Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2019

Videbæk Styrkesport, d. 27 Apr 2019


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot BP Points

Damer Senior
52 kg
1. Lonnie B Pedersen 1975(M1) AK Frem 51.70 1.2522 31 67.5 84.524
63 kg
1. Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 62.83 1.0762 33 115 123.763
2. Sara Nielsen 1994(S) AK Jyden 61.91 1.0883 22 62.5 68.019
72 kg
1. Laura G Bramsen 1993(S) AK Jyden 68.77 1.0072 28 72.5 73.022
84 kg
1. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 81.12 0.9081 27 82.5 74.918
2. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 80.29 0.9132 34 67.5 61.641
3. Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 82.58 0.8995 26 62.5 56.219
+84 kg
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 101.60 0.8288 29 115 95.312

Damer Sub-Junior
52 kg
1. Caroline MR Jacobi 2001(SJ) AK Jyden 50.69 1.2713 8 50 63.565
63 kg
1. Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 60.15 1.1127 7 40 44.508

Damer Junior
72 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 67.86 1.0167 12 85 86.420
2. Julie M Nielsen 1997(J) Thisted VF 65.64 1.0415 9 47.5 49.471

Damer Masters 2
63 kg
1. Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 59.37 1.1241 5 55 61.826

Damer Masters 3
63 kg
1. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 62.71 1.0777 10 47.5 51.191

Herrer Senior
66 kg
1. Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 65.00 0.7952 90 62.5 49.700
74 kg
1. Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 73.21 0.7249 86 127.5 92.425
83 kg
1. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 77.98 0.6940 62 170 117.980
2. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 81.82 0.6733 60 147.5 99.312
3. Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 82.87 0.6681 59 142.5 95.204
4. Lasse Sommer 1993(S) AK Frem 76.75 0.7014 58 130 91.182
5. Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK 81.92 0.6728 65 120 80.736
- Emil Drechsler 1994(S) Thisted VF 81.85 0.6731 63
93 kg
1. Martin Faber 1982(S) AK Frem 92.42 0.6301 79 170 107.117
2. Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden 89.58 0.6399 80 150 95.985
3. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 92.62 0.6294 71 145 91.263
4. Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 88.18 0.6452 75 142.5 91.941
5. Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 85.51 0.6561 74 140 91.854
6. Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 89.64 0.6397 76 137.5 87.959
7. Nikolaj A Søndergaard 1994(S) Videbæk SK 90.92 0.6351 72 130 82.563
8. Niklas Johansen 1991(S) HG Styrkeløft 85.21 0.6574 77 127.5 83.819
105 kg
1. Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 104.81 0.5979 92 190 113.601
2. Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) Thisted VF 103.60 0.6004 94 147.5 88.559
3. Tobias Kokholm 1991(S) Thisted VF 99.39 0.6101 88 145 88.465
4. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 103.59 0.6004 93 142.5 85.557
5. Johnni Bjerregaard 1990(S) Sportshøjskolen 104.15 0.5993 91 135 80.906
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 114.36 0.5819 81 190 110.561
2. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 119.28 0.5757 73 172.5 99.308
+120 kg
1. Martin S Nielsen 1994(S) AK Frem 150.54 0.5530 87 175 96.775
2. Mathias L Kleinsøe 1995(S) Aarhus AK 124.90 0.5699 85 130 74.087
- Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 154.09 0.5512 89

Herrer Sub-Junior
53 kg
1. Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 52.66 0.9685 17 52.5 50.846
74 kg
1. Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 70.56 0.7449 14 95 70.766
2. Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 72.61 0.7292 6 82.5 60.159
3. Dat Nguyen 2002(SJ) Gudenådalens SK 69.54 0.7532 4 77.5 58.373
83 kg
1. Bertram Vorm 2001(SJ) HG Styrkeløft 82.85 0.6682 15 105 70.161
2. Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 77.82 0.6950 11 92.5 64.288
120 kg
1. Emil B Eriksen 2001(SJ) Gudenådalens SK 112.84 0.5841 13 120 70.092

Herrer Junior
93 kg
1. Rasmus Mogensen 1998(J) Videbæk SK 90.63 0.6361 57 115 73.152
2. Victor Fredhave 2000(J) Grenå SK 88.34 0.6446 64 95 61.237
105 kg
1. Elias L Madsen 1996(J) Københavns SK 104.10 0.5994 61 130 77.922
2. Lasse Justesen 2000(J) Gudenådalens SK 102.89 0.6019 67 127.5 76.742
3. Sebastian H Sørensen 1998(J) AK Jyden 103.30 0.6011 56 127.5 76.640
+120 kg
1. Marcus Boesen 1999(J) Thisted VF 123.13 0.5716 66 180 102.888

Herrer Masters 1
83 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 82.95 0.6677 52 140 93.478
93 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 91.22 0.6341 48 160 101.456
2. Michael Broek 1977(M1) AK Odin 91.61 0.6328 41 140 88.592
3. John Smedemark 1976(M1) AK Odin 88.98 0.6421 42 122.5 78.657
105 kg
1. Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 99.66 0.6094 47 130 79.222
+120 kg
1. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 125.18 0.5697 46 177.5 101.122
2. Rasmus Mortensen 1979(M1) Grenå SK 122.55 0.5722 38 175 100.135

Herrer Masters 2
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 64.24 0.8031 44 65 52.202
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 73.03 0.7261 45 132.5 96.208
83 kg
1. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 82.30 0.6709 50 135 90.572
2. John Koedstrøm 1960(M2) AK Odin 79.79 0.6838 43 110 75.218
105 kg
1. John Lukassen 1961(M2) Gudenådalens SK 97.54 0.6149 40 135 83.012
2. Ole Kringel 1964(M2) AK Jyden 100.45 0.6075 51 112.5 68.344

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 80.20 0.6816 25 122.5 83.496
93 kg
1. Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 92.61 0.6294 32 100 62.940

Herrer Masters 4
74 kg
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 71.50 0.7375 24 115 84.813
105 kg
1. Carsten Henriksen 1947(M4) 101.23 0.6057 30 90 54.513


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt