DM Klassisk 2015

Thisted, d. 5-6 Apr 2015


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ BP DL Total Vægt WF Points

Damer Senior
1. Tanja S Olsen 1990(S) Københavns SK 120 67.5 167.5 355 61.30 1.0966 389.29
2. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 105 70 157.5 332.5 56.65 1.1660 387.70
3. Bodil Hermansen 1990(S) Target 122.5 65 157.5 345 71.20 0.9834 339.27
4. Katarina Thomsen 1991(S) Sportshøjskolen 105 75 137.5 317.5 65.80 1.0397 330.11
5. Erika M Andersen 1991(S) Sportshøjskolen 97.5 82.5 120 300 61.55 1.0932 327.96
6. Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 117.5 70 150 337.5 75.75 0.9448 318.87
7. Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 140 77.5 170 387.5 132.40 0.7857 304.46
8. Nynne Bjerg 1987(S) Sportshøjskolen 125 60 127.5 312.5 77.70 0.9304 290.75
9. Camilla M Kristensen 1988(S) Københavns SK 130 70 165 365 130.90 0.7873 287.37
10. Lisbeth Eugenie 1988(S) ER Powerlifting 67.5 50 90 207.5 61.40 1.0952 227.25
11. Anne Mie Sølvkjær 1986(S) ER Powerlifting 60 37.5 75 172.5 62.80 1.0765 185.70

Damer Junior
1. Jasmine Madsen 1995(J) HG Styrkeløft 97.5 60 115 272.5 63.00 1.0740 292.67

Damer Masters 1
1. Trille Kyvsgaard 1968(M1) ER Powerlifting 55 35 80 170 55.65 1.1824 201.01

Damer Masters 3
1. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 75 47.5 125 247.5 62.50 1.0805 267.42

Herrer Senior
1. Oliver Olesen 1990(S) Videbæk SK 240 205.5 250 695.5 88.10 0.6455 448.95
2. Nicki Lentz 1992(J) Sportshøjskolen 247.5 147.5 247.5 642.5 82.85 0.6682 429.32
3. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 252.5 192.5 250 695 104.80 0.5980 415.61
4. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 232.5 167.5 267.5 667.5 104.25 0.5991 399.90
5. Tadas Petrokas 1986(S) Videbæk SK 240 165 275 680 110.95 0.5870 399.16
6. Leo Smith 1987(S) Aarhus AK 240 145 280 665 103.95 0.5997 398.80
7. Eskild S Larsen 1988(S) AK Nordland 200 135 255 590 82.65 0.6692 394.83
8. Jonas Møll 1989(S) Aalborg SK 180 107.5 235 522.5 73.05 0.7260 379.34
9. Jacob Prehn 1980(S) Hvidovre SF 210 142.5 232.5 585 91.55 0.6330 370.31
10. Andreas Klug 1984(S) Pure PP 165 127.5 215 507.5 72.75 0.7282 369.56
11. Jon Madsen 1985(S) Københavns SK 212.5 145 220 577.5 91.30 0.6338 366.02
12. Henrik Wadim 1982(S) AK Nordland 180 142.5 217.5 540 83.00 0.6675 360.45
13. Mikkel Sølvkjær 1987(S) Hvidovre SF 200 135 230 565 91.00 0.6349 358.72
14. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 200 140 260 600 105.25 0.5971 358.26
15. Martin B Rasmussen 1986(S) AK Frem 165 110 212.5 487.5 73.30 0.7242 353.05
16. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 185 120 250 555 90.85 0.6354 352.65
17. Esben Neupart 1992(J) Aarhus AK 175 125 202.5 502.5 80.95 0.6777 340.54
18. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 155 125 190 470 73.45 0.7232 339.90
19. Jacob Carstensen 1986(S) Aarhus AK 160 75 227.5 462.5 73.10 0.7256 335.59
20. Thomas B Jensen 1982(S) AK Nordland 175 110 212.5 497.5 82.15 0.6716 334.12
21. Michael Nørlev 1978(S) Hjørring SS 187.5 145 225 557.5 107.05 0.5936 330.93
22. Jesper B Medhus 1979(S) AK Frem 180 107.5 200 487.5 82.50 0.6699 326.58
23. Jakob K Ratz 1990(S) Aarhus AK 165 95 225 485 81.95 0.6726 326.21
24. Michael Stausholm 1982(S) AK Nordland 190 122.5 230 542.5 106.65 0.5944 322.46
25. Jonas Hansen 1978(S) AK Nordland 170 135 230 535 121.80 0.5730 306.56
26. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 125 107.5 150 382.5 71.05 0.7410 283.43
27. Casper Karlsen 1986(S) AK Nordland 170 125 175 470 114.45 0.5818 273.45
28. Malik Lennert 1989(S) HG Styrkeløft 145 110 162.5 417.5 121.55 0.5732 239.31
- Mads Andreassen 1989(S) Copenhagen PL 225 0 220 91.25 0.6340
- Kasper K Rasmussen 1992(J) Copenhagen PL 0 172.5 0 104.00 0.5996

Herrer Sub-Junior
1. Tobias B Petersen 1997(SJ) Hvidovre SF 200.5 128 230.5 559 92.35 0.6303 352.34
2. Simon B Rasmussen 1999(SJ) Horsens SK 172.5 117.5 210 500 94.50 0.6235 311.75
3. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 150 100 185 435 84.60 0.6601 287.14
4. Daniel Lauritsen 1997(SJ) Rødby M 110 80 140 330 75.25 0.7109 234.60

Herrer Junior
1. Matti Christensen 1995(J) Thisted VF 197.5 160 212.5 570 65.70 0.7881 449.22
2. Lazar Kuburovic 1992(J) Københavns SK 237.5 192.5 280 710 104.65 0.5983 424.79
3. Joakim Jørgensen 1994(J) Roskilde AK 220 150 255 625 89.35 0.6408 400.50
4. Jesper Jacobsen 1995(J) Thisted VF 187.5 122.5 207.5 517.5 69.85 0.7506 388.44
5. Emil I Fuglsang 1992(J) SK Atlas 190 135 242.5 567.5 89.65 0.6397 363.03
6. Frederik S Valeur 1992(J) Horsens SK 185 150 235 570 91.15 0.6343 361.55
7. Paw Eistrup 1993(J) Sportshøjskolen 180 120 230 530 81.55 0.6746 357.54
8. Christian H Hansen 1996(J) Københavns SK 205 130 210 545 90.30 0.6373 347.33
9. Philip Poulsen 1996(J) Ebeltoft SK 215 135 215 565 103.55 0.6005 339.28
10. Jesper H Hemmingsen 1992(J) HG Styrkeløft 190 135 230 555 101.00 0.6062 336.44
11. Peter F Kristensen 1996(J) Ebeltoft SK 155 100 192.5 447.5 72.65 0.7289 326.18
12. Jeppe S Møller 1996(J) Aalborg SK 190 140 230 560 117.70 0.5776 323.46
13. Andreas Christensen 1995(J) Rødby M 165 115 190 470 81.20 0.6764 317.91
14. Kasper Hartvigsen 1992(J) ER Powerlifting 172.5 107.5 195 475 82.70 0.6689 317.73
15. Morten L Jensen 1993(J) ER Powerlifting 145 107.5 180 432.5 75.30 0.7106 307.34
16. Mads T Petersen 1992(J) Aarhus AK 155 90 175 420 72.70 0.7285 305.97
17. Mads Østergaard 1995(J) Aarhus AK 167.5 135 200 502.5 103.00 0.6017 302.35
18. Niklas R Damm 1993(J) HG Styrkeløft 165 137.5 180 482.5 97.10 0.6161 297.27
19. Matias B Andersen 1993(J) HG Styrkeløft 150 100 190 440 91.75 0.6323 278.21
20. Tobias Nielsen 1996(J) Aalborg SK 150 90 195 435 121.30 0.5735 249.47
- Kristian Lyng 1994(J) Sportshøjskolen 0 112.5 210 91.15 0.6343

Herrer Masters 1
1. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 230 162.5 275 667.5 120.15 0.5748 383.68
2. Jesper E Overgaard 1974(M1) Aalborg SK 202.5 145 240 587.5 92.20 0.6308 370.60
3. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 210 178 230 618 120.00 0.5749 355.29
4. Peter Wood 1968(M1) AK Nordland 185 137.5 237.5 560 108.15 0.5916 331.30
5. Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) ER Powerlifting 155 125 182.5 462.5 90.50 0.6366 294.43
6. Bo Jensen 1967(M1) Aarhus AK 130 165 145 440 98.60 0.6121 269.32

Herrer Masters 2
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 192.5 150 235.5 578 108.30 0.5914 341.83
2. Jan Horshauge 1962(M2) Hjørring SS 200 150 222.5 572.5 106.50 0.5946 340.41
3. George Olesen 1960(M2) AK Jyden 225 130 200 555 103.55 0.6005 333.28
4. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 140 100 212.5 452.5 82.90 0.6680 302.27
5. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 150 125 175 450 82.55 0.6697 301.37

Herrer Masters 3
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 100 137.5 180 417.5 107.55 0.5927 247.45

Herrer Masters 4
1. Peter Vintersborg 1941(M4) HG Styrkeløft 130 120 160 410 93.30 0.6272 257.15
2. Erling Johansen 1944(M4) HG Styrkeløft 130 70 155 355 81.05 0.6772 240.41


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt