Resultater
SM Styrkeløft 2018
Hvidovre, d. 25 Aug 2018
Bedste klub, Placeringer og Wilks
Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.
Bedste Klub, Placeringer
Bedste Klub, Wilks
Navn
Født
Køn
#
P
Samlet
1. Tårnby SK
60
Mickel Dahl Flensborg
1996(J)
H
1.
12
12
Morten F Hansen
1993(S)
H
1.
12
24
Kim D Hansen
1971(M1)
H
1.
12
36
Morten Rasmussen
1978(M1)
H
1.
12
48
Claus Jørgensen
1964(M2)
H
1.
12
60
Thomas Reimers
1968(M2)
H
1.
12
72
Morten Sørig
1969(M1)
H
1.
12
84
Mette K Knudsen
1993(S)
D
1.
12
96
Michael C Sibul
1990(S)
H
2.
9
105
2. ER Powerlifting
34
Annika Bell
1997(J)
D
1.
12
12
Morten L Jensen
1993(S)
H
3.
8
20
Erik Rasmussen
1962(M2)
H
4.
7
27
Kasper Hartvigsen
1992(S)
H
4.
7
34
3. Københavns SK
29
Amalie S Nielsen
1994(S)
D
1.
12
12
Peter Hansen
1962(M2)
H
2.
9
21
Rasmus H Winther
1996(J)
H
3.
8
29
4. Rødby M
18
Rasmus L Knudsen
1995(J)
H
2.
9
9
Jesper Vogelius
2000(SJ)
H
2.
9
18
5. HG Styrkeløft
14
Elias Pedersen
2000(SJ)
H
3.
8
8
Bertram Vorm
2001(SJ)
H
5.
6
14
6. Hvidovre SF
9
Rikke K Christensen
1991(S)
D
2.
9
9
Charlotte Overgaard-Sørensen
1992(S)
D
-
0
9
7. Roskilde AK
8
Mads Lehmann Broe
1996(J)
H
3.
8
8
Navn
Født
Køn
#
P
Samlet
1. Tårnby SK
2148.64
Mickel Dahl Flensborg
1996(J)
H
1.
472.47
472.47
Morten F Hansen
1993(S)
H
1.
460.46
932.93
Kim D Hansen
1971(M1)
H
1.
458.73
1391.66
Morten Rasmussen
1978(M1)
H
1.
379.26
1770.92
Claus Jørgensen
1964(M2)
H
1.
377.73
2148.64
Thomas Reimers
1968(M2)
H
1.
362.77
2511.41
Michael C Sibul
1990(S)
H
2.
334.91
2846.32
Morten Sørig
1969(M1)
H
1.
334.33
3180.65
Mette K Knudsen
1993(S)
D
1.
272.26
3452.91
2. ER Powerlifting
1283.29
Annika Bell
1997(J)
D
1.
381.73
381.73
Morten L Jensen
1993(S)
H
3.
364.30
746.03
Erik Rasmussen
1962(M2)
H
4.
321.07
1067.10
Kasper Hartvigsen
1992(S)
H
4.
216.19
1283.29
3. Københavns SK
1101.00
Amalie S Nielsen
1994(S)
D
1.
411.99
411.99
Rasmus H Winther
1996(J)
H
3.
386.32
798.31
Peter Hansen
1962(M2)
H
2.
302.69
1101.00
4. Rødby M
812.04
Rasmus L Knudsen
1995(J)
H
2.
413.04
413.04
Jesper Vogelius
2000(SJ)
H
2.
399.00
812.04
5. HG Styrkeløft
606.31
Bertram Vorm
2001(SJ)
H
5.
323.48
323.48
Elias Pedersen
2000(SJ)
H
3.
282.84
606.31
6. Roskilde AK
334.36
Mads Lehmann Broe
1996(J)
H
3.
334.36
334.36
7. Hvidovre SF
246.67
Rikke K Christensen
1991(S)
D
2.
246.67
246.67
Charlotte Overgaard-Sørensen
1992(S)
D
-
246.67