Jørgen Krog Cup Bænkpres 2015

Videbæk, d. 25 Apr 2015


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points

Damer Senior
1. Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 130 125.35 0.7935 103.16
2. Cornelia S Storm 1980(S) Copenhagen PL 85 54.30 1.2054 102.46
3. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 81 83.00 0.8972 72.67

Herrer Senior
1. Oliver Olesen 1990(S) Videbæk SK 200 90.00 0.6384 127.68
2. Timmy Ibro 1989(S) Sportshøjskolen 172.5 84.70 0.6597 113.80
3. Martin Faber 1982(S) AK Frem 172.5 95.05 0.6219 107.28
4. Kasper Odsbjerg 1989(S) Sportshøjskolen 155 80.60 0.6795 105.32
5. Hans L Christensen 1991(S) Ry MK 155 82.45 0.6701 103.87
6. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 175 107.60 0.5926 103.71
7. Mathias Blanchholm 1989(S) Teutonia 167.5 100.50 0.6074 101.74
8. Niels H Christensen 1977(S) Aalborg SK 175 129.65 0.5659 99.03
9. Henrik Wadim 1982(S) AK Nordland 145 82.75 0.6687 96.96
10. Tadas Petrokas 1986(S) Videbæk SK 165 111.45 0.5862 96.72
11. René Als-Frederiksen 1979(S) Aalborg SK 150 92.85 0.6287 94.31
12. Michael Nørlev 1978(S) Hjørring SS 145 105.40 0.5968 86.54
13. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 135 100.70 0.6069 81.93
14. Martin B Rasmussen 1986(S) AK Frem 115 75.95 0.7064 81.24
15. Sune A Frederiksen 1977(S) Hjørring SS 127.5 90.80 0.6356 81.04
16. Morten K Hansen 1988(S) Videbæk SK 110 80.20 0.6816 74.98
17. Alex G Thorsen 1990(S) ER Powerlifting 97.5 105.30 0.5970 58.21

Herrer Junior
1. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 127.5 74.80 0.7139 91.02
2. Mesud Sarmanlu 1996(J) Aarhus AK 125 75.70 0.7080 88.50
3. Daniel H Sørensen 1996(J) Ry MK 137.5 90.90 0.6352 87.34
4. Sonny M Kastberg 1995(J) AK Nordland 122.5 75.50 0.7093 86.89
5. Lasse D Sørensen 1993(J) AK Nordland 95 81.95 0.6726 63.90

Herrer Masters 1
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 190 113.35 0.5833 110.83
2. Frank Brunhøj 1970(M1) AK Frem 137.5 79.70 0.6843 94.09
3. Peter Wood 1968(M1) AK Nordland 140 106.30 0.5950 83.30
4. Jesper Mogensen 1969(M1) Videbæk SK 100 76.15 0.7051 70.51

Herrer Masters 2
1. Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland 142.5 101.20 0.6057 86.31
2. Gert Sørensen 1962(M2) Ry MK 135 91.30 0.6338 85.56
3. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 135 95.85 0.6196 83.65
4. Svend L Christensen 1958(M2) Ry MK 130 96.15 0.6187 80.43

Herrer Masters 3
1. Jan B Traulsen 1948(M3) Teutonia 132.5 104.95 0.5977 79.20

Herrer Masters 4
1. Hans J Jørgensen 1944(M4) Aalborg SK 125 86.05 0.6538 81.73


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt