100.56 0.6072 75.90

Herrer Masters 2
1. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 135 96.14 0.6187 83.53
2. Benny Jensen 1964(M2) Sportshøjskolen 137.5 107.86 0.5922 81.43
3. John Koedstrøm 1960(M2) AK Odin 105 78.14 0.6931 72.78

Herrer Masters 3
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 130 81.16 0.6766 87.96
2. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 130 102.20 0.6035 78.46
3. Jens Serup 1955(M3) Hobro SV 105 90.24 0.6375 66.94


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt