EM Klassisk, Senior, Sub-Junior, Junior 2017

Thisted, d. 12-19 Mar 2017


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Senior
1. Tanja S Olsen 1990(S) Københavns SK 155 80 192.5 427.5 61.74 1.0906 466.23
2. Cornelia S Storm 1980(S) Tårnby SK 120 100 150 370 54.86 1.1957 442.41
3. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 160 87.5 182.5 430 81.38 0.9065 389.80
4. Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 145 77.5 190 412.5 77.48 0.9320 384.45
5. Caroline Stougaard 1991(S) Aalborg SK 155 87.5 175 417.5 93.58 0.8510 355.29
6. Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 160 85 165 410 163.66 0.7691 315.33

Damer Sub-Junior
1. Victoria K Nielsen 2002(SJ) Rødby M 72.5 37.5 95 205 49.56 1.2932 265.11

Damer Junior
1. Camilla V Havsteen 1994(J) Odense BBC 120 70 135 325 55.70 1.1816 384.02
2. Clara H Barsøe 1994(J) Roskilde AK 97.5 60 117.5 275 46.14 1.3628 374.77
3. Ida Bøtker 1997(J) Københavns SK 117.5 52.5 145 315 56.28 1.1720 369.18
4. Julie Fisker 1995(J) Thisted VF 95 65 130 290 51.94 1.2477 361.83
5. Tinna Heiberg 1995(J) Aarhus AK 127.5 65 132.5 325 60.54 1.1072 359.84
6. Channe Hviid 1994(J) Odense BBC 112.5 65 127.5 305 61.04 1.1002 335.56
7. Kathrine H Dahl 1994(J) Thisted VF 117.5 65 135 317.5 69.94 0.9954 316.04

Herrer Senior
1. Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 290 172.5 282.5 745 91.80 0.6321 470.92
2. Alexander Christensen 1992(S) Aarhus AK 232.5 180 270 682.5 92.50 0.6298 429.84
3. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 255 185 262.5 702.5 104.68 0.5982 420.24
4. Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 265 177.5 272.5 715 114.82 0.5813 415.63
5. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 237.5 172.5 275 685 104.00 0.5996 410.73
6. Jonas Møll 1989(S) Aalborg SK 200 112.5 255 567.5 73.40 0.7235 410.59
7. Eskild S Larsen 1988(S) AK Nordland 210 142.5 260 612.5 82.50 0.6699 410.31

Herrer Sub-Junior
1. Marcus Boesen 1999(SJ) Thisted VF 276 175 282.5 733.5 118.84 0.5762 422.64
2. Martin Wilkens 1999(SJ) Haderslev SK 210 110 252.5 572.5 73.14 0.7254 415.29
3. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 235 150 240 625 91.98 0.6315 394.69
4. Marcus Kruse 1999(SJ) Ebeltoft SK 200 142.5 242.5 585 91.88 0.6319 369.66
5. Frederik Sibtsen 1999(SJ) Fyns SK 222.5 127.5 250 600 116.58 0.5790 347.40
6. Alex L Dietz 1999(SJ) Hjørring SS 192.5 130 195 517.5 101.08 0.6060 313.61
7. Jesper M Pedersen 2000(SJ) Thisted VF 102.5 75 125 302.5 63.50 0.8111 245.36
8. Fillip O Andersen 2000(SJ) Thisted VF 147.5 87.5 165 400 100.74 0.6068 242.72

Herrer Junior
1. Matti Christensen 1995(J) Thisted VF 240 190 227.5 657.5 73.94 0.7197 473.20
2. Joakim Jørgensen 1994(J) Roskilde AK 245 165 287.5 697.5 92.18 0.6309 440.05
3. Lukas Moesgaard 1994(J) Ares 185 132.5 205 522.5 65.16 0.7936 414.66
4. Ole S Borup 1995(J) Hvidovre SF 257.5 165 295 717.5 118.74 0.5764 413.57
5. Daniel KB Fischer 1995(J) Sportshøjskolen 230 170 282.5 682.5 103.92 0.5998 409.36
6. Patryk Bolek 1994(J) Thisted VF 215 135 260 610 82.30 0.6709 409.25
7. Rasmus L Jørgensen 1994(J) Hvidovre SF 225 155 240 620 88.70 0.6432 398.78
8. Martin S Nielsen 1994(J) AK Frem 232.5 170 267.5 670 136.44 0.5610 375.87
9. Jesper Jacobsen 1995(J) Sportshøjskolen 230 140 150 520 81.84 0.6732 350.06


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt