Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

Jørgen Krog Cup Bænkpres 2019

Videbæk Styrkesport, d. 27 Apr 2019


Bedste klub, Placeringer og Wilks
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

Viser bedste klub udregnet med både placeringspoints og Wilks. Tjek med aktuelle stævneregler og
indbydelsen for benyttet metode, og om der skulle være afvigelser i grupperingen af køn og kategorier.

Bedste Klub, Placeringer Bedste Klub, Wilks
Navn Født Køn # P Samlet

1. Gudenådalens SK 104
Mads Pedersen 1989(S) H 1. 12 12
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 12 24
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 12 36
John Lukassen 1961(M2) H 1. 12 48
Emil B Eriksen 2001(SJ) H 1. 12 60
Lasse Justesen 2000(J) H 2. 9 69
Tobias H Juul 2002(SJ) H 2. 9 78
Ditte F Hansen 1984(S) D 2. 9 87
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) H 2. 9 96
Dat Nguyen 2002(SJ) H 3. 8 104

2. Thisted VF 101
Marcus Boesen 1999(J) H 1. 12 12
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 12 24
Kristinn Arnason 1986(S) H 1. 12 36
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 12 48
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) D 1. 12 60
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 9 69
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) H 2. 9 78
Julie M Nielsen 1997(J) D 2. 9 87
Tobias Kokholm 1991(S) H 3. 8 95
Patryk Bolek 1994(S) H 5. 6 101
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 6. 5 106
Emil Drechsler 1994(S) H - 0 106

3. AK Frem 86
Martin Faber 1982(S) H 1. 12 12
Johnni Andersen 1977(M1) H 1. 12 24
Martin S Nielsen 1994(S) H 1. 12 36
Lonnie B Pedersen 1975(M1) D 1. 12 48
Gert F Karlson 1966(M2) H 1. 12 60
Luchas SE Karlson 2004(SJ) H 1. 12 72
Lasse Sommer 1993(S) H 4. 7 79
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 4. 7 86

4. Grenå SK 78
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 12 12
Lauge Fredhave 1972(M1) H 1. 12 24
Jan Bertelsen 1955(M3) H 1. 12 36
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 12 48
Quendrim Halili 1992(S) H 1. 12 60
Rasmus Mortensen 1979(M1) H 2. 9 69
Victor Fredhave 2000(J) H 2. 9 78

5. AK Jyden 71
Kamilla W Bøgedal 1995(S) D 1. 12 12
Laura G Bramsen 1993(S) D 1. 12 24
Caroline MR Jacobi 2001(SJ) D 1. 12 36
Dennis Thomsen 1975(M1) H 2. 9 45
Ole Kringel 1964(M2) H 2. 9 54
Sara Nielsen 1994(S) D 2. 9 63
Sebastian H Sørensen 1998(J) H 3. 8 71

6. Københavns SK 55
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 12 12
Simon Donde 1966(M2) H 1. 12 24
Elias L Madsen 1996(J) H 1. 12 36
Ruben N Donde 2001(SJ) H 1. 12 48
Stefan Hannibal 1985(S) H 4. 7 55

7. Aarhus AK 37
Maria K Jensen 1985(S) D 1. 12 12
Mathias L Kleinsøe 1995(S) H 2. 9 21
Martin Jensen 1992(S) H 3. 8 29
Marie LS Veigert 1995(S) D 3. 8 37

8. Videbæk SK 31
Rasmus Mogensen 1998(J) H 1. 12 12
Anders S Ki 1982(S) H 2. 9 21
Benjamin L Svendsen 1988(S) H 5. 6 27
Nikolaj A Søndergaard 1994(S) H 7. 4 31
Jonas Engelund 1989(S) H - 0 31

9. AK Odin 26
Michael Broek 1977(M1) H 2. 9 9
John Koedstrøm 1960(M2) H 2. 9 18
John Smedemark 1976(M1) H 3. 8 26

10. Aalborg SK 24
Jan Hoffmann 1972(M1) H 1. 12 12
John Terragni 1947(M4) H 1. 12 24

11. HG Styrkeløft 15
Bertram Vorm 2001(SJ) H 1. 12 12
Niklas Johansen 1991(S) H 8. 3 15

12. Sportshøjskolen 14
Frederik OT Mogensen 1994(S) H 3. 8 8
Johnni Bjerregaard 1990(S) H 5. 6 14

13. Horsens SK 12
Kathrine J Forsberg 1996(J) D 1. 12 12

 . Aarhus SVK 12
Charlotte EM Kristensen 1994(S) D 1. 12 12
Navn Født Køn # P Samlet

1. Thisted VF 848.33
Marcus Boesen 1999(J) H 1. 102.89 102.89
Thomas Thomsen 1989(S) H 2. 99.31 202.20
Dan Kristensen 1969(M2) H 1. 96.21 298.40
Kristinn Arnason 1986(S) H 1. 92.43 390.83
Patryk Bolek 1994(S) H 5. 91.85 482.68
Jørgen Grandjean-Thomsen 1989(S) H 2. 88.56 571.24
Tobias Kokholm 1991(S) H 3. 88.47 659.71
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) H 6. 87.96 747.67
Lise Madsen 1953(M3) D 1. 51.19 798.86
Julie M Nielsen 1997(J) D 2. 49.47 848.33
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) D 1. 44.51 892.84
Emil Drechsler 1994(S) H - 892.84

2. Gudenådalens SK 796.33
Mads Pedersen 1989(S) H 1. 117.98 117.98
Henrik Sørensen 1973(M1) H 1. 110.56 228.54
Marc Møgelbjerg 1975(M1) H 1. 93.48 322.02
John Lukassen 1961(M2) H 1. 83.01 405.03
Lasse Justesen 2000(J) H 2. 76.74 481.77
Emil B Eriksen 2001(SJ) H 1. 70.09 551.87
Tobias H Juul 2002(SJ) H 2. 64.29 616.15
Ditte F Hansen 1984(S) D 2. 61.64 677.79
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) H 2. 60.16 737.95
Dat Nguyen 2002(SJ) H 3. 58.37 796.33

3. AK Frem 669.66
Martin Faber 1982(S) H 1. 107.12 107.12
Johnni Andersen 1977(M1) H 1. 101.46 208.57
Martin S Nielsen 1994(S) H 1. 96.78 305.35
Lasse Sommer 1993(S) H 4. 91.18 396.53
Søren Hvid Hyldig 1986(S) H 4. 85.56 482.09
Lonnie B Pedersen 1975(M1) D 1. 84.52 566.61
Gert F Karlson 1966(M2) H 1. 52.20 618.81
Luchas SE Karlson 2004(SJ) H 1. 50.85 669.66

4. AK Jyden 569.34
Kamilla W Bøgedal 1995(S) D 1. 123.76 123.76
Dennis Thomsen 1975(M1) H 2. 95.99 219.75
Sebastian H Sørensen 1998(J) H 3. 76.64 296.39
Laura G Bramsen 1993(S) D 1. 73.02 369.41
Ole Kringel 1964(M2) H 2. 68.34 437.75
Sara Nielsen 1994(S) D 2. 68.02 505.77
Caroline MR Jacobi 2001(SJ) D 1. 63.57 569.34

5. Grenå SK 498.56
Rasmus Mortensen 1979(M1) H 2. 100.14 100.14
Bo Jensen 1955(M3) H 1. 83.50 183.63
Lauge Fredhave 1972(M1) H 1. 79.22 262.85
Jan Bertelsen 1955(M3) H 1. 62.94 325.79
Stella Jensen 1964(M2) D 1. 61.83 387.62
Victor Fredhave 2000(J) H 2. 61.24 448.86
Quendrim Halili 1992(S) H 1. 49.70 498.56

6. Københavns SK 444.80
Emil Therkelsen 1983(S) H 1. 113.60 113.60
Stefan Hannibal 1985(S) H 4. 91.94 205.54
Simon Donde 1966(M2) H 1. 90.57 296.11
Elias L Madsen 1996(J) H 1. 77.92 374.04
Ruben N Donde 2001(SJ) H 1. 70.77 444.80

7. Videbæk SK 335.76
Anders S Ki 1982(S) H 2. 99.31 99.31
Nikolaj A Søndergaard 1994(S) H 7. 82.56 181.88
Benjamin L Svendsen 1988(S) H 5. 80.74 262.61
Rasmus Mogensen 1998(J) H 1. 73.15 335.76
Jonas Engelund 1989(S) H - 335.76

8. Aarhus AK 316.88
Maria K Jensen 1985(S) D 1. 95.31 95.31
Martin Jensen 1992(S) H 3. 91.26 186.58
Mathias L Kleinsøe 1995(S) H 2. 74.09 260.66
Marie LS Veigert 1995(S) D 3. 56.22 316.88

9. AK Odin 242.47
Michael Broek 1977(M1) H 2. 88.59 88.59
John Smedemark 1976(M1) H 3. 78.66 167.25
John Koedstrøm 1960(M2) H 2. 75.22 242.47

10. Aalborg SK 185.94
Jan Hoffmann 1972(M1) H 1. 101.12 101.12
John Terragni 1947(M4) H 1. 84.81 185.94

11. Sportshøjskolen 176.11
Frederik OT Mogensen 1994(S) H 3. 95.20 95.20
Johnni Bjerregaard 1990(S) H 5. 80.91 176.11

12. HG Styrkeløft 153.98
Niklas Johansen 1991(S) H 8. 83.82 83.82
Bertram Vorm 2001(SJ) H 1. 70.16 153.98

13. Horsens SK 86.42
Kathrine J Forsberg 1996(J) D 1. 86.42 86.42

14. Aarhus SVK 74.92
Charlotte EM Kristensen 1994(S) D 1. 74.92 74.92


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt