Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Bænkpres 2018

Københavns SK, d. 24 Nov 2018


Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP Vægt WF Points

Damer Senior
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 192.5 103.05 0.8257 158.95
2. Maj B Rames 1989(S) Sportshøjskolen 145 61.85 1.0891 157.92
3. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 120 71.25 0.9829 117.95
4. Nanna Nørgaard 1993(S) Horsens SK 92.5 62.75 1.0772 99.64
5. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 70 46.00 1.3657 95.60
6. Kathrine Kristensen 1987(S) Sportshøjskolen 105 83.95 0.8920 93.66
7. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 90 65.95 1.0379 93.41
8. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 80 56.65 1.1660 93.28
9. Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 110 108.95 0.8147 89.62
10. Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 110 109.05 0.8146 89.61
11. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 80 62.35 1.0824 86.59
12. Maria B Sørensen 1989(S) ER Powerlifting 87.5 107.55 0.8171 71.50
- Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 0 80.70 0.9106
- Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 0 122.20 0.7971

Damer Sub-Junior
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 55 67.75 1.0179 55.99

Damer Junior
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 95 69.35 1.0013 95.12

Damer Masters 1
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 67.5 56.35 1.1709 79.04
2. Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 77.5 81.60 0.9052 70.15

Herrer Senior
1. Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 308 119.15 0.5759 177.38
2. John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 310 135.10 0.5619 174.19
3. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 292.5 119.40 0.5756 168.36
4. Allan Riis 1971(M1) Aarhus AK 275 103.05 0.6016 165.44
5. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 280 131.80 0.5642 157.98
6. Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 235 82.65 0.6692 157.26
7. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 275 132.80 0.5635 154.96
8. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 247.5 104.90 0.5978 147.96
9. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 242.5 101.25 0.6056 146.86
10. Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 235 105.00 0.5976 140.44
11. Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 200 82.35 0.6706 134.12
12. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 220 104.95 0.5977 131.49
13. Morten Sørig 1969(M1) Tårnby SK 235 139.95 0.5588 131.32
14. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 207.5 92.55 0.6296 130.64
15. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 190 92.00 0.6315 119.99
16. Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 150 65.95 0.7857 117.86
17. Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF 147.5 72.70 0.7285 107.45
18. Nickolaj Olsen 1994(S) Københavns SK 150 82.60 0.6694 100.41
19. Frederik S Haslund 1992(S) ER Powerlifting 145 90.75 0.6357 92.18
- Steffen Holm 1978(M1) Tårnby SK 0 73.95 0.7197

Herrer Sub-Junior
1. Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 87.5 64.80 0.7973 69.76

Herrer Junior
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 200 87.30 0.6487 129.74
2. Ronni B Christensen 1995(J) Sportshøjskolen 200 95.10 0.6217 124.34

Herrer Masters 1
1. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 250 132.90 0.5634 140.85
2. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 205 82.80 0.6685 137.04
3. Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 230 115.55 0.5803 133.47
4. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 225 127.00 0.5681 127.82
5. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 202.5 99.50 0.6098 123.49
6. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 145 67.35 0.7724 112.00
7. Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF 147.5 72.35 0.7311 107.84
8. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 167.5 90.65 0.6361 106.55
9. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 175 106.40 0.5948 104.09
10. Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC 142.5 92.70 0.6292 89.66

Herrer Masters 2
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 225 101.40 0.6053 136.19
2. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 207.5 109.35 0.5896 122.34
3. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 170 88.05 0.6457 109.77
4. Gert Olsen 1963(M2) Ares 140 73.40 0.7235 101.29
5. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 150 82.75 0.6687 100.31
6. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 137.5 81.55 0.6746 92.76
7. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 135 92.95 0.6284 84.83
8. Henrik Schoubye 1964(M2) ER Powerlifting 130 93.30 0.6272 81.54
9. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 110 72.85 0.7274 80.01
10. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 122.5 93.65 0.6261 76.70
11. Niels Andersen 1959(M2) Københavns SK 60 64.95 0.7957 47.74

Herrer Masters 3
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 175 108.30 0.5914 103.50
2. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 170 101.95 0.6040 102.68
3. Torben Kristensen 1958(M3) Sportshøjskolen 150 100.75 0.6068 91.02
4. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 130 87.00 0.6499 84.49

Herrer Masters 4
1. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 97.5 96.15 0.6187 60.32
2. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 67.5 71.05 0.7410 50.02


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt