ER Open, Klassisk Bænkpres 2015

Albertslund, d. 30-31 Jan 2015


Bedste klub, Placeringer og Wilks - Udstyr og Klassisk
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn K # P Samlet

1. SV Motor Barth 51
Jan Bast 1977(S) H 1. 12 12
Sven Lange 1980(S) H 2. 9 21
Benjamin Haugk 1990(S) H 2. 9 30
Martin Lange 1987(S) H 3. 8 38
René Groß 1981(S) H 4. 7 45
Jörg Langhammer 1980(S) H x 5. 6 51
Tobias Persen 1990(S) H 14. 1 52

2. SPUVI 50
Per Marius Hole 1989(S) H 1. 12 12
Viggo Torgersen 1964(M2) H 1. 12 24
Elise Novum 1996(J) D 3. 8 32
Jon Ramstad 1986(S) H 4. 7 39
Alf-Ivar Hellerud 1969(M1) H 4. 7 46
Kjell Bakken 1969(M1) H 7. 4 50

3. Ganddal AK 48
Alastair McColl 1981(S) H 1. 12 12
Kristoffer S Eikeland 1989(S) H 1. 12 24
Sebastian White 1993(J) H 2. 9 33
Lillann Haaland 1994(J) D 2. 9 42
Jøren S Eikeland 1984(S) H 8. 3 45
Kristoffer Lund 1993(J) H 8. 3 48

4. Sportshøjskolen 46
Yvonne Wamnes 1992(J) D 1. 12 12
Kathrine Kristensen 1987(S) D 1. 12 24
Malue JA Pedersen 1992(J) D x 1. 12 36
Kasper Odsbjerg 1989(S) H 3. 8 44
Jakob Thrane Mainz 1993(J) H 9. 2 46

5. Aarhus AK 44
Allan Riis 1971(M1) H 2. 9 9
Mesud Sarmanlu 1996(J) H x 2. 9 18
Niels Stærkjær 1966(M1) H 3. 8 26
Bergur Skovgaard 1965(M2) H 4. 7 33
Alexander Christensen 1992(J) H 5. 6 39
Martin Thyrsgaard 1990(S) H 6. 5 44
Keld B Ingerslev 1966(M1) H 7. 4 48
Bo Jensen 1967(M1) H 11. 1 49

6. Sandnes AK 37
Linda K Høiland 1979(S) D 1. 12 12
Sigve Valentinsen 1960(M2) H 3. 8 20
Renate Evertsen 1989(S) D 3. 8 28
Kjell Korneliussen 1972(M1) H 5. 6 34
Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) H 9. 2 36
Helge Sviland 1975(M1) H 11. 1 37
Henning Tornes 1976(S) H 14. 1 38

7. Sande KK 32
Espen Kirkhaug 1971(M1) H 1. 12 12
Lena Sjøl 1997(SJ) D 2. 9 21
Fredrik Sørbø 1993(J) H 6. 5 26
Yves Florelius 1963(M2) H 7. 4 30
Jan Sjøl 1959(M2) H 11. 1 31
Thomas S Nordqvist 1993(J) H 11. 1 32

8. SKA-Fræna 29
Svein Olav Farstad 1965(M2) H 2. 9 9
Erlend Tjelle 1987(S) H 3. 8 17
Kurt Einar Voldseth 1966(M1) H 5. 6 23
Torgeir Trondsen 1970(M1) H 8. 3 26
Trond Sandblåst 1986(S) H 9. 2 28
Pål Hatlebakk 1976(S) H 10. 1 29
Kjell Arne Bøe 1952(M3) H 11. 1 30

9. Kristiansand AK 24
Frank Gyland 1968(M1) H x 1. 12 12
Birger Sundstøl 1954(M3) H 1. 12 24

 . Københavns SK 24
Thomas Procida 1976(S) H x 1. 12 12
Camilla M Kristensen 1988(S) D x 1. 12 24

11. Brumunddal AK 24
Alf Granvang 1964(M2) H x 2. 9 9
Vidar A Ringvold 1955(M3) H x 3. 8 17
Tor Granvang 1963(M2) H x 4. 7 24

12. Rødby M 23
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 2. 9 9
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 3. 8 17
Bennie Andersen 1970(M1) H 5. 6 23

13. Hjørring SS 19
Lise Frederiksen 1982(S) D x 1. 12 12
Sune A Frederiksen 1977(S) H x 4. 7 19

14. Hvidovre SF 17
Jacob Prehn 1980(S) H x 2. 9 9
Mikkel Sølvkjær 1987(S) H x 3. 8 17

15. Ry MK 17
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 12 12
Svend L Christensen 1958(M2) H x 6. 5 17

16. Ares 12
Kåre Bradtberg 1998(SJ) H x 1. 12 12

 . Odense BBC 12
Mareks Bartasevics 1990(S) H x 1. 12 12

 . Team Asrian 12
Art Asrian 1979(S) H x 1. 12 12

 . ER Powerlifting 12
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 12 12

20. Tårnby SK 9
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 9 9
Navn Født Køn K # P Samlet

1. Ganddal AK 822.15
Alastair McColl 1981(S) H 1. 173.23 173.23
Kristoffer S Eikeland 1989(S) H 1. 170.35 343.57
Sebastian White 1993(J) H 2. 148.74 492.32
Jøren S Eikeland 1984(S) H 8. 122.09 614.41
Kristoffer Lund 1993(J) H 8. 111.96 726.37
Lillann Haaland 1994(J) D 2. 95.79 822.15

2. SV Motor Barth 781.96
Jan Bast 1977(S) H 1. 158.73 158.73
Sven Lange 1980(S) H 2. 142.08 300.80
Martin Lange 1987(S) H 3. 141.17 441.97
René Groß 1981(S) H 4. 139.22 581.19
Benjamin Haugk 1990(S) H 2. 119.67 700.86
Jörg Langhammer 1980(S) H x 5. 81.10 781.96
Tobias Persen 1990(S) H 14. 781.96

3. SPUVI 773.85
Per Marius Hole 1989(S) H 1. 178.44 178.44
Jon Ramstad 1986(S) H 4. 149.21 327.64
Alf-Ivar Hellerud 1969(M1) H 4. 142.36 470.00
Viggo Torgersen 1964(M2) H 1. 117.02 587.02
Kjell Bakken 1969(M1) H 7. 110.48 697.50
Elise Novum 1996(J) D 3. 76.35 773.85

4. SKA-Fræna 742.80
Svein Olav Farstad 1965(M2) H 2. 157.35 157.35
Erlend Tjelle 1987(S) H 3. 148.06 305.41
Kurt Einar Voldseth 1966(M1) H 5. 132.48 437.89
Trond Sandblåst 1986(S) H 9. 111.01 548.89
Torgeir Trondsen 1970(M1) H 8. 109.09 657.98
Pål Hatlebakk 1976(S) H 10. 84.82 742.80
Kjell Arne Bøe 1952(M3) H 11. 742.80

5. Aarhus AK 732.61
Allan Riis 1971(M1) H 2. 161.46 161.46
Alexander Christensen 1992(J) H 5. 129.99 291.45
Keld B Ingerslev 1966(M1) H 7. 117.25 408.70
Martin Thyrsgaard 1990(S) H 6. 110.50 519.20
Niels Stærkjær 1966(M1) H 3. 109.28 628.48
Bergur Skovgaard 1965(M2) H 4. 104.13 732.61
Mesud Sarmanlu 1996(J) H x 2. 82.28 814.89
Bo Jensen 1967(M1) H 11. 814.89

6. Sande KK 593.45
Fredrik Sørbø 1993(J) H 6. 129.67 129.67
Yves Florelius 1963(M2) H 7. 127.35 257.01
Espen Kirkhaug 1971(M1) H 1. 122.94 379.95
Lena Sjøl 1997(SJ) D 2. 108.20 488.15
Jan Sjøl 1959(M2) H 11. 105.30 593.45
Thomas S Nordqvist 1993(J) H 11. 593.45

7. Sandnes AK 550.13
Sigve Valentinsen 1960(M2) H 3. 144.70 144.70
Roy Kjetil Danielsen 1972(M1) H 9. 108.97 253.67
Kjell Korneliussen 1972(M1) H 5. 100.62 354.29
Linda K Høiland 1979(S) D 1. 99.37 453.66
Renate Evertsen 1989(S) D 3. 96.47 550.13
Helge Sviland 1975(M1) H 11. 550.13
Henning Tornes 1976(S) H 14. 550.13

8. Sportshøjskolen 416.94
Yvonne Wamnes 1992(J) D 1. 122.60 122.60
Kathrine Kristensen 1987(S) D 1. 118.79 241.39
Kasper Odsbjerg 1989(S) H 3. 114.53 355.91
Malue JA Pedersen 1992(J) D x 1. 61.03 416.94
Jakob Thrane Mainz 1993(J) H 9. 416.94

9. Rødby M 299.79
Bennie Andersen 1970(M1) H 5. 121.88 121.88
Nikolaj Nordstrøm 1999(SJ) H 2. 95.59 217.47
Rasmus L Knudsen 1995(J) H 3. 82.33 299.79

10. Brumunddal AK 292.87
Alf Granvang 1964(M2) H x 2. 105.18 105.18
Vidar A Ringvold 1955(M3) H x 3. 95.71 200.89
Tor Granvang 1963(M2) H x 4. 91.98 292.87

11. Ry MK 220.22
Annette R Christensen 1965(M2) D 1. 142.94 142.94
Svend L Christensen 1958(M2) H x 6. 77.29 220.22

12. Kristiansand AK 186.03
Frank Gyland 1968(M1) H x 1. 106.81 106.81
Birger Sundstøl 1954(M3) H 1. 79.22 186.03

13. Hvidovre SF 180.09
Jacob Prehn 1980(S) H x 2. 90.49 90.49
Mikkel Sølvkjær 1987(S) H x 3. 89.60 180.09

14. Københavns SK 154.82
Thomas Procida 1976(S) H x 1. 99.59 99.59
Camilla M Kristensen 1988(S) D x 1. 55.23 154.82

15. Hjørring SS 153.12
Sune A Frederiksen 1977(S) H x 4. 81.74 81.74
Lise Frederiksen 1982(S) D x 1. 71.38 153.12

16. Odense BBC 120.10
Mareks Bartasevics 1990(S) H x 1. 120.10 120.10

17. ER Powerlifting 110.33
Mette G Jensen 1985(S) D 1. 110.33 110.33

18. Tårnby SK 103.33
Kathrine H Bak 1981(S) D 2. 103.33 103.33

19. Team Asrian 93.56
Art Asrian 1979(S) H x 1. 93.56 93.56

20. Ares 51.64
Kåre Bradtberg 1998(SJ) H x 1. 51.64 51.64


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt