Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Bænkpres 2018

Københavns SK, d. 24 Nov 2018


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot BP Points

Damer Senior
47 kg
1. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 46.00 1.3657 48 70 95.60
57 kg
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 56.65 1.1660 60 80 93.28
63 kg
1. Maj B Rames 1989(S) Sportshøjskolen 61.85 1.0891 52 145 157.92
2. Nanna Nørgaard 1993(S) Horsens SK 62.75 1.0772 58 92.5 99.64
3. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 62.35 1.0824 51 80 86.59
72 kg
1. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 71.25 0.9829 57 120 117.95
2. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 65.95 1.0379 47 90 93.41
84 kg
1. Kathrine Kristensen 1987(S) Sportshøjskolen 83.95 0.8920 54 105 93.66
- Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 80.70 0.9106 59
+84 kg
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 103.05 0.8257 53 192.5 158.95
2. Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 108.95 0.8147 55 110 89.62
3. Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 109.05 0.8146 49 110 89.61
4. Maria B Sørensen 1989(S) ER Powerlifting 107.55 0.8171 56 87.5 71.50
- Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 122.20 0.7971 50

Damer Sub-Junior
72 kg
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 67.75 1.0179 13 55 55.99

Damer Junior
72 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 69.35 1.0013 11 95 95.12

Damer Masters 1
57 kg
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 56.35 1.1709 42 67.5 79.04
84 kg
1. Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 81.60 0.9052 34 77.5 70.15

Herrer Senior
66 kg
1. Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 65.95 0.7857 64 150 117.86
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF 72.70 0.7285 66 147.5 107.45
- Steffen Holm 1978(M1) Tårnby SK 73.95 0.7197 70
83 kg
1. Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 82.65 0.6692 65 235 157.26
2. Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 82.35 0.6706 67 200 134.12
3. Nickolaj Olsen 1994(S) Københavns SK 82.60 0.6694 69 150 100.41
93 kg
1. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 92.55 0.6296 68 207.5 130.64
2. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 92.00 0.6315 72 190 119.99
3. Frederik S Haslund 1992(S) ER Powerlifting 90.75 0.6357 71 145 92.18
105 kg
1. Allan Riis 1971(M1) Aarhus AK 103.05 0.6016 79 275 165.44
2. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 104.90 0.5978 84 247.5 147.96
3. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 101.25 0.6056 86 242.5 146.86
4. Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 105.00 0.5976 83 235 140.44
5. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 104.95 0.5977 80 220 131.49
120 kg
1. Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 119.15 0.5759 81 308 177.38
2. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 119.40 0.5756 85 292.5 168.36
+120 kg
1. John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 135.10 0.5619 77 310 174.19
2. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 131.80 0.5642 78 280 157.98
3. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 132.80 0.5635 76 275 154.96
4. Morten Sørig 1969(M1) Tårnby SK 139.95 0.5588 82 235 131.32

Herrer Sub-Junior
66 kg
1. Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 64.80 0.7973 6 87.5 69.76

Herrer Junior
93 kg
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 87.30 0.6487 7 200 129.74
105 kg
1. Ronni B Christensen 1995(J) Sportshøjskolen 95.10 0.6217 4 200 124.34

Herrer Masters 1
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF 72.35 0.7311 41 147.5 107.84
2. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 67.35 0.7724 36 145 112.00
83 kg
1. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 82.80 0.6685 38 205 137.04
93 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 90.65 0.6361 32 167.5 106.55
2. Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC 92.70 0.6292 43 142.5 89.66
105 kg
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 99.50 0.6098 37 202.5 123.49
120 kg
1. Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 115.55 0.5803 35 230 133.47
2. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 106.40 0.5948 39 175 104.09
+120 kg
1. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 132.90 0.5634 40 250 140.85
2. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 127.00 0.5681 33 225 127.82

Herrer Masters 2
66 kg
1. Niels Andersen 1959(M2) Københavns SK 64.95 0.7957 23 60 47.74
74 kg
1. Gert Olsen 1963(M2) Ares 73.40 0.7235 22 140 101.29
2. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 72.85 0.7274 24 110 80.01
83 kg
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 82.75 0.6687 27 150 100.31
2. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 81.55 0.6746 20 137.5 92.76
93 kg
1. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 88.05 0.6457 18 170 109.77
2. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 92.95 0.6284 25 135 84.83
105 kg
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 101.40 0.6053 26 225 136.19
2. Henrik Schoubye 1964(M2) ER Powerlifting 93.30 0.6272 19 130 81.54
3. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 93.65 0.6261 28 122.5 76.70
120 kg
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 109.35 0.5896 21 207.5 122.34

Herrer Masters 3
93 kg
1. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 87.00 0.6499 14 130 84.49
105 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 101.95 0.6040 12 170 102.68
2. Torben Kristensen 1958(M3) Sportshøjskolen 100.75 0.6068 10 150 91.02
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 108.30 0.5914 5 175 103.50

Herrer Masters 4
74 kg
1. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 71.05 0.7410 8 67.5 50.02
105 kg
1. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 96.15 0.6187 9 97.5 60.32


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt