Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

TSK Cup, Klassisk 2016

Tårnby SK, d. 18-20 Nov 2016


Klasser, bedste løft
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub Vægt WF Lot SQ BP DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Aneliya Stamatova 1990(S) Odense BBC 46.04 1.3649 156 100 58 107.5 265.5 362.38
2. Clara H Barsøe 1994(J) Roskilde AK 46.32 1.3590 155 92.5 57.5 112.5 262.5 356.74
52 kg
1. Julie Fisker 1995(J) Thisted VF 51.40 1.2578 159 105 60 125 290 364.76
- Victoria K Nielsen 2002(SJ) Rødby M 49.30 1.2984 154 75 37.5
57 kg
1. Camilla V Havsteen 1994(J) Odense BBC 55.40 1.1866 37 115 67.5 137.5 320 379.71
2. Ida Bøtker 1997(J) Københavns SK 56.80 1.1636 35 110 52.5 140 302.5 351.99
63 kg
1. Tanja S Olsen 1990(S) Københavns SK 62.10 1.0858 63 147.5 80 190 417.5 453.32
2. Tinna Heiberg 1995(J) Aarhus AK 61.02 1.1005 68 122.5 65 130 317.5 349.41
3. Channe Hviid 1994(J) Odense BBC 61.58 1.0928 65 110 65 125 300 327.84
4. Lisa Hansen 1994(J) Københavns SK 62.42 1.0815 62 102.5 57.5 132.5 292.5 316.34
5. Lisbeth Eugenie 1988(S) Roskilde AK 62.16 1.0850 72 95 57.5 120 272.5 295.66
6. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 62.50 1.0805 73 82.5 47.5 137.5 267.5 289.03
72 kg
1. Louise R Jakobsen 1993(J) HG Styrkeløft 71.92 0.9768 74 132.5 65 150 347.5 339.44
2. Emma A Badalyan 1993(J) Ares 65.38 1.0446 64 140.5 65 137.5 343 358.30
3. Camilla Ebbe 1989(S) Aarhus AK 71.32 0.9823 75 112.5 77.5 152.5 342.5 336.44
4. Luiza Moskalenko 1991(S) Aarhus AK 71.60 0.9797 71 130 75 132.5 337.5 330.65
5. Maja Bonde 1993(J) Aarhus AK 65.98 1.0376 67 107.5 55 150 312.5 324.25
6. Louise U Madsen 1988(S) Odense BBC 70.08 0.9941 69 107.5 65 122.5 295 293.26
7. Ulla N Hembo 1964(M2) HG Styrkeløft 71.20 0.9834 66 102.5 55 127.5 285 280.27
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 82.94 0.8975 161 152.5 90 180 422.5 379.19
2. Anne Karlsen 1992(S) AK Frem 77.22 0.9338 157 125 72.5 170 367.5 343.17
3. Katja V Kronborg 1993(J) Heden 76.79 0.9370 152 132.5 72.5 147.5 352.5 330.29
4. Miriam A Rasmussen 1988(S) Target 83.70 0.8933 153 130 70 147.5 347.5 310.42
5. Marie LS Veigert 1995(J) Aarhus AK 80.46 0.9121 162 100 52.5 122.5 275 250.83
6. Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 77.86 0.9293 160 92.5 60 120 272.5 253.23
- Charlotte Esbjørn 1968(M1) Target 74.46 0.9550 158 145 172.5
+84 kg
1. Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 160.52 0.7691 41 150 85 160 395 303.80
2. Karolina Hansen 1989(S) Københavns SK 87.54 0.8745 38 120 75 150 345 301.70
3. Maria B Sørensen 1989(S) ER Powerlifting 93.32 0.8519 36 85 55 145 285 242.79
4. Stine Greendahl 1999(SJ) Haderslev SK 89.48 0.8662 39 105 57.5 120 282.5 244.70

Herrer Senior
66 kg
1. Lukas Moesgaard 1994(J) Ares 65.76 0.7876 82 175 120 205 500 393.80
2. Rasmus Petersen 1998(SJ) Ebeltoft SK 64.80 0.7973 85 165 95 195 455 362.77
3. Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting 62.94 0.8173 90 112.5 97.5 180 390 318.75
4. Christopher S Simonsen 1996(J) Hvidovre SF 61.20 0.8378 89 130 80 165 375 314.18
74 kg
1. Matti Christensen 1995(J) Thisted VF 73.60 0.7221 7 240 189 217.5 646.5 466.84
2. Mikkel Nehlsen Sørensen 1998(SJ) Haderslev SK 71.68 0.7361 4 200 140 240 580 426.94
3. Rasmus D Hansen 1994(J) Sportshøjskolen 72.92 0.7269 6 190 125 210 525 381.62
4. Lasse Sommer 1993(J) AK Frem 72.94 0.7268 5 182.5 127.5 210 520 377.94
5. Rasmus Bergholt 1989(S) Norce 73.66 0.7217 11 180 102.5 210 492.5 355.44
6. Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 73.94 0.7197 14 165 102.5 182.5 450 323.87
7. Emil Schjønning 1995(J) Aarhus AK 71.68 0.7361 15 150 110 157.5 417.5 307.32
8. Gutti Harryson 1984(S) Hvidovre SF 72.10 0.7330 10 142.5 115 160 417.5 306.03
9. Christian Bak 1991(S) Aarhus AK 69.82 0.7509 8 145 90 180 415 311.62
10. Anders E Stilbo 1996(J) Hvidovre SF 72.36 0.7310 13 75 110 175 360 263.16
11. Mads L Axelsen 1999(SJ) Hjørring SS 72.24 0.7319 9 110 82.5 150 342.5 250.68
83 kg
1. Simon D Jensen 1986(S) Hvidovre SF 82.24 0.6712 47 187.5 142.5 275 605 406.08
2. Rasmus H Winther 1996(J) Københavns SK 82.46 0.6701 50 207.5 127.5 250 585 392.01
3. Henning Frost Meyhoff 1993(J) Pure PP 81.26 0.6761 57 190 120 240 550 371.86
4. Martin Wilkens 1999(SJ) Haderslev SK 74.92 0.7131 54 200 100 237.5 537.5 383.29
5. Rune B Bildtoft 1992(S) Aarhus AK 82.46 0.6701 49 195 115 212.5 522.5 350.13
6. Magnus S Larsen 1992(S) Fyns SK 80.38 0.6807 58 170 130 220 520 353.96
7. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 82.52 0.6698 46 150 125 232.5 507.5 339.92
8. Lasse Moreau 1965(M2) Tårnby SK 81.60 0.6744 45 170 115 197.5 482.5 325.40
9. Masih Mahmoodi 1994(J) Aarhus AK 79.84 0.6836 53 155 125 177.5 457.5 312.75
10. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 82.02 0.6723 48 140 100 215 455 305.90
11. Nick Jensen 1986(S) Hvidovre SF 77.84 0.6948 51 132.5 130 167.5 430 298.76
12. Oskar S Lund 1998(SJ) Københavns SK 80.72 0.6789 55 130 95 185 410 278.35
93 kg
1. Jonatan Gonge 1992(S) Aarhus AK 92.60 0.6295 98 250 175 300 725 456.39
2. Joakim Jørgensen 1994(J) Roskilde AK 92.38 0.6302 95 240 167.5 282.5 690 434.84
3. Rene S Vestergaard 1991(S) Thisted VF 92.46 0.6299 113 202.5 170 230 602.5 379.52
4. Benjamin LT Mogensen 1996(J) Ebeltoft SK 91.14 0.6344 97 207.5 160 232.5 600 380.64
5. Daniel Dørge 1993(J) Odense BBC 92.80 0.6288 106 190 167.5 240 597.5 375.71
6. Marc Larsson 1982(S) Hvidovre SF 92.04 0.6313 119 200 130 255 585 369.31
7. Frederik Foged 1995(J) ER Powerlifting 91.10 0.6345 103 195 145 225 565 358.49
8. Niklas Johansen 1991(S) HG Styrkeløft 91.14 0.6344 116 212.5 130 220 562.5 356.85
9. Leon S Simonsen 1992(S) Thisted VF 90.46 0.6367 112 200 142.5 215 557.5 354.96
10. Marcus Kruse 1999(SJ) Ebeltoft SK 91.66 0.6326 114 182.5 137.5 232.5 552.5 349.51
11. Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 92.68 0.6292 122 192.5 115 240 547.5 344.49
12. Lasse C Larsen 1992(S) Fyns SK 86.12 0.6535 107 180 120 230 530 346.36
13. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 90.28 0.6374 101 167.5 152.5 210 530 337.82
14. Lau Rasmussen 1996(J) Ebeltoft SK 92.36 0.6303 120 172.5 127.5 202.5 502.5 316.73
15. Frederik Skov 1994(J) Haderslev SK 89.90 0.6388 96 175 100 210 485 309.82
16. Thomas Ebdrup 1988(S) Haderslev SK 87.48 0.6480 111 172.5 100 192.5 465 301.32
17. Jens J Nielsen 1991(S) Aarhus SVK 88.00 0.6459 99 160 105 200 465 300.34
18. Ronni B Christensen 1995(J) Sportshøjskolen 88.06 0.6457 118 172.5 117.5 165 455 293.79
19. Roland B Klein 1979(S) Roskilde AK 85.22 0.6574 115 150 100 180 430 282.68
20. Emil Edsen-Johansen 1993(J) Hvidovre SF 92.30 0.6305 102 102.5 87.5 160 350 220.68
105 kg
1. Lazar Kuburovic 1992(S) Københavns SK 104.96 0.5976 145 247.5 200 280 727.5 434.75
2. Martin Faber 1982(S) AK Frem 94.94 0.6222 143 225 165 270 660 410.65
3. Steffan Hansen 1990(S) Target 103.82 0.6000 148 227.5 155 255 637.5 382.50
4. Andreas L Rebsdorf 1991(S) Aarhus AK 99.38 0.6101 128 217.5 140 277.5 635 387.41
5. Kristian Wagner 1993(J) Haderslev SK 102.84 0.6021 140 200 145 290 635 382.33
6. Bjørn Frederiksen 1979(S) Hjørring SS 101.35 0.6054 135 220 132.5 260 612.5 370.81
7. Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 93.54 0.6265 126 220 150 225 595 372.77
8. Simon N Madsen 1990(S) Aarhus AK 100.08 0.6084 146 200 150 245 595 362.00
9. Christian Cederquist 1993(J) Tårnby SK 101.40 0.6053 127 200 150 242.5 592.5 358.64
10. Lasse S Hille 1981(S) Tårnby SK 96.50 0.6177 142 202.5 145 240 587.5 362.90
11. Mike Adelholm 1994(J) Pure PP 103.60 0.6004 141 192.5 145 250 587.5 352.74
12. Magnus E Jensen 1989(S) Aarhus AK 100.26 0.6080 139 202.5 120 230 552.5 335.92
13. Finn Knudsen 1947(M3) Rødby M 102.30 0.6032 134 190 145 210 545 328.74
14. Bennie Andersen 1970(M1) Rødby M 103.60 0.6004 129 202.5 160 180 542.5 325.72
15. Peter Thostrup 1974(M1) AK Nordland 95.76 0.6198 144 190 110 232.5 532.5 330.04
16. Jacob M Iversen 1995(J) Norce 99.94 0.6087 132 182.5 117.5 232.5 532.5 324.13
17. Alex L Dietz 1999(SJ) Hjørring SS 101.84 0.6043 133 185 125 190 500 302.15
18. Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting 99.58 0.6096 147 215 140 125 480 292.61
19. Christian A Tielmarsh 1986(S) Aarhus AK 103.86 0.5999 131 160 95 195 450 269.96
20. Henrik Kamper 1967(M1) Rødby M 101.82 0.6043 130 155 105 185 445 268.91
120 kg
1. Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 111.84 0.5856 23 265 177.5 260 702.5 411.38
2. Rasmus P Østerby 1989(S) Fyns SK 114.84 0.5813 27 280 160 240 680 395.28
3. Søren Hvid Hyldig 1986(S) AK Frem 107.16 0.5934 24 230 140 290 660 391.64
4. Marcus Boesen 1999(SJ) Thisted VF 117.86 0.5774 31 237.5 157.5 262.5 657.5 379.64
5. Jesper H Hemmingsen 1992(S) HG Styrkeløft 108.46 0.5911 29 222.5 152.5 270 645 381.26
6. Nikolaj E Eriksen 1993(J) Aarhus AK 111.20 0.5866 25 197.5 180 235 612.5 359.29
7. Philip Poulsen 1996(J) Aarhus AK 115.50 0.5804 26 225 152.5 225 602.5 349.69
8. Morten F Hansen 1993(J) Target 106.06 0.5955 30 200 165 230 595 354.32
9. Peter Wood 1968(M1) Horsens SK 111.98 0.5854 19 182.5 130 255 567.5 332.22
10. Simon Buchwald 1989(S) AK Atlas 118.76 0.5763 22 200 102.5 225 527.5 304.00
11. Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 105.02 0.5975 20 165 110 232.5 507.5 303.23
+120 kg
1. Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 125.56 0.5693 83 265 177.5 285 727.5 414.17
2. Agge S Larsen 1988(S) Odense BBC 128.64 0.5667 79 280 172.5 265 717.5 406.61
3. Frederik T Nordberg 1994(J) Pure PP 148.58 0.5540 88 220 165 285 670 371.18
4. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 125.72 0.5692 84 230 190 240 660 375.67
5. Martin S Nielsen 1994(J) AK Frem 133.80 0.5628 87 215 155 240 610 343.31
6. Christian Broe 1986(S) Fyns SK 126.36 0.5686 81 175 125 250 550 312.73
7. Tommy Hansen 1988(S) Haderslev SK 123.78 0.5710 80 165 135 240 540 308.34
8. Mathias A Holbæk 1997(J) Ares 124.44 0.5704 91 160 80 170 410 233.86


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt