Jørgen Krog Cup Bænkpres 2015

Videbæk, d. 25 Apr 2015


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot BP Points Rekorder

Damer Senior
57 kg
1. Cornelia S Storm 1980(S) Copenhagen PL 54.30 1.2054 4 85 102.46
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 83.00 0.8972 11 81 72.67 DR Klass...
+84 kg
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 125.35 0.7935 13 130 103.16 DR Klass...

Herrer Senior
83 kg
1. Kasper Odsbjerg 1989(S) Sportshøjskolen 80.60 0.6795 27 155 105.32
2. Hans L Christensen 1991(S) Ry MK 82.45 0.6701 21 155 103.87
3. Henrik Wadim 1982(S) AK Nordland 82.75 0.6687 20 145 96.96
4. Martin B Rasmussen 1986(S) AK Frem 75.95 0.7064 22 115 81.24
5. Morten K Hansen 1988(S) Videbæk SK 80.20 0.6816 25 110 74.98
93 kg
1. Oliver Olesen 1990(S) Videbæk SK 90.00 0.6384 37 200 127.68
2. Timmy Ibro 1989(S) Sportshøjskolen 84.70 0.6597 38 172.5 113.80
3. René Als-Frederiksen 1979(S) Aalborg SK 92.85 0.6287 34 150 94.31
4. Sune A Frederiksen 1977(S) Hjørring SS 90.80 0.6356 45 127.5 81.04
105 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 95.05 0.6219 33 172.5 107.28
2. Mathias Blanchholm 1989(S) Teutonia 100.50 0.6074 40 167.5 101.74
3. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 100.70 0.6069 44 135 81.93
120 kg
1. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 107.60 0.5926 36 175 103.71
2. Tadas Petrokas 1986(S) Videbæk SK 111.45 0.5862 41 165 96.72
3. Michael Nørlev 1978(S) Hjørring SS 105.40 0.5968 39 145 86.54
4. Alex G Thorsen 1990(S) ER Powerlifting 105.30 0.5970 42 97.5 58.21
+120 kg
1. Niels H Christensen 1977(S) Aalborg SK 129.65 0.5659 43 175 99.03

Herrer Junior
83 kg
1. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 74.80 0.7139 24 127.5 91.02
2. Mesud Sarmanlu 1996(J) Aarhus AK 75.70 0.7080 29 125 88.50
3. Sonny M Kastberg 1995(J) AK Nordland 75.50 0.7093 26 122.5 86.89
4. Lasse D Sørensen 1993(J) AK Nordland 81.95 0.6726 28 95 63.90
93 kg
1. Daniel H Sørensen 1996(J) Ry MK 90.90 0.6352 23 137.5 87.34

Herrer Masters 1
83 kg
1. Frank Brunhøj 1970(M1) AK Frem 79.70 0.6843 12 137.5 94.09
2. Jesper Mogensen 1969(M1) Videbæk SK 76.15 0.7051 10 100 70.51
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 113.35 0.5833 9 190 110.83
2. Peter Wood 1968(M1) AK Nordland 106.30 0.5950 5 140 83.30

Herrer Masters 2
93 kg
1. Gert Sørensen 1962(M2) Ry MK 91.30 0.6338 8 135 85.56
105 kg
1. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 101.20 0.6057 15 142.5 86.31
2. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 95.85 0.6196 6 135 83.65
3. Svend L Christensen 1958(M2) Ry MK 96.15 0.6187 16 130 80.43

Herrer Masters 3
105 kg
1. Jan B Traulsen 1948(M3) Teutonia 104.95 0.5977 7 132.5 79.20

Herrer Masters 4
93 kg
1. Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK 86.05 0.6538 14 125 81.73


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt