Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Aask Open, Klassisk 2019

AaSK, Aalborg , d. 18-19 Maj 2019


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot SQ BP DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Mia Tovgaard 1979(M1) Aalborg SK 46.70 1.3511 80 160 82.5 140 382.5 516.796
52 kg
1. Annette S Hansen 1997(J) Odense BBC 51.61 1.2539 50 130 67.5 115 312.5 391.844
2. Lisette I Hansen 1989(S) Target 49.86 1.2874 6 110 60 130 300 386.220
57 kg
1. Camilla V Havsteen 1994(S) Odense BBC 53.88 1.2127 12 120 65 140 325 394.128
63 kg
1. Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 59.21 1.1264 69 120 72.5 145 337.5 380.160
2. Katrine Steenhard 1985(S) Hvidovre SF 60.16 1.1126 58 97.5 67.5 120 285 317.091
3. Line G Bornhuus 1990(S) Hvidovre SF 62.10 1.0858 35 100 55 120 275 298.595
4. Mia T Kastrup 1999(J) Horsens SK 62.61 1.0790 75 90 60 90 240 258.960
72 kg
1. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 71.51 0.9805 14 167.5 120 182.5 470 460.835
2. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 71.90 0.9769 38 172.5 120 160 452.5 442.047
3. Sarah K Kjeldsen 1997(J) Aarhus AK 71.94 0.9766 27 137.5 85 152.5 375 366.225
4. Mette Majgaard 1995(S) Odense BBC 71.33 0.9822 18 125 67.5 155 347.5 341.315
5. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 68.58 1.0092 57 110 85 130 325 327.990
6. Josephine Galsklint 1995(S) Sportshøjskolen 67.38 1.0219 5 100 47.5 135 282.5 288.687
7. Shiella Sørensen 1988(S) Hvidovre SF 66.95 1.0266 22 110 40 117.5 267.5 274.616
8. Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 71.07 0.9846 43 92.5 67.5 102.5 262.5 258.458
84 kg
1. Julie A Hansen 1991(S) ER Powerlifting 80.99 0.9088 40 175 122.5 160 457.5 415.776
2. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 79.87 0.9158 44 110 67.5 140 317.5 290.767
3. Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 81.81 0.9040 49 117.5 65 127.5 310 280.240
+84 kg
1. Siw Busborg 1995(S) Odense BBC 90.74 0.8612 34 125 60 137.5 322.5 277.737
2. Maria S Rosenbeck 1988(S) Sportshøjskolen 90.96 0.8603 32 100 65 140 305 262.392

Herrer Senior
66 kg
1. Rasmus Thøgersen 1984(S) Zielkes FK 65.21 0.7931 36 157.5 92.5 200 450 356.895
74 kg
1. Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting 73.00 0.7264 45 160 115 200 475 345.040
2. Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 69.80 0.7510 57 145 95 180 420 315.420
3. Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 69.36 0.7547 59 140 77.5 182.5 400 301.880
83 kg
1. Andreas Evald 1992(S) Odense BBC 82.16 0.6716 23 212.5 150 270 632.5 424.787
2. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 78.08 0.6934 29 205 172.5 252.5 630 436.842
3. Tobias Hangel 1992(S) Haderslev SK 82.22 0.6713 30 207.5 152.5 250 610 409.493
4. Karsten Lyngbeck 1991(S) Odense BBC 81.58 0.6745 42 195 115 237.5 547.5 369.289
5. Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 82.83 0.6683 24 182.5 120 235 537.5 359.211
6. Sebastian Jensen 1993(S) Zielkes FK 78.88 0.6889 63 177.5 120 212.5 510 351.339
7. Aske L Jernsen 1993(S) Aarhus SVK 81.60 0.6744 46 170 120 220 510 343.944
8. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 81.89 0.6729 55 157.5 147.5 205 510 343.179
9. Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 82.43 0.6702 26 195 115 200 510 341.802
10. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 79.74 0.6841 35 180 120 190 490 335.209
11. Jonas H Beck 1994(S) Aarhus SVK 80.72 0.6789 11 170 117.5 195 482.5 327.569
12. Troels Mouritzen 1996(J) Aarhus SVK 74.92 0.7131 34 172.5 110 180 462.5 329.809
13. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 78.41 0.6915 66 170 92.5 190 452.5 312.904
14. Marcus Leth 1998(J) Sportshøjskolen 82.02 0.6723 56 147.5 105 185 437.5 294.131
15. Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft 76.83 0.7009 2 140 107.5 167.5 415 290.874
16. Emil D Monberg 1998(J) Horsens SK 77.80 0.6951 47 142.5 82.5 175 400 278.040
93 kg
1. Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK 91.15 0.6343 54 250 177.5 250 677.5 429.738
1. Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 85.25 0.6572 51 210 185 272.5 667.5 438.681
2. Ronni B Christensen 1995(S) Sportshøjskolen 90.48 0.6367 4 240 187.5 222.5 650 413.855
2. Sebastian N Lassen 1991(S) Aarhus SVK 92.46 0.6299 22 217.5 145 277.5 640 403.136
3. Birk S Granberg 1993(S) Odense BBC 89.93 0.6386 41 230 172.5 220 622.5 397.529
4. Niels C Dall 1994(S) Odense BBC 92.41 0.6301 13 220 152.5 220 592.5 373.334
5. Christian N Enger 2001(SJ) AK Frem 92.28 0.6305 31 222.5 122.5 212.5 557.5 351.504
6. Marcus B Strangholt 1990(S) Odense BBC 91.43 0.6334 8 200 125 222.5 547.5 346.787
7. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 90.60 0.6363 10 187.5 130 210 527.5 335.648
3. Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC 92.92 0.6284 60 205 130 177.5 512.5 322.055
8. Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 89.94 0.6386 32 162.5 112.5 190 465 296.949
9. Jakob Engel 1999(J) Horsens SK 86.68 0.6512 15 150 102.5 187.5 440 286.528
10. Jonas J Pedersen 1998(J) Sportscenter 86.67 0.6512 25 142.5 92.5 192.5 427.5 278.388
11. Morten O Nielsen 1998(J) Horsens SK 88.14 0.6454 9 152.5 85 187.5 425 274.295
105 kg
1. Martin A Dreyer 1995(S) Sportshøjskolen 104.40 0.5988 78 290 187.5 270 747.5 447.603
2. Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 99.71 0.6093 74 255 172.5 300 727.5 443.266
3. Bo H Jensen 1986(S) Herkules 104.43 0.5987 55 230 172.5 255 657.5 393.645
4. Lasse Justesen 2000(J) Gudenådalens SK 103.59 0.6004 71 260 130 255 645 387.258
5. Mads P Jensen 1992(S) Hvidovre SF 104.22 0.5991 76 200 140 260 600 359.460
6. Martin Mygind 1991(S) Hvidovre SF 101.96 0.6040 11 225 110 245 580 350.320
7. Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 104.11 0.5994 24 222.5 132.5 225 580 347.652
8. Kristian A Fisker 1995(S) Odense BBC 98.73 0.6118 53 182.5 132.5 217.5 532.5 325.784
9. Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK 99.38 0.6101 81 135 162.5 160 457.5 279.121
120 kg
1. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 117.61 0.5777 62 225 175 315 715 413.056
2. Stefan M Andersen 1987(S) Odense BBC 118.35 0.5768 77 235 162.5 290 687.5 396.550
3. Ricko B Henne 1986(S) Haderslev SK 119.77 0.5752 39 235 167.5 267.5 670 385.384
4. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 114.30 0.5820 21 230 187.5 250 667.5 388.485
5. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 107.59 0.5926 72 212.5 112.5 242.5 567.5 336.301
6. Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 113.21 0.5835 26 195 125 235 555 323.843
+120 kg
1. Jesper B Jensen 1990(S) Videbæk SK 122.15 0.5726 6 200 162.5 255 617.5 353.581
1. Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK 126.04 0.5689 70 190 172.5 190 552.5 314.317
2. Nicolaj Jepsen 1998(J) Haderslev SK 125.40 0.5695 44 172.5 127.5 200 500 284.750


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt