Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)
DM Klassisk 2018
Thisted, d. 6-8 Apr 2018
Bedste løfter på points
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub
# | Navn | Født | Klub | SQ | BP | DL | Total | Vægt | WF | Points |
Damer Senior | ||||||||||
1. | Tanja S Olsen | 1990(S) | Københavns SK | 155 | 85 | 200.5 | 440.5 | 61.56 | 1.0930 | 481.47 |
2. | Annette Pedersen | 1968(M2) | Sportshøjskolen | 135 | 102.5 | 202.5 | 440 | 70.24 | 0.9925 | 436.70 |
3. | Emma M Badalyan | 1993(S) | Ares | 162.5 | 82.5 | 160 | 405 | 63.98 | 1.0615 | 429.91 |
4. | Anne Karlsen | 1992(S) | AK Frem | 160 | 90 | 210 | 460 | 82.96 | 0.8974 | 412.80 |
5. | Maja Bonde | 1993(S) | Aarhus AK | 152.5 | 77.5 | 180 | 410 | 70.34 | 0.9915 | 406.52 |
6. | Charlotte Esbjørn | 1968(M2) | Roskilde AK | 142.5 | 85 | 182.5 | 410 | 71.28 | 0.9826 | 402.87 |
7. | Katja Jørgensen | 1988(S) | Aalborg SK | 157.5 | 98 | 195 | 450.5 | 83.78 | 0.8929 | 402.25 |
8. | Sara E Andreasen | 1993(S) | Aarhus AK | 122.5 | 90 | 147.5 | 360 | 60.20 | 1.1120 | 400.32 |
9. | Caroline Stougaard | 1991(S) | Aalborg SK | 187.5 | 98 | 197 | 482.5 | 103.08 | 0.8256 | 398.35 |
10. | Clara H Barsøe | 1994(S) | Roskilde AK | 100 | 67.5 | 120 | 287.5 | 46.04 | 1.3649 | 392.41 |
11. | Katja V Kronborg | 1993(S) | Heden | 160 | 80 | 170 | 410 | 75.44 | 0.9472 | 388.35 |
12. | Annemia Pretzmann | 1992(S) | Aarhus AK | 140 | 75 | 177.5 | 392.5 | 71.00 | 0.9852 | 386.69 |
13. | Lise Frederiksen | 1982(S) | Hjørring SS | 155 | 92.5 | 180 | 427.5 | 83.14 | 0.8964 | 383.21 |
14. | Eva Buxbom | 1969(M1) | Horsens SK | 110 | 65 | 150 | 325 | 56.50 | 1.1684 | 379.73 |
15. | Amalie Larsson | 1992(S) | Københavns SK | 175 | 75 | 197.5 | 447.5 | 110.96 | 0.8116 | 363.19 |
16. | Charlotte EM Kristensen | 1994(S) | Aarhus SVK | 135 | 75 | 165 | 375 | 78.80 | 0.9229 | 346.09 |
17. | Anne Skaalum | 1979(S) | HG Styrkeløft | 125 | 80 | 145 | 350 | 70.94 | 0.9858 | 345.03 |
18. | Channe Hviid | 1994(S) | Odense BBC | 120 | 70 | 127.5 | 317.5 | 62.58 | 1.0794 | 342.71 |
19. | Kathrine H Dahl | 1994(S) | Thisted VF | 125 | 72.5 | 137.5 | 335 | 67.72 | 1.0182 | 341.10 |
20. | Amalie S Nielsen | 1994(S) | Københavns SK | 170 | 62.5 | 175 | 407.5 | 111.06 | 0.8114 | 330.65 |
21. | Lotte Ditlev | 1992(S) | Aarhus AK | 130 | 62.5 | 150 | 342.5 | 76.08 | 0.9423 | 322.74 |
22. | Sofie MN Mønsted | 1990(S) | Haderslev SK | 120 | 70 | 155 | 345 | 79.46 | 0.9185 | 316.88 |
23. | Kathja Sejer | 1989(S) | Pure PP | 127.5 | 75 | 137.5 | 340 | 81.68 | 0.9047 | 307.60 |
24. | Anna T Ruspini | 1994(S) | Tårnby SK | 97.5 | 70 | 115 | 282.5 | 62.62 | 1.0789 | 304.79 |
Damer Junior | ||||||||||
1. | Lene Wollesen | 1995(J) | Pure PP | 127.5 | 87.5 | 135 | 350 | 60.90 | 1.1021 | 385.74 |
2. | Oda J Jensen | 1996(J) | Aalborg SK | 95 | 70 | 133 | 298 | 51.02 | 1.2650 | 376.97 |
3. | Rebekka R Andersen | 1996(J) | Aalborg SK | 117.5 | 87.5 | 160 | 365 | 70.82 | 0.9869 | 360.22 |
4. | Sarah K Kjeldsen | 1997(J) | Aarhus AK | 135 | 82.5 | 147.5 | 365 | 71.44 | 0.9811 | 358.10 |
5. | Annika Bell | 1997(J) | ER Powerlifting | 130 | 60 | 165 | 355 | 70.96 | 0.9856 | 349.89 |
6. | Cecilie BE Rasmussen | 1995(J) | Roskilde AK | 130 | 70 | 167.5 | 367.5 | 81.26 | 0.9072 | 333.40 |
7. | Maren M Bielefeldt | 1999(J) | Holstebro S | 122.5 | 93 | 147.5 | 363 | 80.12 | 0.9142 | 331.86 |
8. | Victoria BI Isaksen | 1998(J) | Haderslev SK | 120 | 55 | 130 | 305 | 62.32 | 1.0828 | 330.25 |
9. | Sebine CM Nielsen | 1999(J) | Roskilde AK | 85 | 50 | 132.5 | 267.5 | 55.08 | 1.1920 | 318.86 |
10. | Marie LS Veigert | 1995(J) | Aarhus AK | 125 | 72.5 | 132.5 | 330 | 82.60 | 0.8994 | 296.80 |
11. | Laura E Lillelund | 1997(J) | Aarhus SVK | 105 | 55 | 125 | 285 | 70.18 | 0.9931 | 283.03 |
12. | Nancy Fadel | 1995(J) | Thisted VF | 87.5 | 55 | 110 | 252.5 | 62.00 | 1.0871 | 274.49 |
13. | Mathilde M Pedersen | 1998(J) | Thisted VF | 102.5 | 57.5 | 115 | 275 | 70.62 | 0.9888 | 271.92 |
- | Linette Willumsen | 1997(J) | Thisted VF | 0 | 0 | 0 | 84.00 | 0.8917 | ||
Damer Masters 1 | ||||||||||
1. | Jeanette K Nørgaard | 1978(M1) | ER Powerlifting | 120 | 75 | 163 | 358 | 82.30 | 0.9011 | 322.59 |
2. | Henriette V Nielsen | 1977(M1) | Pure PP | 75 | 37.5 | 102.5 | 215 | 68.70 | 1.0079 | 216.70 |
Damer Masters 3 | ||||||||||
1. | Lise Madsen | 1953(M3) | Thisted VF | 80 | 45 | 120 | 245 | 62.32 | 1.0828 | 265.29 |
Herrer Senior | ||||||||||
1. | Joakim Jørgensen | 1994(S) | Roskilde AK | 257.5 | 170 | 313 | 740.5 | 92.78 | 0.6289 | 465.70 |
2. | Martin Faber | 1982(S) | AK Frem | 240 | 177.5 | 310 | 727.5 | 96.50 | 0.6177 | 449.38 |
3. | Lazar Kuburovic | 1992(S) | Københavns SK | 260 | 203.5 | 275 | 738.5 | 104.52 | 0.5985 | 441.99 |
4. | Casper Futtrup | 1989(S) | Thisted VF | 282.5 | 180 | 282.5 | 745 | 115.56 | 0.5803 | 432.32 |
5. | Jens P Smalbro | 1994(S) | Hjørring SS | 287.5 | 167.5 | 292.5 | 747.5 | 118.46 | 0.5767 | 431.08 |
6. | Patryk Bolek | 1994(S) | Thisted VF | 230 | 132.5 | 267.5 | 630 | 82.76 | 0.6686 | 421.22 |
7. | Rasmus D Hansen | 1994(S) | Sportshøjskolen | 237.5 | 155 | 235 | 627.5 | 82.44 | 0.6702 | 420.55 |
8. | Emil Therkelsen | 1983(S) | Københavns SK | 240 | 192.5 | 265 | 697.5 | 104.70 | 0.5982 | 417.25 |
9. | Tim Lassen | 1984(S) | Herkules | 235 | 170 | 305 | 710 | 114.10 | 0.5823 | 413.43 |
10. | Bo H Jensen | 1986(S) | Herkules | 237.5 | 177.5 | 270 | 685 | 104.62 | 0.5983 | 409.84 |
11. | Lasse Johansen | 1994(S) | Sportshøjskolen | 235 | 145 | 285 | 665 | 98.58 | 0.6121 | 407.05 |
12. | Henning Frost Meyhoff | 1993(S) | Pure PP | 215 | 147.5 | 272.5 | 635 | 91.04 | 0.6347 | 403.04 |
13. | Sebastian VK Zoega | 1994(S) | Københavns SK | 212.5 | 132.5 | 255 | 600 | 82.24 | 0.6712 | 402.72 |
14. | Paw Eistrup | 1993(S) | Sportscenter | 212.5 | 120 | 265 | 597.5 | 82.22 | 0.6713 | 401.10 |
15. | Rasmus L Jørgensen | 1994(S) | Hvidovre SF | 215 | 135 | 242.5 | 592.5 | 81.82 | 0.6733 | 398.93 |
16. | Sebastian N Lassen | 1991(S) | Aarhus SVK | 207.5 | 147.5 | 270 | 625 | 90.62 | 0.6362 | 397.63 |
17. | Thomas Skov | 1971(M1) | Rødby M | 255 | 185 | 262.5 | 702.5 | 130.34 | 0.5653 | 397.12 |
18. | Jukka Rysgaard | 1991(S) | Thisted VF | 220 | 160 | 242.5 | 622.5 | 90.16 | 0.6378 | 397.03 |
19. | Martin S Nielsen | 1994(S) | AK Frem | 250 | 172.5 | 290 | 712.5 | 146.10 | 0.5554 | 395.72 |
20. | Andreas Klug | 1984(S) | Pure PP | 180 | 125 | 240 | 545 | 73.56 | 0.7224 | 393.71 |
21. | Johan S Madsen | 1988(S) | Københavns SK | 217.5 | 165 | 230 | 612.5 | 91.08 | 0.6346 | 388.69 |
22. | Andreas Sørensen | 1990(S) | Københavns SK | 220 | 150 | 202.5 | 572.5 | 82.12 | 0.6718 | 384.61 |
23. | Silvan Popovic | 1976(M1) | Københavns SK | 225 | 132.5 | 252.5 | 610 | 92.76 | 0.6290 | 383.69 |
24. | Jakob K Brinkmann | 1991(S) | Odense BBC | 170 | 110 | 230 | 510 | 70.00 | 0.7494 | 382.19 |
25. | Thomas Thomsen | 1989(S) | Thisted VF | 230 | 172.5 | 255 | 657.5 | 121.98 | 0.5728 | 376.62 |
26. | Kasper Sørensen | 1994(S) | Aarhus AK | 190 | 135 | 215 | 540 | 78.46 | 0.6913 | 373.30 |
27. | Thomas H Jørgensen | 1994(S) | Norce | 220 | 147.5 | 247.5 | 615 | 102.64 | 0.6025 | 370.54 |
28. | Kim H Melander | 1991(S) | HG Styrkeløft | 185 | 142.5 | 220 | 547.5 | 82.02 | 0.6723 | 368.08 |
29. | Frederik K Christensen | 1991(S) | AK Atlas | 182.5 | 162.5 | 200 | 545 | 82.30 | 0.6709 | 365.64 |
30. | Jonathan A Arnesen | 1991(S) | Københavns SK | 220 | 137.5 | 237.5 | 595 | 99.46 | 0.6099 | 362.89 |
31. | Asbjørn EM Frellsen | 1994(S) | Københavns SK | 195 | 147.5 | 192.5 | 535 | 81.58 | 0.6745 | 360.86 |
32. | Leon S Simonsen | 1992(S) | Thisted VF | 207.5 | 140 | 217.5 | 565 | 90.52 | 0.6365 | 359.62 |
33. | Rasmus Bergholt | 1989(S) | Norce | 180 | 117.5 | 220 | 517.5 | 79.66 | 0.6845 | 354.23 |
34. | Lasse R Dietrichsen | 1988(S) | Haderslev SK | 185 | 145 | 255 | 585 | 102.84 | 0.6021 | 352.23 |
35. | Thomas Ebdrup | 1988(S) | Haderslev SK | 207.5 | 122.5 | 215 | 545 | 92.32 | 0.6304 | 343.57 |
36. | Stefan S Mikkelsen | 1991(S) | Københavns SK | 165 | 97.5 | 205 | 467.5 | 72.30 | 0.7315 | 341.98 |
- | Michael Herrmann | 1988(S) | Horsens SK | 0 | 0 | 0 | 83.00 | 0.6675 | ||
- | Søren Hvid Hyldig | 1986(S) | AK Frem | 0 | 0 | 0 | 120.00 | 0.5749 | ||
Herrer Sub-Junior | ||||||||||
1. | Jesper Vogelius | 2000(SJ) | Rødby M | 232.5 | 156 | 248 | 636.5 | 100.40 | 0.6076 | 386.74 |
2. | Bertram Vorm | 2001(SJ) | HG Styrkeløft | 177.5 | 107.5 | 210 | 495 | 78.38 | 0.6917 | 342.39 |
3. | Benjamin F Andersen | 2001(SJ) | Thisted VF | 190 | 95 | 200 | 485 | 84.78 | 0.6593 | 319.76 |
4. | Simon B Hansen | 2001(SJ) | Odense BBC | 167.5 | 105 | 190 | 462.5 | 80.94 | 0.6777 | 313.44 |
5. | Lasse Justesen | 2000(SJ) | Gudenådalens SK | 165 | 110 | 225 | 500 | 97.98 | 0.6137 | 306.85 |
6. | Alexander Christensen | 2002(SJ) | AK Nordland | 140 | 82.5 | 175 | 397.5 | 71.02 | 0.7412 | 294.63 |
7. | Elias Pedersen | 2000(SJ) | HG Styrkeløft | 130 | 72.5 | 175 | 377.5 | 73.76 | 0.7210 | 272.18 |
8. | Martin Rosenberg | 2003(SJ) | Ares | 90 | 55 | 110 | 255 | 58.32 | 0.8756 | 223.28 |
Herrer Junior | ||||||||||
1. | Mikkel Nehlsen Sørensen | 1998(J) | Haderslev SK | 225 | 157.5 | 252.5 | 635 | 76.92 | 0.7004 | 444.75 |
2. | Martin Wilkens | 1999(J) | Haderslev SK | 227.5 | 120 | 285 | 632.5 | 76.92 | 0.7004 | 443.00 |
3. | Daniel KB Fischer | 1995(J) | Sportshøjskolen | 255 | 170 | 292.5 | 717.5 | 104.50 | 0.5986 | 429.50 |
4. | Ole S Borup | 1995(J) | Hvidovre SF | 240 | 177.5 | 325 | 742.5 | 117.54 | 0.5778 | 429.02 |
5. | Rasmus H Winther | 1996(J) | Københavns SK | 252.5 | 145 | 265 | 662.5 | 92.16 | 0.6309 | 417.97 |
6. | Benjamin LT Mogensen | 1996(J) | Ebeltoft SK | 212.5 | 167.5 | 240 | 620 | 92.80 | 0.6288 | 389.86 |
7. | Marcus Kruse | 1999(J) | Ebeltoft SK | 180 | 160 | 252.5 | 592.5 | 92.02 | 0.6314 | 374.11 |
8. | Bernodus B Snorrason | 1996(J) | Thisted VF | 205 | 120 | 242.5 | 567.5 | 86.82 | 0.6506 | 369.22 |
9. | Rasmus G Nørskov | 1996(J) | Aarhus AK | 190 | 132.5 | 200 | 522.5 | 80.16 | 0.6818 | 356.24 |
10. | Jacob M Iversen | 1995(J) | Norce | 212.5 | 125 | 245 | 582.5 | 101.66 | 0.6047 | 352.24 |
11. | Jonas Bartholdi | 1998(J) | Herkules | 192.5 | 135 | 222.5 | 550 | 89.78 | 0.6392 | 351.56 |
12. | Lars Mogensen | 1996(J) | Videbæk SK | 200 | 190 | 240 | 630 | 147.68 | 0.5545 | 349.34 |
13. | Thomas Schougaard | 1997(J) | Aarhus AK | 185 | 140 | 225 | 550 | 91.06 | 0.6346 | 349.03 |
14. | Elias L Madsen | 1996(J) | Københavns SK | 195 | 122.5 | 230 | 547.5 | 91.46 | 0.6333 | 346.73 |
15. | Andreas Houmark | 1999(J) | Thisted VF | 207.5 | 132.5 | 220 | 560 | 97.06 | 0.6162 | 345.07 |
16. | Frederik M Christensen | 1995(J) | Thisted VF | 172.5 | 132.5 | 220 | 525 | 92.28 | 0.6305 | 331.01 |
17. | Rasmus P Ebbesen | 1995(J) | Haderslev SK | 177.5 | 110 | 215 | 502.5 | 89.78 | 0.6392 | 321.20 |
18. | Andreas Espensen | 1996(J) | Pure PP | 150 | 100 | 180 | 430 | 73.50 | 0.7228 | 310.80 |
19. | Jesper Jensen | 1995(J) | Pure PP | 172.5 | 127.5 | 215 | 515 | 116.96 | 0.5785 | 297.93 |
20. | Jonathan B Kristensen | 1998(J) | Thisted VF | 177.5 | 97.5 | 185 | 460 | 88.48 | 0.6440 | 296.24 |
21. | Emil Schjønning | 1995(J) | Aarhus AK | 165 | 117.5 | 155 | 437.5 | 82.16 | 0.6716 | 293.83 |
- | Oskar S Lund | 1998(J) | Københavns SK | 0 | 0 | 0 | 83.00 | 0.6675 | ||
Herrer Masters 1 | ||||||||||
1. | Ali Gønen | 1976(M1) | SK Atlas | 190 | 127.5 | 251 | 568.5 | 78.80 | 0.6893 | 391.87 |
2. | Michel V Eijgen | 1976(M1) | AK Frem | 187.5 | 135 | 242.5 | 565 | 82.04 | 0.6722 | 379.79 |
3. | Henrik Sørensen | 1973(M1) | Gudenådalens SK | 220 | 185 | 230 | 635 | 112.36 | 0.5848 | 371.35 |
4. | Marc Møgelbjerg | 1975(M1) | Gudenådalens SK | 192.5 | 147.5 | 207.5 | 547.5 | 82.10 | 0.6719 | 367.87 |
5. | Martin Brix | 1977(M1) | Aalborg SK | 165 | 107.5 | 242.5 | 515 | 80.06 | 0.6824 | 351.44 |
6. | Thomas N Hansen | 1975(M1) | Københavns SK | 150 | 127.5 | 217.5 | 495 | 81.92 | 0.6728 | 333.04 |
7. | Michael Nørlev | 1978(M1) | Hjørring SS | 170 | 160 | 215 | 545 | 102.42 | 0.6030 | 328.64 |
8. | Jacob Kjellberg | 1975(M1) | AK Frem | 175 | 120 | 220 | 515 | 103.08 | 0.6015 | 309.77 |
9. | Stephan Vorup | 1973(M1) | Thisted VF | 175 | 125 | 175 | 475 | 120.32 | 0.5746 | 272.94 |
10. | Steen Thorsøe | 1977(M1) | Thisted VF | 165 | 75 | 190 | 430 | 106.06 | 0.5955 | 256.07 |
Herrer Masters 2 | ||||||||||
1. | John Lukassen | 1961(M2) | Gudenådalens SK | 200 | 135 | 232.5 | 567.5 | 96.52 | 0.6177 | 350.55 |
2. | Ole Olsen | 1961(M2) | Københavns SK | 190 | 115 | 250.5 | 555.5 | 92.46 | 0.6299 | 349.91 |
3. | Claus Jørgensen | 1964(M2) | Tårnby SK | 180 | 140 | 240 | 560 | 111.70 | 0.5858 | 328.05 |
4. | Henrik Schougaard | 1966(M2) | Aarhus AK | 180 | 130 | 215 | 525 | 102.36 | 0.6031 | 316.63 |
5. | Erik Rasmussen | 1962(M2) | ER Powerlifting | 170 | 125 | 170 | 465 | 82.96 | 0.6677 | 310.48 |
6. | Simon Donde | 1966(M2) | Københavns SK | 130 | 120 | 145 | 395 | 81.64 | 0.6742 | 266.31 |
7. | Bjørn Nielsen | 1959(M2) | Roskilde AK | 115 | 120 | 185 | 420 | 94.60 | 0.6232 | 261.74 |
8. | Tim Nielsen | 1965(M2) | Københavns SK | 95 | 130 | 125 | 350 | 112.16 | 0.5851 | 204.79 |
- | George Olesen | 1960(M2) | AK Jyden | 0 | 0 | 0 | 91.64 | 0.6327 | ||
- | Jan Horshauge | 1962(M2) | Hjørring SS | 200 | 150 | 0 | 109.36 | 0.5896 | ||
Herrer Masters 3 | ||||||||||
1. | Gustav Johansen | 1957(M3) | Thisted VF | 135 | 105 | 185 | 425 | 92.16 | 0.6309 | 268.13 |
2. | Keld Petersen | 1954(M3) | Teutonia | 140 | 72.5 | 172.5 | 385 | 79.36 | 0.6862 | 264.19 |
3. | Allan Fuglsang | 1950(M3) | SK Atlas | 100 | 142.5 | 185 | 427.5 | 110.58 | 0.5876 | 251.20 |
4. | Anders KK Jensen | 1951(M3) | Videbæk SK | 105 | 75 | 140 | 320 | 82.38 | 0.6705 | 214.56 |
- | Rasmus Adrian | 1954(M3) | Rødby M | 140 | 0 | 150 | 91.66 | 0.6326 | ||
Herrer Masters 4 | ||||||||||
1. | Henning Stenkjær | 1947(M4) | Teutonia | 75 | 70 | 120 | 265 | 73.26 | 0.7245 | 191.99 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | YouTube | Kontakt