DM Klassisk 2015

Thisted, d. 5-6 Apr 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. AK Nordland 42
Jonas Hansen 1978(S) H 1. 12 12
Eskild S Larsen 1988(S) H 2. 9 21
Henrik Wadim 1982(S) H 3. 8 29
Michael Stausholm 1982(S) H 4. 7 36
Thomas B Jensen 1982(S) H 5. 6 42
Casper Karlsen 1986(S) H 5. 6 48

2. AK Frem 26
Martin B Rasmussen 1986(S) H 3. 8 8
Lasse Sommer 1993(J) H 4. 7 15
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 5. 6 21
Jesper B Medhus 1979(S) H 6. 5 26

3. Aarhus AK 25
Leo Smith 1987(S) H 3. 8 8
Esben Neupart 1992(J) H 4. 7 15
Jacob Carstensen 1986(S) H 5. 6 21
Jakob K Ratz 1990(S) H 7. 4 25

4. Videbæk SK 24
Oliver Olesen 1990(S) H 1. 12 12
Tadas Petrokas 1986(S) H 1. 12 24

5. Københavns SK 20
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 12 12
Jon Madsen 1985(S) H 3. 8 20

6. Hjørring SS 17
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 2. 9 9
Michael Nørlev 1978(S) H 3. 8 17

7. Hvidovre SF 16
Jacob Prehn 1980(S) H 2. 9 9
Mikkel Sølvkjær 1987(S) H 4. 7 16

8. Aalborg SK 12
Jonas Møll 1989(S) H 1. 12 12

 . Sportshøjskolen 12
Nicki Lentz 1992(J) H 1. 12 12

10. Pure PP 9
Andreas Klug 1984(S) H 2. 9 9

 . HG Styrkeløft 9
Malik Lennert 1989(S) H 2. 9 9

 . Herkules 9
Bo H Jensen 1986(S) H 2. 9 9

13. Thisted VF 5
Kristinn Arnason 1986(S) H 6. 5 5

14. Copenhagen PL 0
Mads Andreassen 1989(S) H - 0 0
Kasper K Rasmussen 1992(J) H - 0 0

Damer Senior

1. Sportshøjskolen 27
Katarina Thomsen 1991(S) D 2. 9 9
Erika M Andersen 1991(S) D 2. 9 18
Nynne Bjerg 1987(S) D 2. 9 27

2. Target 24
Bodil Hermansen 1990(S) D 1. 12 12
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 1. 12 24

3. Københavns SK 21
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 12 12
Camilla M Kristensen 1988(S) D 2. 9 21

4. ER Powerlifting 15
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 3. 8 8
Anne Mie Sølvkjær 1986(S) D 4. 7 15

5. Roskilde AK 12
Pia Skovborg 1963(M2) D 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 12 12

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Rødby M 21
Daniel Lauritsen 1997(SJ) H 1. 12 12
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 2. 9 21

2. Hvidovre SF 12
Tobias B Petersen 1997(SJ) H 1. 12 12

 . Horsens SK 12
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 1. 12 12

Damer & Herrer Junior

1. HG Styrkeløft 32
Jasmine Madsen 1995(J) D 1. 12 12
Jesper H Hemmingsen 1992(J) H 3. 8 20
Niklas R Damm 1993(J) H 5. 6 26
Matias B Andersen 1993(J) H 5. 6 32

2. Thisted VF 24
Matti Christensen 1995(J) H 1. 12 12
Jesper Jacobsen 1995(J) H 1. 12 24

 . Aalborg SK 24
Jeppe S Møller 1996(J) H 1. 12 12
Tobias Nielsen 1996(J) H 1. 12 24

4. Københavns SK 19
Lazar Kuburovic 1992(J) H 1. 12 12
Christian H Hansen 1996(J) H 4. 7 19

5. Ebeltoft SK 18
Philip Poulsen 1996(J) H 2. 9 9
Peter F Kristensen 1996(J) H 2. 9 18

6. ER Powerlifting 16
Kasper Hartvigsen 1992(J) H 2. 9 9
Morten L Jensen 1993(J) H 4. 7 16

7. Aarhus AK 15
Mads T Petersen 1992(J) H 3. 8 8
Mads Østergaard 1995(J) H 4. 7 15

8. Roskilde AK 12
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 12 12

 . Sportshøjskolen 12
Paw Eistrup 1993(J) H 1. 12 12
Kristian Lyng 1994(J) H - 0 12

10. Horsens SK 9
Frederik S Valeur 1992(J) H 2. 9 9

11. Rødby M 8
Andreas Christensen 1995(J) H 3. 8 8

 . SK Atlas 8
Emil I Fuglsang 1992(J) H 3. 8 8

Damer & Herrer Masters

1. ER Powerlifting 30
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 1. 12 12
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 9 21
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 2. 9 30

2. Thisted VF 24
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 12 12
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 12 24

 . HG Styrkeløft 24
Peter Vintersborg 1941(M4) H 1. 12 12
Erling Johansen 1944(M4) H 1. 12 24

4. Rødby M 12
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 12 12

 . SK Atlas 12
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 12 12

 . Aalborg SK 12
Jesper E Overgaard 1974(M1) H 1. 12 12

 . Aarhus AK 12
Bo Jensen 1967(M1) H 1. 12 12

 . AK Jyden 12
George Olesen 1960(M2) H 1. 12 12

 . AK Odin 12
Kim Salby 1961(M2) H 1. 12 12

 . Tårnby SK 12
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 12 12

11. AK Nordland 9
Peter Wood 1968(M1) H 2. 9 9

 . Hjørring SS 9
Jan Horshauge 1962(M2) H 2. 9 9
Navn Født Køn # P Samlet

Herrer Senior

1. AK Nordland 1718.42
Eskild S Larsen 1988(S) H 2. 394.83 394.83
Henrik Wadim 1982(S) H 3. 360.45 755.28
Thomas B Jensen 1982(S) H 5. 334.12 1089.40
Michael Stausholm 1982(S) H 4. 322.46 1411.86
Jonas Hansen 1978(S) H 1. 306.56 1718.42
Casper Karlsen 1986(S) H 5. 273.45 1991.86

2. Aarhus AK 1401.15
Leo Smith 1987(S) H 3. 398.80 398.80
Esben Neupart 1992(J) H 4. 340.54 739.35
Jacob Carstensen 1986(S) H 5. 335.59 1074.94
Jakob K Ratz 1990(S) H 7. 326.21 1401.15

3. AK Frem 1372.18
Martin B Rasmussen 1986(S) H 3. 353.05 353.05
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 5. 352.65 705.70
Lasse Sommer 1993(J) H 4. 339.90 1045.60
Jesper B Medhus 1979(S) H 6. 326.58 1372.18

4. Videbæk SK 848.11
Oliver Olesen 1990(S) H 1. 448.95 448.95
Tadas Petrokas 1986(S) H 1. 399.16 848.11

5. Københavns SK 781.63
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 415.61 415.61
Jon Madsen 1985(S) H 3. 366.02 781.63

6. Hvidovre SF 729.02
Jacob Prehn 1980(S) H 2. 370.31 370.31
Mikkel Sølvkjær 1987(S) H 4. 358.72 729.02

7. Hjørring SS 689.19
Bjørn Frederiksen 1979(S) H 2. 358.26 358.26
Michael Nørlev 1978(S) H 3. 330.93 689.19

8. Sportshøjskolen 429.32
Nicki Lentz 1992(J) H 1. 429.32 429.32

9. Herkules 399.90
Bo H Jensen 1986(S) H 2. 399.90 399.90

10. Aalborg SK 379.34
Jonas Møll 1989(S) H 1. 379.34 379.34

11. Pure PP 369.56
Andreas Klug 1984(S) H 2. 369.56 369.56

12. Thisted VF 283.43
Kristinn Arnason 1986(S) H 6. 283.43 283.43

13. HG Styrkeløft 239.31
Malik Lennert 1989(S) H 2. 239.31 239.31

14. Copenhagen PL
Mads Andreassen 1989(S) H -
Kasper K Rasmussen 1992(J) H -

Damer Senior

1. Sportshøjskolen 948.82
Katarina Thomsen 1991(S) D 2. 330.11 330.11
Erika M Andersen 1991(S) D 2. 327.96 658.07
Nynne Bjerg 1987(S) D 2. 290.75 948.82

2. Københavns SK 676.66
Tanja S Olsen 1990(S) D 1. 389.29 389.29
Camilla M Kristensen 1988(S) D 2. 287.37 676.66

3. Target 658.14
Bodil Hermansen 1990(S) D 1. 339.27 339.27
Charlotte Esbjørn 1968(M1) D 1. 318.87 658.14

4. ER Powerlifting 412.95
Lisbeth Eugenie 1988(S) D 3. 227.25 227.25
Anne Mie Sølvkjær 1986(S) D 4. 185.70 412.95

5. Horsens SK 387.70
Eva Buxbom 1969(M1) D 1. 387.70 387.70

6. Roskilde AK 304.46
Pia Skovborg 1963(M2) D 1. 304.46 304.46

Damer & Herrer Sub-Junior

1. Rødby M 521.74
Jesper Vogelius 2000(SJ) H 2. 287.14 287.14
Daniel Lauritsen 1997(SJ) H 1. 234.60 521.74

2. Hvidovre SF 352.34
Tobias B Petersen 1997(SJ) H 1. 352.34 352.34

3. Horsens SK 311.75
Simon B Rasmussen 1999(SJ) H 1. 311.75 311.75

Damer & Herrer Junior

1. HG Styrkeløft 1204.59
Jesper H Hemmingsen 1992(J) H 3. 336.44 336.44
Niklas R Damm 1993(J) H 5. 297.27 633.71
Jasmine Madsen 1995(J) D 1. 292.67 926.37
Matias B Andersen 1993(J) H 5. 278.21 1204.59

2. Thisted VF 837.65
Matti Christensen 1995(J) H 1. 449.22 449.22
Jesper Jacobsen 1995(J) H 1. 388.44 837.65

3. Københavns SK 772.12
Lazar Kuburovic 1992(J) H 1. 424.79 424.79
Christian H Hansen 1996(J) H 4. 347.33 772.12

4. Ebeltoft SK 665.47
Philip Poulsen 1996(J) H 2. 339.28 339.28
Peter F Kristensen 1996(J) H 2. 326.18 665.47

5. ER Powerlifting 625.06
Kasper Hartvigsen 1992(J) H 2. 317.73 317.73
Morten L Jensen 1993(J) H 4. 307.34 625.06

6. Aarhus AK 608.32
Mads T Petersen 1992(J) H 3. 305.97 305.97
Mads Østergaard 1995(J) H 4. 302.35 608.32

7. Aalborg SK 572.93
Jeppe S Møller 1996(J) H 1. 323.46 323.46
Tobias Nielsen 1996(J) H 1. 249.47 572.93

8. Roskilde AK 400.50
Joakim Jørgensen 1994(J) H 1. 400.50 400.50

9. SK Atlas 363.03
Emil I Fuglsang 1992(J) H 3. 363.03 363.03

10. Horsens SK 361.55
Frederik S Valeur 1992(J) H 2. 361.55 361.55

11. Sportshøjskolen 357.54
Paw Eistrup 1993(J) H 1. 357.54 357.54
Kristian Lyng 1994(J) H - 357.54

12. Rødby M 317.91
Andreas Christensen 1995(J) H 3. 317.91 317.91

Damer & Herrer Masters

1. ER Powerlifting 796.80
Erik Rasmussen 1962(M2) H 2. 301.37 301.37
Kenneth Kyvsgaard 1967(M1) H 2. 294.43 595.79
Trille Kyvsgaard 1968(M1) D 1. 201.01 796.80

2. Thisted VF 651.10
Stephan Vorup 1973(M1) H 1. 383.68 383.68
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 267.42 651.10

3. HG Styrkeløft 497.56
Peter Vintersborg 1941(M4) H 1. 257.15 257.15
Erling Johansen 1944(M4) H 1. 240.41 497.56

4. Aalborg SK 370.60
Jesper E Overgaard 1974(M1) H 1. 370.60 370.60

5. Rødby M 355.29
Thomas Skov 1971(M1) H 1. 355.29 355.29

6. Tårnby SK 341.83
Claus Jørgensen 1964(M2) H 1. 341.83 341.83

7. Hjørring SS 340.41
Jan Horshauge 1962(M2) H 2. 340.41 340.41

8. AK Jyden 333.28
George Olesen 1960(M2) H 1. 333.28 333.28

9. AK Nordland 331.30
Peter Wood 1968(M1) H 2. 331.30 331.30

10. AK Odin 302.27
Kim Salby 1961(M2) H 1. 302.27 302.27

11. Aarhus AK 269.32
Bo Jensen 1967(M1) H 1. 269.32 269.32

12. SK Atlas 247.45
Allan Fuglsang 1950(M3) H 1. 247.45 247.45


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt