Jørgen Krog Cup Bænkpres 2015

Videbæk, d. 25 Apr 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Ry MK 53
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12
Daniel H Sørensen 1996(J) H 1. 12 24
Gert Sørensen 1962(M2) H 1. 12 36
Hans L Christensen 1991(S) H 2. 9 45
Svend L Christensen 1958(M2) H 3. 8 53

2. AK Nordland 44
Lars Guldberg 1963(M2) H 1. 12 12
Peter Wood 1968(M1) H 2. 9 21
Henrik Wadim 1982(S) H 3. 8 29
Sonny M Kastberg 1995(J) H 3. 8 37
Lasse D Sørensen 1993(J) H 4. 7 44

3. AK Frem 43
Martin Faber 1982(S) H 1. 12 12
Frank Brunhøj 1970(M1) H 1. 12 24
Lasse Sommer 1993(J) H 1. 12 36
Martin B Rasmussen 1986(S) H 4. 7 43

4. Videbæk SK 36
Oliver Olesen 1990(S) H 1. 12 12
Tadas Petrokas 1986(S) H 2. 9 21
Jesper Mogensen 1969(M1) H 2. 9 30
Morten K Hansen 1988(S) H 5. 6 36

5. Hjørring SS 35
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 12 12
Michael Nørlev 1978(S) H 3. 8 20
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 3. 8 28
Sune A Frederiksen 1977(S) H 4. 7 35

6. Aalborg SK 32
Niels H Christensen 1977(S) H 1. 12 12
Hans J Jørgensen 1944(M4) H 1. 12 24
René Als-Frederiksen 1979(S) H 3. 8 32

7. Gudenådalens SK 21
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 12 12
John Lukassen 1961(M2) H 2. 9 21

 . Sportshøjskolen 21
Kasper Odsbjerg 1989(S) H 1. 12 12
Timmy Ibro 1989(S) H 2. 9 21

 . Teutonia 21
Jan B Traulsen 1948(M3) H 1. 12 12
Mathias Blanchholm 1989(S) H 2. 9 21

10. Copenhagen PL 12
Cornelia S Storm 1980(S) D 1. 12 12

 . Herkules 12
Bo H Jensen 1986(S) H 1. 12 12

12. Aarhus AK 9
Mesud Sarmanlu 1996(J) H 2. 9 9

13. ER Powerlifting 7
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 7 7
Navn Født Køn # P Samlet

1. Ry MK 460.36
Hans L Christensen 1991(S) H 2. 103.87 103.87
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 103.16 207.02
Daniel H Sørensen 1996(J) H 1. 87.34 294.36
Gert Sørensen 1962(M2) H 1. 85.56 379.92
Svend L Christensen 1958(M2) H 3. 80.43 460.36

2. AK Nordland 417.36
Henrik Wadim 1982(S) H 3. 96.96 96.96
Sonny M Kastberg 1995(J) H 3. 86.89 183.85
Lars Guldberg 1963(M2) H 1. 86.31 270.16
Peter Wood 1968(M1) H 2. 83.30 353.46
Lasse D Sørensen 1993(J) H 4. 63.90 417.36

3. AK Frem 373.63
Martin Faber 1982(S) H 1. 107.28 107.28
Frank Brunhøj 1970(M1) H 1. 94.09 201.37
Lasse Sommer 1993(J) H 1. 91.02 292.39
Martin B Rasmussen 1986(S) H 4. 81.24 373.63

4. Videbæk SK 369.89
Oliver Olesen 1990(S) H 1. 127.68 127.68
Tadas Petrokas 1986(S) H 2. 96.72 224.40
Morten K Hansen 1988(S) H 5. 74.98 299.38
Jesper Mogensen 1969(M1) H 2. 70.51 369.89

5. Hjørring SS 322.18
Michael Nørlev 1978(S) H 3. 86.54 86.54
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 3. 81.93 168.47
Sune A Frederiksen 1977(S) H 4. 81.04 249.51
Lise Frederiksen 1982(S) D 1. 72.67 322.18

6. Aalborg SK 275.06
Niels H Christensen 1977(S) H 1. 99.03 99.03
René Als-Frederiksen 1979(S) H 3. 94.31 193.34
Hans J Jørgensen 1944(M4) H 1. 81.73 275.06

7. Sportshøjskolen 219.12
Timmy Ibro 1989(S) H 2. 113.80 113.80
Kasper Odsbjerg 1989(S) H 1. 105.32 219.12

8. Gudenådalens SK 194.47
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 110.83 110.83
John Lukassen 1961(M2) H 2. 83.65 194.47

9. Teutonia 180.94
Mathias Blanchholm 1989(S) H 2. 101.74 101.74
Jan B Traulsen 1948(M3) H 1. 79.20 180.94

10. Herkules 103.71
Bo H Jensen 1986(S) H 1. 103.71 103.71

11. Copenhagen PL 102.46
Cornelia S Storm 1980(S) D 1. 102.46 102.46

12. Aarhus AK 88.50
Mesud Sarmanlu 1996(J) H 2. 88.50 88.50

13. ER Powerlifting 58.21
Alex G Thorsen 1990(S) H 4. 58.21 58.21


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt