SM Bænkpres 2016

ER Powerlifting, d. 4 Sep 2016


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Københavns SK 54
Daryoush Yazdanyar 1986(S) H 1. 12 12
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 12 24
Tim Nielsen 1965(M2) H 1. 12 36
Per Berndorff 1960(M2) H 2. 9 45
Peder Hindborg 1986(S) H 2. 9 54
Rasmus H Winther 1996(J) H 3. 8 62

2. Ares 44
Michael Melchorsen 1972(M1) H 1. 12 12
Klaus Larsen 1972(M1) H 1. 12 24
Gert Olsen 1963(M2) H 1. 12 36
Horst Diter 1943(M4) H 3. 8 44

3. Roskilde AK 27
Frederik S Haslund 1992(S) H 2. 9 9
Bent Hansen 1941(M4) H 2. 9 18
Tina Lund-lassen 1989(S) D 2. 9 27

4. ER Powerlifting 20
Jonas B Andersen 1989(S) H 1. 12 12
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 3. 8 20
Mette G Jensen 1985(S) D - 0 20

5. Hvidovre SF 14
Johannes W Andersen 1988(S) H 4. 7 7
Thomas Prehn 1974(M1) H 4. 7 14

6. Rødby M 12
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 12 12

7. Tårnby SK 8
Claus Jørgensen 1964(M2) H 3. 8 8

8. Albertslund SF 6
Allan S Kornval 1944(M4) H 5. 6 6
Navn Født Køn # P Samlet

1. Københavns SK 465.92
Per Berndorff 1960(M2) H 2. 113.26 113.26
Peder Hindborg 1986(S) H 2. 94.12 207.38
Daryoush Yazdanyar 1986(S) H 1. 87.36 294.74
Rasmus H Winther 1996(J) H 3. 87.02 381.77
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 84.15 465.92
Tim Nielsen 1965(M2) H 1. 71.49 537.41

2. Ares 411.15
Michael Melchorsen 1972(M1) H 1. 135.53 135.53
Klaus Larsen 1972(M1) H 1. 116.46 252.00
Gert Olsen 1963(M2) H 1. 97.56 349.55
Horst Diter 1943(M4) H 3. 61.60 411.15

3. Roskilde AK 241.53
Frederik S Haslund 1992(S) H 2. 115.20 115.20
Bent Hansen 1941(M4) H 2. 67.34 182.54
Tina Lund-lassen 1989(S) D 2. 59.00 241.53

4. ER Powerlifting 211.37
Jonas B Andersen 1989(S) H 1. 111.70 111.70
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 3. 99.67 211.37
Mette G Jensen 1985(S) D - 211.37

5. Hvidovre SF 151.81
Johannes W Andersen 1988(S) H 4. 85.19 85.19
Thomas Prehn 1974(M1) H 4. 66.63 151.81

6. Tårnby SK 105.05
Claus Jørgensen 1964(M2) H 3. 105.05 105.05

7. Rødby M 101.98
Marianne Nordstrøm 1980(S) D 1. 101.98 101.98

8. Albertslund SF 62.59
Allan S Kornval 1944(M4) H 5. 62.59 62.59


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt